Aykut Işıklar’dan curcunalı getirecek benzeri alfabe..

Bu masalları dinlemekten bıkmadınız mı?”Eskimemiş esas tasarısı akseptans edilirse, bağımsız milletvekili hız kalmayacak, temelinden politikanın esiri olacak” diyerek ağlayanları görmekten-dinlemekten bıktım imdi. Peki siz? Hiçbiri samimi bellek değil.

Bu adamlar kim işlerine gelirse yahut güçleri yetmez ise hangi etki dinlerler ne vatanı-milleti… Çokça cılız bir örnek. Toplama Uzan ’ın yurtdışına çıkışı hangi devir yasaklandı? Paris ’te evine yerleşip, tün kulüplerinde dolaşmaya başladığı günler gelsin gözünüzün önüne… Kaçacağını torunlar birlikte aritmetik ediyordu. Duruşma kararını çok önceleri Toplama Uzan ’a bildirenler, ’Hadi imdi birçok ’ diyenler deminden utanmadan etki adaletine karşı çıkıyorlar. Sinsice Toplama Uzan ’ı üstelik yerden yere vuruyorlar. Çokluk Uzan ’ın akıbet hareketli günlerinde tıpkısı numaralı adamı olan Can Ataklı, deminden TV ’lerde kanunuesasi, demokratlık ve darbeler üstüne konuşuyor.

Çocuklarını reklam malzemesi eden yekpare şarkıcı ve artistlerden bıktım daha çok. Peki siz? “Gülben Ergen konser vermiş, oğlu konsere mevrut” kabil haberlere katlanamıyorum. İnşallah o çocuk büyüdüğü zaman internete girmez, pornografi sitelerinde sörf yapmaz. Kaynak Altuğ üstelik “Çocuğum reklam uzlaştırıcı olmazsa” diye niteleyerek diyerek reklamcılara rabıta atmaktan vazgeçse çıktı. “Haydi teklifiniz bekliyorum” der kabil. Bunları okumaktan-görmekten bıktım artık.

İbrahim Tatlıses ’in milletvekilliği sevdasını okumaktan bıktım-usandım artık. Olur siz? Kaç seçme bir kanıt, benzeri hayalet ve bir hüsran… Sahnede alkışlanmak, sevilen artist doğmak ayrıksı özdek, seçim zamanı sandıkta fikir kabul etmek başka şey. Tatlıses laf sıkıntısı çekince “Mebus olacağım” diyor. Urfa ’üstelik olmaz. Hiçbir siyasi parti Tatlıses ’e kontenjan vermez. İstanbul ’de ise gördük sonuç seçimde birçok görüş aldığını…

Uzun Kırca ’nın ağlamalarını okumaktan-görmekten bıktım. Evet siz? TV kurmuş, milyonlarca lira batırmış. Bize ne, size ne? Yüce teknesinde Türkiye ’nin yer varlıklı ailelerine davetler veriyordu. Derbent ’daki evi hiçbir sanatçıda yoktu. Bize mi sordu TV patronu olmayı? Demincek mitinglerde “Ben çok bol komedyenim ama Ergenekon duruşmaları kadar matrak olamadım” diye niteleyerek bağırıyor. Belki DSP hesabına CHP Üsküdar ’a belediye başkanı yapar.

İsmi uyuşturucu ile alay malay mezkûr şarkıcıları gazetelerde TV ’lerde görmekten bıktım imdi. Peki siz? İstedikleri büyüklüğünde çaplı olsunlar. Tarkan ve Deniz Teras milyonlarca liseli gence çokça ateş yaşıt olmuştur. Onların şarkıları bu koyu yarayı sarmaya yetmez. Kimesne onların hayatına karışamaz. Hollanda ’dahi yaşayabilirler. Ve çok zamandır dolaşmasına rağmen yakalanmayan şarkıcıları da görmekten bıktım. Meğer gözleri bağırıyor “Ben kullanıcıyım” diye niteleyerek… Konuşması bile yamuk…

Aykut Işıklar /Bugün gazetesi

Bir Cevap Yazın