Aylin Coşkun:

Aylin Coşkun’un Hürriyet’te yayınlanan röportajı…

*“Film Yıldızı Ben” adlı maxi single ’ınız ile yaz aylarına iddialı tıpkı antre yaptınız…

– İddialı işlerin altına imza atmayı seviyorum. Sözü Sezen Aksu ’ya, bestesi Sezen Katarakt ve Aykut Gürel’e ilgili olan “Çalkala” şarkım baharat aylarında haddinden fazla dinlendi. Bu de eskimemiş maxi single ’ımızın sorti sürecinde bizi elan aşkın heyecanlandırdı.

*“Film Yıldızı Ego” biraz iddialı aynı meze değil mi?

– Olur, fazlasıyla iddialı hem de. Ancak “Film Yıldızı Ego” benim egomdan değil, şarkımın isminden geliyor. Ego seçkin antlaşma görüşme adına idmansız kalacak biriyim. Star olan şarkılarım.

NAZARA ÇOKÇA İNANIYORUM

*“Ay Işığı” şarkınıza Yunanistan ’de görümsetme çektiniz. Çekimler esnasında yurtdışından bir de dizi teklifi aldığınızı duyduk. Bu doğru mu?

– Aslında bu bahis üzerine aşkın meşveret taraftarı değilim. Nazara çok inanıyorum. Biraz sefer bire bir durumlarda ummadığım sürprizler yaşadım. Bu ilk kez aldığım aynı öneri değil. Daha öncede ayrımsız beş altı öneri almıştım ancak akla yatkın şartlar oluşmadığı için bire bir soy imza aşamasına gelemedik. Şu an ise çokça farklı benzeri buut var. O yüzden şimdilik ağızsız kalmayı tercih ediyorum.

İŞİMİ ŞANSA BIRAKMAM

*Enstrüman eleştirmenleri sizin sonuç yıllarda popüler müzikteki çıtayı yukarılara taşıdığınızı dile getirmeye başladı. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?

– Teşekkürname ediyorum kendilerine. Ben yalnız olması gerekeni yapıyorum. İşimi şansa bırakmam. Imal gereği mücadeleyi, yeniliği, farklılığı ve gelişimi çok severim. Eğer sanatçıysanız birtakım şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu albümde birbirinden altın isimlerle çalıştık. Tempo seçiminden tutun, stüdyodaki okumalara ve klip çekimine kadar rastgele aşamayı titizlikle yaptık. Bu süreçte benimle aynı yolda yürüyen herkese çokça teşekkürname ediyorum.

EVDEN ÇIKARKEN AİLEMDEN MÜSAADE İSTERİM

*İmza attığınız iddialı albümlere antagonizma, alçak gönüllü ayrımsız eş hayatınız var. Iş ve ev hayatındaki dengeyi zahir sağlıyorsunuz?

Haddinden Fazla süssüz. Gelişim ve familya hayatını asla birbirine karıştırmıyorum. Akilane olan de bu doğrusu. Söz Gelimi şimdi evden hariç çıkarken ailemden cevaz isterim. Onlara nereye gideceğimi sorar, ego de vukuf veririm. Ailemin onayı sıfır tek işe kalkışmam.

*Geçtiğimiz aylarda tıpkısı yapım şirketi kurdunuz. Bu alanda işler kuşkusuz gidiyor?

– Ahcar yavaş yavaş hesabına oturuyor. istical etmek istemiyorum. Önceki aşamada “Star Ego”i kendi çalgı aleti şirketimin etiketiyle piyasaya sürdüm. Mail zamanda dahi güre müzisyen arkadaşım Mutlu Dinç AC Production ailesine katıldı. Bahtiyar kendini ispatlamış tıpkısı kabiliyet. İnşallah bizimle birlikte bu piyasada elan emin adımlarla yürüyecek.

FİKİRLERİMİ ÇALDILAR

*Bundan ahir albümlerinizde hayranlarınıza ne kadar sürprizler hazırlıyorsunuz?

Dünyaca ünlü isimlerle çalışmaya bitmeme edeceğim. Çokça hususi projelerim var. Ancak vaktiyle yaptığım bu kök izahat yüzünden epizot yandı. Ego düşündüm, tasarladım, uygulama aşamasına getirdim. Yabancılar gözünü bile kırpmadan fikirlerimi ve projelerimi uyguladı. Artık bu konuda henüz temkinliyim.

Bir Cevap Yazın