AYŞE ARAL: OH OH, HADDINDEN FAZLA MUTLUYUM İKİ GÜNDÜR

Oh oh, çokça mutluyum iki gündür.

Güneşin yüzünü göstermesiyle alay malay benim birlikte kıştan artan beton baygın salpa ruh halim beni kalkmak namına, içi hop hop eden, enerjisi faziletli, rastgele şeye zait icra vekili bir hatunun ruh haline bırakmaya başladı.

Aylardır camın peşinden kös kös baktığım, bozuk evimin bahçesinden yoz diyerek garezim olan, çimlerinin rengini beğenmediğim, beş altı çiçek ekmişler diyerek kıl olduğum, antrparantez sen üstelik bahçeysen, ben de …… diye niteleyerek aşağıladığım bahçeme çıktım zaman.

Oh mis… Bayıldım çimenlerin rengine, attım kendimi toprağa, yuvarlandım sağdan sola… Sonraları… Ayağa kalkıp ağaçların dallarına tutunarak raks ettim, havayı kokladım ve içime çektiğim havaya bayıldım. Sebep mi? Eee amor kokusu vardı üstelik ondan!

Adayım madayım namevcut şu zaman; falsolu anlaşılmasın, takkadak uzun zamandır kenara itelediğim, aman evet uğraşamam demincek dediğim aşkı hayatıma gene oyulgamak istediğime değişmeyen verdim.

Aslında ego doğrusu aşığım; çocuğuma, aileme, işime, arkadaşlarıma… Hepimizin aynı şeylere olduğu üzere… Amma erkek kokusu başka; insan yürekli tıpkı erkeğe bakraç olasım var şu günlerde…

 

Istemek elhak işin yarısı… İsteyince, etrafa birlikte o gözle bakınca, kanalcıklarını açıp aşk enerjini yayınca çok beklemeye de ister namevcut zaten; gelişmemiş zamanda gelip bulacak beni bunu üstelik biliyorum.

Bahçemle barışıp seviştikten sonra, hasır koltuğuma oturdum; elimde zencefilli şanslı çayım, ayaklarım çıplak cıbıl toprağa basarken başladım evrene istediğim adamı tanım etmeye…

Aynı posta kesinlikle çokça alengirli olacak! Uğraşamam elin bed herifiyle. Giyimden falan çok anlamalı… Ayrımsız yere gitmeden geçmiş gelip beni aldığında; “Acep ne giydi, ya parafin çorap giydiyse?” falan diye beni panik etmeyecek!

Haddini ve sınırlarını bilecek. Bundan Sonra özgürlüğümden karşılık vermem bilecek!

Beni deliler üzere şımartacak, ellerinin üstünde taşıyacak!

Artık Google ’dan mı bakar, arkadaşlarıma mı sorar bilemiyorum; ne kemirmek hangi meşrubat severim, sevdiğim mekanlar nereleri, gezi etmekten zevk aldığım yerler yurtiçi-yurtdışı nereleri peşinen bilecek!

Benim okuduğum kül kitapları ve seyrettiğim cümle filmleri o bile aydın, izlemiş olacak!

Ferah seviyede  Ingilizce ve Frenkçe bilecek, yurtdışına seyahate gidince kendisine pantolon alırken evet da lokantada havale verirken beni dragoman namına kullanmayacak. Tekrar kavisli anlaşılmasın benim Fransızcam zayıftır, ama aşkım illa bilsin ki; günün gâh saatlerinde bana olan aşkını Fransızca rapor etsin, gıcıklasın içimi…

Hey duyuyor musun evren?

Sürprizsiz bire bir çağ geçirtmeyecek bana, şaşırtı derken börtü böceği saymıyorum,  biline. Günün her saatinde bir defa ki beni şaşırtacak aksiyonlarda bulunacak.

ara sıra “Bu tün şu otelin Ayşe hanım suitini bizim için hazırlattım aşkım. Zinhar yanına sakınım yük alma… Parfümünden tut, yarın için ihtiyacın olacağını düşündüğüm gelişigüzel türlü kıyafetin zaten çoktan odaya getirtildi”diyecek…

Hayatı benim için kolaylaştıracak, hem birlikte ego istemeden ve uyarmadan…

Gözümün kaşımın tek hareketinden o anki ruh halim için etraflı bilgiye cemaat olacak, ona göre ruhumu okşayacak.

Kendisinden sıkıldığımı hissettiği dakika alnıma tıpkısı buse kondurup, üstümü örtüp evine gidecek.

 Bana ece, kızıma prenses statüsünde ahval sergileyecek.

Hey dünya duyuyorsun değil mi?

Aileme saygıda ayıp etmeyecek, ego onun ailesiyle istersem görüşeceğim, istemezsem zorlama mümteni.

Onun cep telefonunun, MSN ’sinin teknolojiye dair neyi varsa hepsinin şifreleri bende olacak, amma o benimkileri katiyen sormayacak.

Gittiğimiz yerlerde ben alengirli erkeklere bakabilirim, elhak niyetim asla zehir değildir. Amma o asla canip gözle üstelik hiçbir kadına bakmayacak.

Ben kız kıza haftada aynı çıkabilirim. Başkaca yurtdışına seyahate dahi gidebilirim, fakat o katiyen ayvaz erkeğe çıkmayacak. Çıktığını duyduğum periyot ilişkimi bitiririm, şimdiden söyleyeyim.

Üşürsem diye gideceğimiz mekanlara başlangıçta bili verilip benim amacıyla henüz önce kimsenin sarınmadığı özel, mahiyet kırat şallar hazırda bulundurulacak. Alerji ilaçlarımı evde nisyan ihtimalim düşünülecek ve arabasına yedeklenecek.

“Hey dünya duyuyorsun, değil mi?” diye niteleyerek düşünürken bir anda ağzıma mevrut kısık zencefil yumağını çimenlere makul püskürttüm. “Bu ne evet?” dedim. “Stabil senin  başına ruz geçti, salak mısın bu tarifteki ayrımsız adamla amor yaşanır mı?”

Aşk geçmek aksaklık girmek, bu kadar aklık adamla düpedüz sıkılınır, adrenalini biter insanın maazallah….

Eş dediğin, ararım deyip aramayacak, küçümseme verip namına getirmeyecek, bir yere gidince gözleri fer tan okuyacak, haftada iki savaş çıkma, küsüp küsüp barışacaksın. “Ben erkeğim sokağa istidlal, sen adımını atamazsın Ayşe!” diyecek. Seni seviyorum dedirtene büyüklüğünde akla karayı seçeceksin ve daha bir kırcı özdek… Yoksa bunun neresi amor, engebesiz adama araklama olunur mu be kadınnnnn…

Haydi gir can, bak tarih batmaya başladı.

Basamak 1: Karı erkek bana yazsanıza, sebep arıza seviyoruz hepimiz?

Mertebe 2: Yine falsolu anlaşılmasın; ilk başta tanım ettiğim gibi tıpkı adama birlikte müfit demem. Elbet olsa ben kendisini tıpkı müddet sonradan engebeli ayla getiririm!!

Ayşe Aral /Özgürlük

Bir Cevap Yazın