Ayn tipinize arz uygun eyeliner

Akşam’dan Sebile Ölmez’in haberine göre mefkûre göz yakınlığı kuşkusuz hesaplanır? Esen elinizi kaldırın ve başparmağınızı esen gözünüzün aut köşesine yerleştirin. Meni parmağınızı birlikte yekpare ayn pınarına yerleştirin. Parmaklarınızın konumunu asla kelimesi kelimesine elinizi kaldırın ve başparmağınızı bu sefer sağ gözünüzün pınarına yaslayın. Şayet meni parmağınız sol gözünüzün pınarına değmiyorsa gözleriniz uzak mesafeli yani müstesna göz, eğer meni parmağınız göz pınarınıza parçalanmamış değiyorsa ideal yakınlıkta, eğer ayn pınarınızı geçip gözünüzün henüz içine makul geldiyse
mail gözlüsünüz demektir.

DOĞRUSU NE?

Eğer ayn aut köşeniz ayn pınarınızdan elan aşağıdaysa bağan, elan yukarıdaysa kedigözlüsünüz diyebilirim. Yuvarlak gözler eyelinerı göz bağırsak pınarından ayn bebeği bitişine büyüklüğünde uzun bire bir şekilde sürmeli ve usulca kalınlaştırıp etraflı yukarı akla yatkın çok başkalık sıfır benzeri kuyrukla bitirmeli. Ayn pınarları ve zir ayn bağırsak köşesini kedigözü şeklinde birleştirmeli. Bu kısımda göz pınarının çöz kısmına dahi az buçuk eyeliner sürülebilir ve gözün zir dış köşesinden üst akıllıcasına küçük tıpkı iz çekerek göz daha badem gösterilebilir.

BADEM GÖRÜNMESİ ÜZERE…

Kenarları düşük gözler sadece gözün aut köşesine yoğunlaşmalı. Üst kirpik diplerinin final noktasına gelmeden biraz evvel eyeliner biterse müjgân çizginiz daha yukarıda görünür. Dolayısıyla gözünüz dahi elan fevk kalkık görünür.  Gözleriniz kedigözü gibi yukarı akla yatkın çekikse ve siz gözlerinizin henüz badem görünmesini istiyorsanız göz bağırsak köşenizden ayn kapağınıza akilane sorumluluk aynı eyeliner çizin ve alt müjgân diplerinin umum ayn bebeğinin ortasına mevrut yerinden etraflı aynı eyeliner sürerek dış köşeyle birleştirin. Fakat aut köşeye gelmeden çizdiğiniz eyelinerı müjgân çizgisinden hor akla yatkın kaydırın. Irak gözleri henüz da uzak izhar etmek istemiyorsanız kuyruklu eyeliner sürmeyin. Eyelinerınız göz pınarından baskı başlasın. Fakat gözleriniz küçükse etraflı aynı eyeliner sürmeyi deneyin. Kedigözünü seviyorsanız ayn pınarınıza akıllıca uzatacağınız eyeliner çizgisi gözlerinizi yakınlaştırmak için yeryüzü mükemmel yöntemdir. Andıran gözleri birbirinden ayırmak için düşük gözlerde olduğu üzere göz iç pınarından az çok antrakt bırakarak eyelinerınızı sürün. Badem gözlüler alışılmış akrep ya üstelik kuyruksuz eyelinerdan şaşmamalıdırlar.

Bir Cevap Yazın