Ayşe Aral: ‘Bak sen şu bücüre’

Bak sen şu bücüre

Hepimizin bildiği bire bir küçümseme vardır, “Kıçı yere mail olandan korkacaksın” diye niteleyerek. Kuşkulanmak kısmı bana vız sağlık, tırıs bedii de kıçı yere yakınlardan kötülük gördüğüm olmuştur bir kaç nöbet.

O çağ, bugün özen ederim böylelerine amma velâkin kırk nöbet düşünsem de hiç aklıma gelmezdi bire bir kıçı fay marifetiyle toplumca aldatılma yiyeceğimiz.
Efendim bu kıçı yere mail, Fransız öpücüğü muhip insan, aynı süredir efdal faziletli tepelerde, hal hakeza olunca üstelik boyuna posuna bakmadan kendini bir halt zannetmekte.
Zannetmekte amma bilinçaltında mevcut kompleksleri üstelik çaktırmasa birlikte onu yiyip bitirmekte.
Mesela özlük boyu kadar kıç boyu olan tıpkı kadınla evlenmesinin birlikte adı var psikolojide.. Bilmem hangi sendromu diyorlar, tekmil dilimin ucunda aklıma gelince yazarım bilahare.
Şimdilerde bu bücür ağababa oldu amma duyduğuma bakarak boyu kendisinden bitirme be hatim ince olan, değme parmağında on bilim karısı, çocuğu stabil vermiyormuş eline zira titreklik başlamış bizim bücürde. El dahi paniklemiş bücürün bu halini gördükçe; bazen strese bağlamış durumu, bazen yaşı canlı eşe…
Ama çile etmeyiversinler, ego lahzada cins hastalığı nedir söyleyeyim. Tıpkı hastalık var tıpta, adı Sarkoidoz, yalanım varsa hangi olayım, inanmıyorsanız sizler bile araştırınız.
Bu çor vücuttaki organlardan birini tutuyor ve onu bozuyor bizim bücürü üstelik yakalamış besbelli ama ne organından, ona birlikte siz karar verin, benim bir fikrim var amma şimdi buradan söylemeyeyim.
Son sözümü birlikte edip çekileyim “Valerie ’ni de aldatma git.”

Viktorya meleği

Sevgililer günü geliyor ya, benim dahi bu sevgililer günü yıldız eseri sevgilim var evet, amanın aldı mı beni tıpkı sıkıntı… Ne yapsam, hangi etsem birlikte adamcağızı sevindirsem, başkaca az buçuk birlikte şaşırtsam diye.
Öyle bir öz yapayım ki gerçekten dilini yutsun istedim ve başladım düşünmeye ne yapsam diyerek.
Öyle aşçı, otel motel değil bahsettiğim, ayrımlı aynı öz istiyorum.
Sonunda buldum… Herhangi Bir erkeğin hayalinde bire bir Viktorya meleği vardır dedim.
Çıktım alışverişe gittim Mepe Home ’a kendime kebir kanatlar aldım, eve geldim, arkalarına üstelik sargaç diktim.
Sıra geldi şık tıpkı bikiniye.
Onu dahi aldım, aldım amma içim, henüz elhak göbeğim güçlü abat etmedi giymeye kalkıştığımda.
Kanatları pahal takayım, karnımı kapayayım dedim melekten süt beyaz ayrımsız ayıya benzedim.
Aman ya dedim, hepsini çıkarıverdim, dıştan meleğe bürünemesem da ruhum arz azından öyle diye niteleyerek avutuyorum kendimi.
Elimde de aşevi, otel adresleri arz başa dönüverdim amma belli bile imkânsız yani, bakarsınız son zaman bürünüveririm vücuduma uygun bire bir karaktere.

Teşekkürler Savo

Gençliğimi benimle geçirdiğin için.
Aynı kadının sunu balaban hayalini gerçekleştirip yavrumu yapmama yardım ettiğin için.
Hastane odalarında elimi tek bırakmadığın için.
Silkelenip benden yıpranmamış ayrımsız ego yaratmama faktör olduğun için.
Ve farklı derinti husus için…
İyi kim doğdun Savo, nice bahtiyar yıllara.

Ayşe ARAL

Bir Cevap Yazın