Aykut Işıklar’dan curcunalı getirecek manidar aynı alfabe!

Bugün’den Aykut Işıklar’ın bugünkü yazısı..

Kocası çeri, Küçük Asya genciyle ego da rasist…

Aradan kaç yıl geçti, inanın hatırlamıyorum. Olayın başrolündeki karı, o günlerde ne seri filmde başrol oynuyordu hangi takdimcilik yapıyordu ne birlikte TV reklamlarından çuvalla mülk kazanıyordu. Yine üstelik Bodrum ’de çektirdiği fotoğraflar sebebiyle gazetelerde sıkça karşımıza geliyordu. Manken veya modellik eden evli ayrımsız kadındı. Eşi İstanbul dışında aynı yerlerde vatanı görevini yaparken tığ onu haddinden fazla bahtiyar sanıyorduk. O günlerde benzeri gazetede için çokça enteresan ayrımsız malumat yayımlandı. İddiaya bakarak, İstanbullu Rum ayvaz arkadaşı bire bir geceleyin misafiriymiş. Tesadüf bu ya, er eşi kışladan izin alıp evine marifet vermeden gelivermiş. Küçük Asya vatandaşımız, korkudan camdan atlayıp kaçmış, ama komşuları kaçarken görmüş. Sabahleyin bile ismini haddinden fazla kemiksiz hatırladığım karı magazinciye durumu bildirmişler. Emin kabil değil. Yalan haber mümkün” deyip bir süre bekledim. Sağlam çokça ceride bu haberi kullandı, bütün Türkiye olayı öğrendi. Er kayırıcı ve güzelce hatundan konuyla ilişik sendrom çıkmadı. Ben yeniden birlikte kimseyi suçlamak, bedbaht etmek istemedim, ama şu soruları dahi sorgusuz sualsiz edemedim. “Acep komşumuz Yunanistan ’birlikte böyle ayrımsız fenomen olsa, Yunan halkının tavrı ne olur? Kocası vatanı beklerken, Türk sevgiliyi kabul ederler mi? Yunanlı delikanlı askeriye yaparken, eve gelip karısını bire bir Türk delikanlısıyla görse ayaklanma eder mi” gibi sosyal soruları okurlarıma sordum.

Hay sormaz olaydım. Avukatlar, mahkemeler, tekzipler yeniden başladı. Haram aşk Rum olduğu amacıyla ego yine ‘ırkçı ’ oldum. Hatunun iddiasına bakarak meğerse o Küçük Asya delikanlısı “yalnız arkadaşı” imiş.

Gelişigüzel çekilen fotoğrafları katiyetle hatırlıyorsunuz. Herif kırk yıllık eşiyle anca pozlar veremez. Gazete ve TV ’lerin arşivlerinde bulunan. Mahkemede Hakim as, bu haberi ben uydurmadım. Gazetelerde okuduklarımı yorumladım” dedim. Demin CHP milletvekili olan Oktay Namünasip ağabeyimizin başkanı olduğu Basın Konseyi, “Bu yazıda ırkçılık işlenmiş” diye düşünüm yürüttü. Matbuat Konseyi ’ne da örgen filan değilim. kendiliğinden hakkımda karar veriyor. Asker kayırıcı tıpkısı nöbet olsun beni arayıp da “Benim eşim karşı yazdıkların akıllıca mu” diye sormadı. Meğerse boşanmak üzereymişler. Kuma sülale varmış, onu paylaşamıyorlarmış. Delikanlı eşine ehil çıkmadı amma gâh çevrim veya tertipleri olaya el koydu. “Bu avanak bize mamul sayılır” diyerek kışladan kaçan askerler oldu. Model komutanlığı öç kabul etmek isteyen tertiplerine alın, hatun ile çabucak arkadaşını(!) uyardı. Sanırım dulda altına bile aldı. Sonuçta tek suçum yokken hem ırkçı oldum hem birlikte para cezasına çarptırıldım. Yapacağım tıpkısı özdek yoktu, makro Cenabıhak ’a sığınıp ‘intizar ettim ’

Bildirme yalınç suçlama şekli

Güzeşte hafta ilahi adaletin kırıtma ettiğini görünce de çok sevindim. O kadın kullanılmamış kocasını birilerinden korumak için mermi geçirmez zırhlı çevirgeç almış. Binlerce liralık verip, kocasını kurşunlardan korumuş. Canlı kocasının da var benzeri problemleri… Dövüldü, kurşunlandı falanca, neyse bizi ilgilendirmez.

Bildirme başa döneceğim. Bu ülkede herkes ırkçılıkla suçlanabilir. En yalınç suçlama şekli. 25 yıldır benzeri yabancıyla evli olan ego dahi ‘ırkçı ’ oluyorsam, bütün türlü. Cidden o İstanbullu Anadolu delikanlısına ne oldu? Yıllardır ortalarda görülmüyor…

Bir Cevap Yazın