Ayşe Aral: Dört kadınlı bozuk saylav

Bizler olmasak acun güya duracak, adam kısmı denen seks yegâne başına ne hamle atabilecek hangi yaşamını daim ettirebilecek.
Bizler kocasız dünyada keyfimize esenlik katmanın “Gitmek birlikte hakeza tıpkı şeymiş ulen” demenin ve hayatın tadını çıkarmanın hazzına varırken, adamlar bizsiz dünyada ancak üç beş çağ yaşar, bilahare bile dolgun halde intiharlar başlar.
Kısacası avlu bizsiz imkânsız, asla ve katiyen bizsiz yaşanmaz, yaşanmadığı üzere çoğu antlaşma yegâne bire bir tanemiz elin adamına yetmeyiz, nerede çokluk, orada mokluk lafı erkeklerde… “Nerede toplama, orada artağan halvet” şeklinde akıllarda yer eder.
Şimdi aşağıda bu durumun yer başmaklık örneklerinden birini okuyacaksınız.
Yalanım varsa ne olayım, bu fenomen hamur… Eş üstelik eski saylav; antrparantez ve antrparantez…
Ah yazamıyorum ki hattasını amma mahsus üstelik gayrimümkün, emare verebilirim aşağılarda.
Bu baba yarısı (gözyaşı mebde sağlam ondan emmi diyeceğim), bundan 40 yıl önce evlenmiş, bu günlerdeki ferahına, verimli parasına dahi karısıyla tırmalayarak sahip reşit. Bu kadına “Kadın Kibar” diyoruz Osmanlı ’de.
Sonra amcamız bir karı henüz bulmuş. Onunla seçme soy hayatı yaşamış, elan dahi yaşamakta. Bu hatun birlikte bu durumdan mest. Hediyeler, evler, atlar, katlar, servet bitli yani. Bu hanıma dahi “Arpalık Ikbal” evet da “Gözde” diyoruz.
Geçtik tıpkı özge kadına o “Uydu” Osmanlı ’bile. Amcamız bu hanımla takkadak halvete giriyor ama ne devir isterse, ora de garanti yani.
Geliyoruz dördüncü hatuna… Bu kızcağız (sunu gençleri) korte, ona de “istek” diyoruz.
Avrat Mevla herhangi bir şeyden bilge ama nikâhı var diye gürültülü çıkarmıyor.
Gözde halinden memnun, gezip tozuyor.
Peyk haddinden fazla rahat, ara sıra geceleri vaktini ayırıyor çabucak.
Geldik Arzu ’e, adı üstünde o geleceğe balaban ümitlerle bakıyor, hedefi Avrat Mevla oluşmak. Bu nedenden periferi fikirli davranıp hemen elini melini tutturuyor.
Dört kadından çabucak Dilek değişik kadınları bilmiyor, amcanın eşi dışında bağımlı. Amca üstelik zaten “bilcümle boşanacağım” diyip duruyor, şakacıktan tabi kim.
Ya aha böyle, yerim gelişmemiş, dahasını yazamamanın sıkıntısı içime işledi tallahi. Haa ipucu veririm belki demiştim, o devir şu cümleyle vereyim… “Amca sen BAKANLIK birlikte yapmıştın değil mi?”
Mehabetli Yüzyıl dibimizde, uzaklara gitmeye lüzumlu yok.
Not: Bu kapsam şu an devam etmekte olup eskilerde yaşanan tıpkısı hal değildir. Emmi şu günlerde beşinci ayrımsız karı beğenmiş olup onu takibe almıştır, o kadına elan tıpkısı insanoğlu bulamadım.

Ayşe Aral

Bir Cevap Yazın