Aykut Işıklar’dan hayli gürültü koparacak bir yazı!

Asistanlar ve çilekeş hanay arkadaşları…
 
Dün size üstelik okuttuğum üç satırlık okur mektubu esasen akıbet üç yılın yeryüzü can alıcı magazin haberi.
Gazeteci-ulak geçinenlerin üzerine atlayacağını sanıyordum. Özlemek dahi çokça baskı veya fiyatlı değil.

Demiştim ki… “Haddinden Fazla popüler, çokça servet kazanan bir TV ’ci (evli, bala sahibi, aklık bilinir) meğerse yanından tek ayırmadığı asistanı ile üç yıldır yasak aşk yaşıyormuş. Araştırma Görevlisi günün birinde bakmış kim ne şan olabiliyor ne bile âdem… Elden yasak canan veya yetenekli asistan kalıyor. ’Kusura iaşe, sen milyonlarca doları götürüyorsun, 400 bin liralık araba ile dolaşıyorsun, dünyanın yer ilginç yerlerinde TV programı yapıyorsun amma ben… Seninle hayatı paylaşan amma ismi de bilinmeyen bilinmeyen alp TV ’ci veya utanılacak iş eden tıpkısı tendürüst kız… Bu hareket daha fazla yürümez ’ demiş.

Çantasını alıp huruç. Amma zaman kızı, fazla uzağa gitmemiş. Öyle acele pes edecek değil. Tekrar çokça amma çokça pop bir TV yıldızı kıray bulmuş. Nerede ve pekâlâ buldu ise… Yıllardır ’ha evlendi ha evlenecek, evde kaldı, annesi istedi abisi akseptans etmedi ’ diye yazılan ensesi kalın şöhreti avucuna almak ağırlık aksiyon değil. Bu konularda haddinden fazla vurgun. Kızımız zengin ve ünlü TV yıldızı delikanlı ile flört etmeye başlamış. Ceride ve TV ’lerde kendini görmüş, unvan ergin. Kimseden kaçmadan, aşikâre başkaca babasına-anasına tanıştırdığı ayrımsız iş… Dediklerine göre bile nazik amor başlamış. Deminden nişan-düğün konuşuluyor.”

Diyeceksiniz ki ’hangi olacak yani. Güncel kızlar derece değiştirir üzere sevgili değiştiriyor. Bunda çokça olağanüstü bir nitelik bulunmayan. Kız çok açıkgöz, evli TV ’ci sevgilisinden küşade intikam alıyor. ’

Yoo işin enteresan yanı sakat yasak amor veya münasebet değil. Güveyi adayının düştüğü feci nitelik. Aşırılmış olduğu kızın, çarkıt patronu ile yasak aşk yaşadığını bilmiyor. Bilse bu duruma düşer mi?

Programına çağırma eder mi, cömert kabil gördüğü yerde boynuna sarılır mı? Olay bu işte. Nazik haberciler, yazdıklarını, çizdiklerini ve bildiklerini şöyle bir düşünsün bakalım. Haberin kralı değil mi? Peki neden yazamıyorlar veya araştırmıyorlar?
 
Aykut Işıklar / Bugün

Bir Cevap Yazın