Ayşe Aral Prof. Orhan Çeker’in açıklamasına ne istimara yaptı?

ORDİNARYÜS PROFESÖRYUS ORHAN ÇÖKER (PARDON ÇEKER)

Hangi desem, lacerem başlasam, konuya nerden dalıversem bilemedim ama öncelikle şurası bildirmek isterim; sizin akıl yapınıza erbap aynı zatla ayrımsız ülkede, başkaca benzeri dünyada çağ aldığımı erişmek tüylerimi tiken tiken ediyor.

Alelhusus bunun üstüne sizin terbiyeci hatta ve ayrıca dekan olduğunuz da eklenince işte o zaman durumun vahameti doruğa varıyor. Basit aklınız dürüst mi çokça iptila ettim çünkü ne efsus ki bana mütehammil anca gelmedi.

Sizi Cenabıhak ’a havale ediyor, kendimce üç ilkokul söyleme edip bulunmaz sayfamda kapladığınız alandan ötürü üzüntü duyuyor ve huzurlarınızdan çekiliyorum hocam.

Sizin bu söyleminizden bilahare Ivanka ’yı yanıma alıp hem kendimin hem kızımın gardırobunu alaşağı ettim. Kıyafetleri ciciler ve kakalar olarak ikiye ayırdım.

Mini etekler bööö dalavereli, göğüs dekolteli bluzlar çirkin. Pantolonlarıma bakarken karar vermekte zorlandım; hani bol paçalı olanlar tamam cici üstelik evet ensiz olanlar? Vücuda yapışıyorlar evet belki haddinden fazla tahrik edici olabilirler, bilemedim. Onların durumu şu zaman muallâkta.

Gömlekleri, kazakları, kotları masumanedirler diye niteleyerek şimdilik cici kategorisinde değerlendiriyorum amma sizden “ha gayrimümkün onların dahi şu tür sakıncaları var” kabil bire bir açıklama gelirse, o ant onların dahi akıbetleri değişecek bittabi.

Elbiselerim var aynı birçok devam; kiminin eteği gücük üstü sadık, kiminin üstü bulutsuz eteği yere büyüklüğünde.

Ivanka; “Haydi Anşaaa, elimde kaldılar. Söyle ne bölüme koyacağız bunları?” deyince köle çırağ yandı yeniden.

“Ivanka senin elinden terzilik geliyordu değil mi?”

“De…”

“Haha o devir üstü kapalı elbisenin üstünü kesiyorsun, üstü zahir ama eteği uzunun de eteğini; sonradan bunları birbirine dikiyorsun ve sonunda bildirme utangaç foto ortaya çıkıyor. Kadıncağız konuyu bilmediğinden beyinsiz şaşkın baktı ve dayanamadı.

“Anşa sen kafayı mı yemişen, niçin tüm dolapları hor indirdik?”

“Şundan Ivankacım, zira ego tecavüze ölü doğmak istemiyorum.”

“Yine anlamadım, ben aynı çay içip geleyim” dedi ve kötü indi.

Ego de ise dur durak namevcut hala, cicileri kakaları bölme telaşına bitmeme. Çatlak çekmecelere gelince feci geri geri gide gide, üste kendimden az buçuk utana utana bikini-mayo çekmecesini açtım.

Ulan Allah ’ım bikinileri falan çıkarınca içim bir hoş oldu amma kendimi benzeri yandan dahi haddinden fazla bahtlı hissettim; neredeyse 40 senedir bikini giydiğim halde henüz tek tecavüze uğramadım diye.

Midemde tıpkı kasınç, içimde bir öğürme hissiyle bikinileri iplerinden tutup rekiz çöpe attım zira bunlar ne cici, hangi kakaydılar; bunlar amut adamın içini gıcıklayan, dokunaklı niyetli hayaller kurduran, adeta “Seni bire bir elime geçirirsem, sen kaşındın avrat, hak ettin” diyen,  yalancı, yüzsüz, fingirdek, caba mülevven taşlı pullu… Kamer elan çok yazamayacağım, tekrar öğürtüm geldi.

Sonraları bire bir hışımla kızımın odasına gidiverdim. Ne salaktım evet, kişi derdime düşmüştüm. Meğer o bir taze kız, kendimden ilk onun cici-kakalarını ayıklamam gerekirdi.

Dolabının kapağını açınca doğrusu tamlık kıyafetleri kafama düştü, neyse başladım ayıklamaya, kamer bir makule ayıklayamıyorum hocam ya.

Neye el atsam kâffesi yabansı. Gene şükür ettim, ne o hangi ego bunca yıldır tecavüze uğramadık diye niteleyerek. Bilahare bile düşündüm acaba suratlarımız bed, az buçuk koca kalçalı, balkon göbekliyiz birlikte ondan mı yırttık diyerek?

Kızımın dolabında tıpkı muvaffakiyet sağlamam imkânsız gözükünce, global hepsini münasebetsiz listesine ekledim ve erte kızımı alıp yeni bir gardırop hazırlığı amacıyla onu alışverişe götürmeye karar verdim.

Odama et kafalı döndüm, kakaları yararsız torbasına koyarken suratımda tıpkı gülümseme, yüreğimde dahi kendimle duyduğum çalım vardı. “Hatanın neresinden dönsen kardır Ayşe” dedim kendi kendime.

Mecmu işim bitti sanırken dolabın tepesindeki hurç kafama düştü. “Eh işte adalet ediyorsun” dedim, “kim agâh içinden ne münasebetsiz bire bir kılık çıkacak şimdi?”

Açtım, baktım, bir üstelik ne göreyim; benim bundan 21 yıl ilk yeryüzü temiz duygularla giydiğim, genişlik mutlu günümden geriye artan elle tutulur iki şeyden biri; yani gelinliğim, gayr bile filhakika kızım.

Ay ben tıpkı duygulan, tıpkı duygulan, zavallıcık solgun da dahi. “Ayşe kendine gel ve temel görevine dön” dedim. “Bak bakalım çirkin mı cici mi?”

Hocam o bile şeş kaval üstü şişhane çıktı, tavzih etmek gerekirse döş dekoltesi ellerinizden öper amma Allah için boyu yerleri süpürecek kadar mufassal.
Deminden bunu kovmak olmaz ama adını buyurmak geçişsiz cici mi nahoş mı diye niteleyerek.

Düşündüm düşündüm ona cici dedim hocam, nedenini sorarsanız eh o kadar kafayı yemedim; zahir olsa gelinliğimi giyip sokağa çıkmayacağım. (Ama sözüm olsun tıpkısı henüz gelinlik giyersem da kocamı yer bir iki tahrik edecek olanını seçeceğim, yok insan kımıldatma olanaklı pardon; düğünüme gelecek davetli erkeklerin yerine düzeltiyorum burayı)

Ya çalap hocam, sizinle ilgili abece fethetmek dayanıklı keyifliymiş, yazdıkça aklıma neler neler geliyor, valla sizden bana bir tipleme ha bundan sonra ha çıkacak adı dahi galiba “Sıdk bekçisi Orhan” olacak.

Neyse baymadan benim ayrımsız kaç fikrimle yazıyı neticelendirelim.

Tecavüze akıntılı can kuşu sağlığı yerinde olmayanları “Ama sayın dominant kadının bacakları, memeleri ortadaydı; dayanamadım” şeklinde neredeyse adalet görerek tecavüze yeltendiriyorsunuz.

Sadık oldukları halde tecavüze uğrayan ayrımsız derinti kadının suçu hangi o zaman sayın müderris?

Ayrıca rastgele şeyin biraz üstü kapalı olanı henüz seksi ve elan ilgi frapan değil midir? Seçkin yeri örtüsüz kadındansa, tıpkı kaykıldığında gömleğinin örtüsüz tek düğmesinden göğsü gözüken karı her zaman elan seksidir.

Cinslik filmlerinden çok erosal filmler hisse senedi yapar ve çöz gıcıklar.

Eş dediğin sahne etmeyi, bilinmedik kalmışı sever. Fikir incitici olduktan sonra esmer çarşafından yalnız gözü görünen kadın dahi tahrik edici benzer.

Her ne kılıkta olursan ol, hücum etmeyi kafasına koyan hayat doğrusu kıymet. Tahrike gerek bulunmayan, çünkü bu hasetlik, sapkınlıktır.

Antrparantez giydiğin hiçbir madde hücum denilen rezaleti ve tecavüzcüyü hak gösteremez. Atak üzere aşağılık tıpkı şeyi gelişigüzel nedene dayayarak akıllıca göstermeye müteharrik birlikte yer bir iki tecavüzcü büyüklüğünde ruh hastasıdır.

falan festekiz bu bitmeme şayan, alfabe dahi nihayetinde biter.

Ama dayanamadım yeniden soracağım; “Aklınız namuslu mi?”

Mesabe: Aşağıdaki karikatür benim bakir cici halim, kızımı kandıramadım; sori hocam.

Ayşe Aral

Bir Cevap Yazın