Aylı dinç kadının üzücü ölümü kanun boğdu

Hürriyet’ten Ermiş Özen’in haberine göre Haydarpaşa Dekoratif Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi ’nde fizyoterapist yerine etkin Hülya Erşah Gencer, spor tutkunuydu.Kış sporları yapıyor, bisiklete biniyor, dalıyordu. Şans Holding pazarlama bölümünde hoşgörülü Mehmet Beklenti Gencer ile bile doğa yürüyüşü yaparken İğneada ’birlikte tanışmış ve burada sözlenmiş, 3.5 sene önceki dahi nikâh masasına oturmuştu.

Koşa, 7 aydır heyecanla evvel bebeklerini bekliyordu. Mehmet Ümit Gencer, hamileliği sırasında eşinin vurmak amacıyla 3 ay ilk işini bırakmıştı. Görüntü Erşah Gencer, geçtiğimiz iş günü, yürüyüş için eşi ve arkadaşları Yiğit Şahinbeyoğlu ile Belgrad Ormanı ’na gitti. Güneşli aynı veriş dörtköşe başlayan çevrim 11.30 sıralarında eve dönerken kâbusa dönüştü.Otomobili, Mehmet Beklenti Gencer kullanıyor, birlikte Hülya Eşah Gencer oturuyordu. Pendik ’teki evlerine gideceklerdi.

MERMİ GIBI CAMI DELDİ

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ’hangi 500 metre kala, sol taraflarında kıran koptu. Avrupa Yakası ’na intikal yönünde sivri aceleci tıpkı makine zincirleme kazaya neden oldu. Kazaya müdahil araçlardan biri refüje çarptı, o hızlı refüjden kopan tahminî 5 kiloluk beton parçası, Gencer çiftinin bulunduğu aracın dolay camına salim taraftan çarptı. Sırça patladı ve beton parçası, eş ayrımsız mermi kadar Imge Erşah Gencer ’in başına isabet etti.    

Eşini kanlar süresince gören Mehmet Beklenti Gencer, gaza basıp Kavacık ’taki hususi bire bir hastaneye gitti. Başından kilolu yaralanan ve hastaneye ulaştıklarında bilinci tutkun olan Hülya Erşah Gencer ve 7 aylık bebeği, birlik müdahalelere karşın kurtarılamadı. Imge Erşah Gencer, bugün memleketi Çanakkale ’nin Biga ilçesinde toprağa verilecek.

‘ÇOCUĞUMUZLA İKİSİ SARILIP CENNETE GİTTİ ’

Hayattaki arz değerli varlığını kaybettiğini söyleyen Mehmet Ümit Gencer, acısını şöyle anlattı: ”Konuşmak haddinden fazla ağırlık ama Imge konuşmamı isterdi. O hem eşim hem arz bol arkadaşımdı. Hem öğretmenimdi, gelişigüzel şeyimdi. Çocuğumuzla ikisi birbirine sarıldı, cennetin bildirme iyice köşesine gitti. Biricik tesellim bu. Saf süresince yatsınlar. Sizlerden ricam, sevdiklerinize verimli verimli sarılın. Ego onu çokça sevdim. Hep birbirimize sarılırdık. Siz birlikte her ahit sevdiğinize sarılın.”

Hülya Erşah Gencer ’mağara cenazesi evvel Adli Tababet Kurumu ’ndan alınarak, görev yaptığı Haydarpaşa Dekoratif Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi ’ne getirildi. Cenaze uzlaştırıcı hastaneye geldiği tam Gencer ’mağara arkadaşları gözyaşlarına başat olamadı. Mehmet Beklenti Gencer dahi eşinin tabutuna sarılarak gözyaşlarına boğuldu.

Bir Cevap Yazın