Aynur Aydın’ın müzikteki hedefleri

“Ajda Pekkan ile ikili açmak istiyorum”

Programda öne sâdır başlıklar şöyle; “Ben avangart olmayı seviyorum. Bağımlı ki benden önce da Türk Popüler müziğine çokça koskocaman işlemler katan insanlar var. Bu serencam senelerde müzik biraz tekrara girmiş durumdaydı. Herkesin müziği birbirine benziyor. Onu az buçuk incitmek istedim. Ajda Pekkan ile iki yıl evvel beraber hayalet aldık. Açıkhava ’üstelik hayalet almam üzere elan balaban kitlelere ulaşmamız gerekiyor. İkinci albümden sonra hedefim tabi Harbiye ’üstelik dinleti atfetmek. Ajda Pekkan ile düet boşaltmak istiyorum.” 

“Belçim Erdoğan ’ın sesi çokça evire çevire”

“Belçim Erdoğan ile etraflı zamandır çokça güzelce tıpkı dostluğumuz var. Bana çok iyicene eş artık. Yılmayan Erdoğan ve Belçim bana ocak gibi baktılar. Benim üzere herhangi bir zaman gidebileceğim tıpkısı başlık.  Aynı periyot oturuyorduk, Belçim  Çalsın Sazlar ’ın setinden gelmişti. Bize masada üzüntü söyledi. Sonradan Bülent Seyhan’a tıpkısı terane dinletti. O de;  ‘Belçim senin sesin bayağı güzelmiş ’  dedi. Birinin sesi adamakıllı değilse, dünyanın sunma ünlü insanı üstelik olsa ben onunla ikili yapmak istemem. Benim için çalgı aleti kulağı olması, sesinin adamakıllı olması majör. Mademki güzelce gel beraber tarz söyleyelim dedim. O da çok heyecanlandı, istedi. ‘Ninni ’ haddinden fazla fena hâlde mesajı olan aynı yır, ayrılığı, bir masalı anlatıyor. Çok toy melodi haddinden fazla yakıştırdım.”

“Madonna bizimkilerden öğüt alsın”

“Şarkının yüz milyonlarca tıklanması pir. Hakeza şirketler var servet yatırıp istediğiniz kadar tık alabiliyorsunuz. Bu gestalt şeylere gülüyoruz. Madonna daha birkaç tıklandığı amacıyla elbet klip yapılır lacerem video çekilir konularında bizimkilerden öğüt alsın. Bunlar gerçeğe aykırı rakamlar. Bu insanlar bilet satamıyorlar. Yüz milyon öğün dinlendiysen sebep Açıkhava ’dahi bilet satamıyorsun. Bu kadar dinlenen insandan şişman konserler bekliyorum. Tümce liyakatli olsun, sonuçta bu işe mesai veriyoruz amma kendimize güvenerek, oldukça insanları kandırmayarak bunları yapalım. Ego saygımı yitiriyorum bu insanlara karşı. Hakeza benzeri şeye başvururyorsa kendine güvenmiyordur.”

“Ser isimlerin albümleri tıpkı”

“Ülkede Popüler müziğin durumu amacıyla iyi ya dahi üzücü diyemem ama tıpkı tekrarlama olayı var. Sonsuz aynı soundlar ısıtıp ısıtıp ortaya çıkıyor. Benzeri temel ismin albümlerini şike, akıbet altı albümünü dinle kâffesi birbirine benziyor. Hiçbir gelişme yok. On Paralık mi benzeri şeyler yaşamıyorlar anlamıyorum. 

Benim iki albümüm ortada yalpak var. Evvel uzunçalar elan bahtiyar, hoş ama ikinci albüm daha okkalı aynı albüm.” 

Bir Cevap Yazın