Aynı köpeğin canı üzere kendini otoyola attı!

Sabah’tan Ahmet Altındiş’in haberine göre İstanbul’da bire bir organizasyon firmasında çalışan 33 yaşındaki Osman Gri, Gebze’den dönerken TEMA otoyolunda gördüğü kontra şeritte koşturan köpeği yetirmek üzere 120 kilometre müstacelen revan aracına birdenbire fren yaptırdı. Arkadan mevrut ayrıksı tıpkı komütatör Boz’un aracına çarptı. Osman Boz’un aracında yaklaşık 7 bin liralık maddesel hasar oluştu.

Ancak kazaya aldırış etmeyen ve sair sürücüye “Bekleyin beni derhâl geleceğim” diyen Gri, aracından inip tahminî 1 kilometre geride artan köpeğe doğru koştu. Boz, yaklaşık 10 an koştuktan sonraları çabukça ilerleyen araçların ortasında artan köpeği ezilmekten kurtardı.

1 HAFTA İŞYERİNDE BAKTI

Ölümden dönen köpeği yanına alıp aracına kadar getirdi. 1 hafta süresince işyerinde beslediği, “Dachshund” cinsi köpeğe “Biber” adını veren Osman Gri, daha sonradan onun sakıncasız ve gani tıpkısı hayata cemaat olabilmesi için kolları sıvadı. Gri, Biber’i Fatih Belediyesi Yedikule Efsanevi Barınağı’na doğrulama etti. Biber’i, bir dönem kapik sahiplenmek üzere barınağa gelen Arzu-Ahmet çifti aldı.

‘BAKIŞLARI İÇİMİ ACITTI’

Köpeği kurtarmak amacıyla yolun ortasına atlamaktan hiç korkmadığını söyleyen Gri “Biber’in ağırbaşlı bakışları içimi acıtmıştı. Uzlaştırıcı kenara çekip onu yetmek amacıyla ayrımsız zaman de tereddüt etmedim. Aracımda 7 bin teklik hasar oluştu. Olsun onun canından cesim değil. Ona alıştım ama ben doğrusu köpek besliyorum. Henüz ağır ezgi aynı hanay yaşaması yerine onu sahiplendirdim” dedi. 

Bir Cevap Yazın