Aynı ‘reklam kuşağı’ tadında Medcezir

Akşam’dan Alemdar Sarıahmetoğlu’nun yazısı..

The O.C. ’yi tek izlememiş biri yerine berenarı keyifli bire bir seri olduğunu söyleyebilirim Medcezir ’in. Orijinalini bilmem amma bizdeki cast kesinlikle mebzul seçilmiş. Barış Falay, Birey Gürzap, Taner Layemut ve Mine Tuğgeneral kusursuz tercihler. Hikaye dahi sunturlu olunca izleniyor gerek istemez. Gelin görün kim, dizim dizim olmaktan uzaklaşıyor bire bir süredir. Geniş tıpkısı reklam kuşağı izler gibiyiz.

Dizilerin, programların içerisine yerleştirilen reklamlar tıpkısı süredir hayatımızda. Dozunda yapılanlar amaca ulaşırken düze aşımı olanlar tuhaf görüntülere etmen oluyor. Dizinin ilk bölümlerinde tahminî 200 bin euro ’luk benzeri cipe binen Mira, yapılan sponsorluk anlaşması sonrası o cipin neredeyse 10 ’de biri ederinde ılımlı dershane bire bir otomobile, serencam müşabih premium benzeri spor otomobile binen Orkun ’un ise yine mutedil dershane ayrıksı benzeri otomobile terakki (!) ettiğini izledik.

Milyon dolarlık ailelerin mantıktan ırak tercihleriydi bunlar. Demincek serencam dönemdeki bölümleri benzeri aklımızdan geçirelim. Fazlasıyla gözümüzü çıkaracak reklam hareketlerini… Herkesin ayrımsız bellik telefon kullanıyor olması ve temas bölümde bu ürünlerin gözümüze sokulması, yapılan sponsorluk için hayatın olağan akışından uzak araba seçimleri, okulda dönen geyikler arasında Vodafone Freezone konserleri, dünyaca ünlü Jamal Hammadi ’nin dahi bire bir şampuan markasının reklamı için 5 dakika girip göründüğü bire bir sekans…

Sizce bile az buçuk abartılmıyor mu? 

Bir Cevap Yazın