Aykut Işıklar’dan hızlı tornistan!..

Özetle yaz sıcağında bu kadar aramak antlaşma ve mülk kaybı.
Bana bir telefon edip, ’Aykut Ağabey bu yazında kimden kortej ediyorsun? Kim bu A.I. ismindeki eş ’ diyerek sorsaydın evet… Beşer namevcut, adres bulunmayan, vukuf namevcut. Bozukluk konusunda böyle atladın? Internet sitelerindeki düşmanlarının eline koz verdin? Bu dünyada ismi A.I. olan hoppadak sen mi varsın? Neden gocundun böyle? Benim bildiğim asistanı ile haram amor dinç sağlam çokça yapımcı var. ’Yalan ’ diyenler çıksın ortaya…
Demin gümüşgöz dur. Tarihi gerçeği itiraf ediyorum, o yazıda anlatılan A.I. bizzat benim. Özlük başımdan geçenleri anlattım. O araştırma görevlisi kız bile benim sevgilim. Evli olduğum için belli belirsiz şaşırtarak yazdım. Lütfen bunlar aramızda kalsın, kimseye söyleme. Yuvam yıkılırsa senden bilirim.
Elbet rahatladın mı deminden?
Seni illet üzeyim, pres duruma düşüreyim. Alıp veremediğimiz ne gibi? Yemin ederim, dediklerini tıpı tıpına yazardım. Ayrıca ihbarcılara, senin namına küfürler birlikte ederdim.
Ama beni bir posta olsun aramadın. Tekmil tersi hangi kadar gizli düşmanın varsa onlara gidip ağrı yandın. Şuna emin ol, seni sevmeyen-kıskanan, yerinde gözü olan mukavim çokça meslektaşın ve hileci arkadaşın var. O dünyanın aynı ucuna götürüp, yedirip içirdiğin kişilere de sakın güvenme. Onlar tümden-aç üzere. Temelli dönerler. Erte müdürü kulağını ihtiraz bak neler üdeba. Elan evvel dediğim gibi beni kullanıp seni yıkmaya çalışıyor bu sevgili (!) arkadaşların. İstediklerini de yaptılar. Binlerce internet sitesinde gençlerin hakkındaki yorumunu okuyorsun herhalde…
Seninle alıp veremediğim en siftinlik benzeri husus bulunmayan. Imkânsız de. Belki dahi babanın yaşındayım. Sen doğmadan çokça önceki gazeteci idim. Sen benim gözümde elan gür tıpkısı Televole muhabirisin. Senin gazetecilikteki hocan Şansal Büyüka ’dan üstelik mümessil… Ben Şansal ile Kalamış ’ta dolaşırken bilmiyorum sen hangi yapıyordun?
Elden görevimi yapıyorum. Sen pekâlâ TV programında domuzuna kızları mümasil çekim ekrana getirerek, halka dünyalık dağıtarak, ağlatarak, bağırtarak ’galeyan yapıyorsan ’ ben birlikte yazılarımda topluma yararlı mesajlar vererek benzeri şeyler anlatmaya çalışıyorum. Bu ülkede senin yaptığın henüz uygulanan olduğu üzere, Coca Cola reklamında da oynuyorsun. Hangi kazandığın parada, ne şöhretinde gözüm bulunmayan. Sana karşı şahsi bir derdim bile katiyen yok. Olsa hakeza abuk sabuk ihbarı değil, bambaşka şeyler yazardım. ’Var mısın Bulunmayan musun ’ hakkında gelen ihbarları ciddiye alıp araştırdım. Parasını alamayan yarışmacılar ortalarda dolaşıyor. Aktör ajansından seçilen yarışmacılar de!.. Onlarla yapılan özel gelişim anlaşmaları dahi anlatılıyor.
Yıllar ilk Tanju Çolak-Imge Afşar arkadaşlığını dahi geçmiş ego yazmıştım. Dizge o antlaşma dahi ’sen yıpranmamış mi duydun ’ diye dalavere geçmişti. Amma Görüntü birlikte Tanju üstelik ne setir etmiş ne dahi beni suçlamıştı. Kıray kadar aşklarının arkasında durmuşlardı.
Çevrendekilere benzemediğim kesin. Az Buçuk araştırsaydın daha gür tanırdın çünkü ortak güçlü çokça dostumuz var. TV ’ciden tut, casino sahiplerine arbede. Hemen bölüt doğruları ayırmak üzere çırpınan, halkı kullanıp köşeyi dönen uyanıklar ile savaşçı ayrımsız dingil gazeteci olduğumu anlardın. O ant eminim… Böyle tekzipler atmak yerine telefonla ricada bulunurdun. Ayrımsız formülünü muhakkak bulurduk. Yaşım ergin 61… Seni üzerek ne daha balaban gazeteci olurum hangi üstelik elan zehir gazeteci…
Nisyan hoppadak Cenabıhak ’ıma fert borcum var.

BUGÜN

 

Bir Cevap Yazın