AYKUT IŞIKLAR YAZDI

Sonunda gündeme mi süzülmek istiyor terzi ile berber çocuk?

Henüz evvel Ajda ’ya herhangi bir konuda temas şeyi söyledim. Buna hakkım var. Çünkü 40 yıllık arkadaşım. Bu Arada büyüdük çok şeyi paylaştık. Ama birisi çıkıp bile “Ajda zevksiz karı” derse “Uçarak üstüne atlarım. Bu konuyu tartışmam birlikte” demiştim. Meraklılar hatırlar. İnternette Google ’birlikte okuyabilirsiniz.

Peki bu dikici ile berber çocuğa Ajda ’yı giydiren can yani modacısı Aydınlık Yerlitaş illet yanıt vermiyor? Anca köşesinde akil düşüncesiz oturuyor. Benim bildiğim Aydınlık, özellikle ilk tanıdığım zamanlar kim Vuzuh… Cenabıhak göstermesin. “Ajda kıyafetlerinde üst dilini kullanmıyor” diyecek birlikte cevap vermeyecek…

Merak edip sordum bin yıllık arkadaşım Saf ’a…

“Akıllıcasına. Tek cevap vermedim vermeyeceğim dahi. Yaşlanmadım ama çok olgunlaştım. Aştım bu işleri… Çabucak Ajda Pekkan, Sibel Duygusal ve Ebru Modern ile çalışıyorum. Zirvede dolaşan, en çok konser veren sunma çokça ölçüm edilen üç yorumcu… Cenabıhak ’a şükürler olsun cemiyet hayatından dahi mütehammil haddinden fazla hatırlı hanımlar atölyeme geliyor. Hiçbir antlaşma çok parada gözüm olmadı. Yeğenlerle ilgilenmek arz büyük zevkim. Akşam sokağa dahi çıkmıyorum. Sanatçılara sataşıp gündeme katılmak isteyenlere da yemeden içmeden gülüyorum. Ancak aynı konuya üzülüyorum. Kimesne kimsenin ekmeğiyle uğraşmamalı. Bana Gülben Ergen ’in giysilerini sordular, elbiseye bakmadan ’Çok iyice, çok beğendim ’ dedim. Çünkü o elbiseyi mucit meslektaşıma saygım var. Hangi büyüklüğünde iş verdiğini biliyorum. Ajda ’ya sataşan çoluk çocuğun önceki beni düşünmelerini isterdim” dedi.

Evet aha gailesiz berber dükkânı ve dikişçi çocuklar… Avrupa ’da okumakla, yaşamakla hareket bitmiyor. Alelhusus bazıları fay olduğu amacıyla herkese sataşacağını sanıyor. Büyüklere saygıyı bile aktarmak gerekiyor. Benden dahi ağa nasihati… Aman dikkat edin… Nurlu Yerlitaş, Sevgili Yaka, Sebep Mayruk ve Cemil İpekçi derken üç an düşünün. Onlar bu dünyada semboldür. Sonradan kariyeriniz öyle kırılır ki, belinize da ağırbaşlılık yapar.

Aykut Işıklar /Bugün

Bir Cevap Yazın