AYŞE ARAL YAZDI ‘SEVGİLİLER GÜNÜ İŞKENCESİ’

Ego yemeden içmeden adının ağyar yoluyla konulduğu benim tek katkı payımın olmadığı “Kutlayacaksın aha ” kabil diretilen günlerden yol almıyorum maslahat bu sadece.

Üç gündür  daim oradan buradan e – postalar gelip duruyor.

“Bilmem ne otelde sevgilinle çerağ ışı yemeği, bade hapishane şu kadar teklik.”

“Sevgiline onu sevdiğini göster, limuzinle evden alalım şampanya eşliğinde geçit turunuz cesaret kartınıza on taksit” Onun kabil tıpkısı küçük şeyler.

Ama bunların içinde bugün mevrut aynı tanesi var kim gözlerimi yerinden oynattı…

“ Sevgililer haset geceniz Cinsellik  zevkiniz olsun ızdırapınız değil.

Fallus küçüklüğü, erken deşarj, kadında veya erkekte  gönülsüzlük,ereksiyon sorunu, tam  bu sorunlarınızdan aynı  paket yardımıyla kurtulabilir, sevgilinizi doruklara çıkarabilirsiniz, elan latif, elan tatminkâr bire bir tün için denemekle ne kaybedersiniz?”

Umum ürünlerimiz Nezaret müsadeli, orjinal ve ithal ürünlerdir, cesaret kartına oniki ay taksit ve paket eve tasdik…

Aha bundan sonra buna “oha” diyorum izninizle. Bile hezel falanca dahi değil, bu şirketin adı madı var kul.

Bu tip şeyler bazı insanların sargı alanlarına girebilir, ona lafım bulunmayan,beni sinir fail sevgililer haset üzerinden dahi prim yapmaya çalışmaları.. Antrparantez kardeşim tümce sevgililer gününde özellikle kim seks yapacak üzere tıpkı uzanım bile namevcut yani. Sıkıntıları olanlar dahi elbette sevgililer gününün gelmesini beklemeyip önlemlerini elan ilkin almışlardır bence.

Sevgililer haset öncesi televizyonlardaki bazen reklamlara dahi takıyorum söz temsili.

Sanki bir tane taş yüzükde duyulmamış indirim varmış, artık 5.000 TL değilmiş, kaçırmayın 999 TL ye  indirilmiş…

Budun eve savuşturmak sokamıyor, bas bas bağırıp durunuyorsunuz tek taş diyerek, bu de benim aklıma Marie Antoinett ’i, getiriyor..  Hangi demiş kendisi: “Paketlemek bulamıyorsanız gato yiyin!”

Gayrı tilt olduğum reklam türü üstelik erkekleri, eşine aş damı eşyası almaya yöneltenler…

Frijider, çamaşır makinası , elektrik süpürgesi, “Gel gel, kaçırma bu fırsatları, kampanyada bütünü bedava, sevindirin ümera karılarınızı !”

Yekpare bizlik bire bir beyin işte : “Kadının yeri sülale, aş damı işi, katışıksızlık.”

Ayrıca hastalık tamlık reklamlar erkeğin alım gücünü belen ediyor kim ? Yani avrat uyuzluk mi?

Şu tarz kadını bel eden reklamlar ne bulunmayan? : “Kocanı, sevgilini sevindir, beş taksite kol saati, on taksite çim prizma makinası, arabasına kar lastiği, vs…”

Ha  var tabi arada sırada, amma olanlarda elden “Kerte, traş bıçağı, çorap..” cinsinden…

Eee eş ezik ve kısıtlı olanaklara erbap evet, alsa alsa bunları alabilir sevdiğine….

Aynı bile işin şu yanı var, onu de es geçemeyeceğim;  “Sevgililer gününde ihsan alınan ve bahtiyar edilmeye çalışılan bayan şahıslar, alelumum metres tayfasından olanlardır…Hediyelerin, zaman içi cazibedar kaçamakların tadını onlar çıkartırlar…”

Ne yazıktir ki ülkemizde çoğu erkek karısını  aldatmıyor bile olsa, onu canan namına âmâ. “Sen benim sevgilim değilsin kim, karımsın, çocuklarımın anasısın.” der bedii…

Asap ama ana…

Gelelim zaaf edenlerinize. Benim sevgililer günümü pekâlâ geçireceğime?

Sevgilim dedi ki, sabah saat 10.00 ’bile  havalaanında buluşuyoruz. Izlence şuymuş:

Önceki ,biziniz klasla Londra ’evet uçuyormuşuz. bu arada kabin görevlisi  benim üzere önceden hazırlanmış olan otuzdokuz skor güllü şampanya eşliğinde getirecekmiş. (yaşım otuzdokuz ya)

Hiitrov havaalanında, bizi  on metre boyunda bire bir limuzin karşılayacakmış. Haa bu arada yanıma kılık kıyafet almayacakmışım, zira kalacağımız otelin kral dairesinin dolabında benim üzere Versaçe yoluyla özel hazırlanan  ayrımsız koleksiyon yerleştirilmiş….

Akşam Ezanı yemeğimizi “çiprianikolisiyusumus”kim de yiyecekmişiz, hatta lokantada bizden başka kimse bile olmayacakmış…Sevgilim bu yemeğe hususi  benim üzere taaaaaa okyanustan hususi istakozlar getirtmiş. Onu üstelik yanlışlıkla ağzından kaçırdı işte…

Eee dedim bu büyüklüğünde mı? Nerede gecenin devamı? Orası ego bile gizli dedi.

“Daha fazlasını söyleyemem…”

Amma benim tahminlerim var, ayrıca biliyorum her yıl benzeri madde. Gine mahsus evet Elton John evet Madonna bana hususi dinleti verecek. Bu nitelik baydı beni, ama patırtılı edemiyorum işte…

Eee ego bile seçkin zamanki kabilinden bunların altında kalmayayım diye, organizasyonumu başlangıçta yaptım tabi ki…Bu yıl ayrım olsun dedim,aile yerine makine aldım, esenlikle kullansın inşallah….

 Kendime “hadi len” der, hepinizin sevgililer gününü kutlarım. Ben bu sene hamur sevgilime sarılacağım. Kızıma…Kayran ,içer tıpkısı film çeker, sonar de esas kız birbirimize sarılarak uyuruz .

Âdeta sizi sevenler ve sizin sunma haddinden fazla sevdikleriniz hep yanınızda olsun inşallah…

 Ayşe ARAL/Özgürlük

 

Bir Cevap Yazın