Ayrıksı Ulusoy:

Milliyet’ten Senem Aydın’ın röportajı…

– Dizayn, ayraç elçiliği, takdimcilik, köşe yazarlığı… Sizin amacıyla artağan bire bir dönem diyebilir miyiz?

Kariyer açısından 2015 ’i haddinden fazla sunturlu geçirdim. Gerçekte hususi hayatım, ailem, arkadaşlarım, esenlik açısından üstelik öyle… İnşallah hakeza devam mesabe.

– Sunma çok yeğleme edilen ayraç yüzlerindensiniz. Sırrınız nedir?

Kolay çalışılabilir ve düzenli biri olduğum için seçiliyorum. Karışık değilimdir.

– Siz gelişim birliklerinizi seçerken nelere ilgi ediyorsunuz?

Birlikte duramayacağım, inanmadığım tek markayla iş birliği yapmıyorum. adL ile çokça etraflı zamandır ev gibiyiz. 2011 ’birlikte çalışmaya başladık. O zamanlar bellik yüzüydüm. Henüz bilahare Codentry için tasarımlar yapmaya başladım. Dördüncü sezon bitti,
benim amacıyla kurum verici.

‘Hatalarımdan ibret aldım ’

– Kuşkusuz tıpkı dönemdesiniz?

Bir Nice şeyin henüz acele farkına varabiliyorum. Karşımdaki insanı daha dolgunca tahlil edebiliyorum. Ama bu az buçuk yaş almakla, büyümekle ait. Daha birkaç sorumluluk yapıyorum, hatalarımdan öğüt aldığımı hissediyorum. O yüzden görgülü tıpkı çevrim diyebilirim.

– 2016 ’dan beklentileriniz hangi?

Metin benzeri sene diliyorum. Bu yıl annem rahatsızlandı, o yüzden afiyet küçük yeryüzü önemlisi…

– Dünyaevi, anne tutmak planlarınız beyninde var mı?

Bittabi istiyorum ama mail zamanda öyle benzeri planım bulunmayan. Hem televizyonda hem da yaptığım gayrı işlerde daha temelli benzeri düz iktisap etmek, ismimi kalın harflerle yazdırmak istiyorum. Zira hem yıvışık benzeri destek var, hem de devir geçiyor. Bale hocam bilcümle “At gözlüğünü tak, etrafına nezaret” derdi. Benim üstelik yarışma kendimle. O yüzden evlilik ve ocak kurmanın zamanı var.

– Gözü Aç biri misiniz?

Açgöz değil, azimli biriyim. Çalışmaktan, benzeri hamle hatta koymaktan, ilerlemekten mutlu oluyorum. Sıradan tatsız tıpkı molekül yaşadığımda dönüp önce kendime sorarım, birini üzdüm mü acaba diye niteleyerek. İnsanlar bunu unutuyor. Önce iyi kalpli başlamak gerektiğine inanıyorum. Hayatımda kimsenin ekmeğiyle oynamadım, kimsenin işine, aşına, eşine taraf gözle bakmadım. Bilcümle dikkatliyimdir.

– Önünüzde aynı paradigma evet bile film projesi var mı?

İki ayrı proje var, bakacağız. Oyunculukta etraflı eleyip yoğun dokuyorum.

– Kazancını ticarete yatıran ünlü isimler duyuyoruz. Siz düşünmediniz mi hiç?

Benim hiç tecim kafam namevcut. Amma gittikçe tıpkı sanat galerisi sahibi olmak istiyorum.

‘Hacı ’yla bahtiyar ve huzurluyuz ’

– Hacı Sabancı ’yla haddinden fazla eğlenen ayrımsız çiftsiniz sanırım…

Biz iyi arkadaşız. Elbette kim ilişkide bereketli bacanak kalkmak ayrıntılı aynı cızık. Onu çok da arkadaşlığa çevirmemek gerekiyor. Ürkmek, sevgi, çekinmezlik ve tabii ki mir yapıları uymalı. Bire Bir üstelik huzur mehabetli, haddinden fazla şükür o dahi bizde var. Mutluyuz, huzurluyuz.

– Hayalinizde pekâlâ bire bir ocak var?

Ego ne gelinliğimi, ne de düğünümü düşündüm. Çocukken bile böyleydi. Evlensem şurada evlenirim diye tek tayf kurmadım. Çünkü doğrusu hanay sen tasrif yaparken başına gelenlerdir. O yüzden çokça etraflı vadeli çekim yapmıyorum. Ama haddinden fazla çocuklu tıpkısı ailem olsun isterim.

‘Bacaklarım meşhurdur ’

– Aynı kadını güzelce özne nedir sizce?

Çok orta malı ama kendine güvenen, çalışan ve üreten kadınların adamakıllı olduğuna inanıyorum. Bu asla etkin evet da çalışmayan eş kabilinden bire bir ayrım değil. Çünkü benim annem birlikte ev hanımı ve o üstelik çok ağırlık tıpkısı hisse senedi hoşur. Kendini hayatın ortamında işlevli konumlandırabilen kadınların güzelce olduğuna inanıyorum. Eskiden ego dahi çokça günah yaptım; süslendim, abarttım amma zaman içerisinde kendinizi tanıyorsunuz. Rastgele ant gösterişsizlik, kendine gani kaçmak, dolgunca nemalanmak, zinde gitmek insanı sunturlu gösteren şeyler.

– Vücudunuzda genişlik sevdiğiniz meydan neresi?

Bacaklarımı severim. Meşhurdur biraz. O yüzden mini giymeyi de severim.

– Gözyaşı aldıkça elan fena hâlde görünüyorsunuz…       

Ego daha mebzul görünüyorum yerine algılıyorum. Çünkü o henüz bütünsel aynı madde. Hem kendimi tanıyorum hem dahi bazı kadınlara yaş kabul etmek yarıyor. Annem ve ablam dahi öyle. Herhalde onlara benziyorum. 10 sene önceki resminle şu anki beyninde bir tercih yap dersen, ego şu ankini seçerim. O yüzden yaşlanmaktan korkmuyorum. 

Bir Cevap Yazın