Ayşe Aral yazdı

Abla, buzdolabını yatak odana koysan!

Bazılarınız Bodrum ’de, Yunanistan ’üstelik, orada, şurada gezerken ben elimde matkap, duvara foto asayım diyerek mahbes açmaya çalışıyorum. Cidar mapushane deşik oluyor, matkap elimden benzeri tarafa fırlıyor, of çekerken attığım çifte resmin camını parçalıyor.
bu arada yazı yazmam lazım Kelebek ’e ama genel ağ bire bir geliyor, benzeri gidiyor.
Merdivene oturup laptop kucakta başlıyorum yazmaya. Yazıyorum ayrımsız bap ve küt elektrikler gidiyor, onunla beraber benim alfabe de. Kopyalamamışım falan festekiz… Kardeşim, “Valla on dümen salaksın” diyor.
Düzenlilik berkemal olunca yeniden başlıyorum yazmaya, umum mütemerkiz olmuşum, nakil şirketinin ayrımsız elemanı bağırıyor, “Bacı, sen bu buzdolabını ölçmeden mi aldın, mutfağa sığmıyor. Akak odanda çok abes kayran var, oraya koyalım mı?”

Erman Toroğlu nereye koşuyor

Seçme erkek andropozunu tıpkı şekilde yaşayacak, kafayı hemen hatunlara saracak değil bittabi.
Vakıa bu vakada hatunlara tahvil olayı bile var. Bundan bire bir müddet evvel hangi demişti bu isim… “Evliyim amma hayatımı yaşarım, çokça eşliyim, kimse karışamaz” filan.
Bu açıklamadan sonraları karısının bu duruma bittabi tepkisiz kalabildiğine şaşırmış benzeri avrat kendisine birlikte gıcık olmuştum.
Amma Erman Toroğlu ’nun bu haftaki can kuşu davet seansından sonradan içimden şu geçti; kadıncağız aksülamel göstermemekte, bu duruma aykırılık etmemekte güzel.
Ben bile Toroğlu ’nun karısı olsaydım hudutları bu büyüklüğünde aşmış tıpkısı insan amacıyla, “Aman benden uzak olsun de ne halt ederse etsin” diyerek düşünürdüm.
Toroğlu tıpkı süredir neymiş Ajdar, Taner, Yıldo karışımı ayrımsız öz oldu. Kayırıcı sersem değil, mahsus ki bunları reklam olsun diye niteleyerek yapıyor. Eee nahak yere da değil hani, baktı artık spordan faydalı namevcut, kendine kullanılmamış tıpkısı kariyer seçti.
Acun duy sesimizi, ne evet Toroğlu ’nu Survivor ’a götür, bak göreceksin, Nihat Doğan ’ı üstelik sollar.
Evet de dans yarışmasına… Tanrı aşkına, yeter kim götür benzeri yere üstelik fark etmez, nereye olursa!

Selma ’evet derece kullanmak…

Selma diyorum zira kendisini yıllardır tanırım, elbette ki Ulu Taran ’ı da. Farklı yandan Oya Germen ’i de tanırım, çın kadındır, candır, dosttur. Ayşe ile merhabam vardır, deliliğini severim, şekerdir.
Olan bitene istimara fayrap etmek bana düşmez ve de yapmayacağım. Zaten beni anne erinçsiz eden, ayvaz yer yazarlarının Selma ’yı yazıp, ona ayar çekip, us fikir vermeleri. Aha bu olamaz… Türkçesi abesle iştigal. Kanayan ayrımsız eş kalbinden birçok eş anlar, doğrusu kanatan sizin köken iken?
Eş ile koca acısını değişik yaşar… İntikamı, rahatlama şekilleri değişik evet. Erkek içine kapanıp, havasından karşılık vermezken, kadın kendini dışa vurur, hâlâ var olduğunu ispat psikolojisine bürünür. (Bende bile anca oldu.)
Seçkin karı kocacığının bam telini, neye uyuzlu olacağını, onu neyin çıldırtacağını agâh… Benzeri Selma ’nın bildiği kabil.
Onun intikam ve deşarj şekli insanlarla paylaşmak, yapmak, konuşmaksa, gür da koca kenar yazarları, özellikle bundan size hangi? Hani karı olsanız belki ayrımsız aşama… Bekâra aile salmak dümdüz bittabi.

Ayşe ARAL
aaral@hurriyet.com.tr

Bir Cevap Yazın