AYŞE ARAL’DAN GÖRÜNGÜ YARATACAK YAZI

Gâh kadınların yer mümasil düşmanları kendileri!

Dün tün Okan ’ın programına takıldım tekrar. Pazartesi akşamları Sevil Atasoy ’la yaptığı izlence bence yer güzeli. Zira konukları genellikle etibba avukatlar. Hakeza olunca dahi Okan pazartesi günleri gayrı programlarında olduğu kabilinden, “herbokolog”luğa soyunmuyor, cemiyet mühendisliği, ahlak komiserliği rollerini üzerinden atıyor, konuklarını bile aşağılayamayacağından periferi, ortaya daha seviyeli ayrımsız program çıkıyor.

Ayrıca konular bile enteresan ve zül edilenlere dair olduğundan, izlence kendini seyrettiriyor.

Idmansız bahis “DNA”ydı… Serencam yıllarda başımıza güçlü aynı musallat oldu kendileri.

Karısını aldatan kocanın, kıya çalışan katilin, hırsızın, kumarbazın, alkoliğin, sapığın, manyağın, aklınıza gelen gelişigüzel tip sapık durumun hiçbirisinin ana suçlusu biz değilmişiz. Parçalanmamış yanlışlık genlerimizdeymiş.

“Bana DNA ’nı söyle, sana ki olduğunu söyleyeyim.”

Dönelim yazının başlığına, beni çıldırtan asıl konuya.

Esbak gece programın benim izlediğim bölümüne telefonla iki hatun kişi katıldı. Benzeri tanesi şu dertten muzdaripmiş: Tıpkısı anda iki adamla berabermiş ve hamileymiş. Acaba çocuğunun babasının kim olduğunu hıfzetmek üzere adamlara zahir ayrımsız taktik uygulamalıymış. Ha beraber şen konuşabiliyormuş, çünkü adamlardan biri av seyahatindeymiş, diğeri üstelik bilmem nerde…

Bir da bunların konusunda demez mi, “Ay babam duysa öldürür beni. Tığ doğuluyuz.” diyerek…

Gayrı hanım ise evli ayrımsız adamdan çocuk peydahlamış, çocuğuna etiket derdindeymiş ama babalık davası açarsa adam kadını evden atacakmış, ne yapsaymış bu beli bükük hanım?

Benim yakalayabildiklerim bunlar ve bunların benzeri güruh örneği ülkemizde var.

Hep erkeklere bok atarız, kadınları ne hallere düşürüyorlar diye.

Ülen hanım takımının bazıları, siz kendinizi ne duruma düşürdüğünüzün farkında mısınız?

Valla çıldırıcam! Gelicem, sizin gibileri bir bir bulup saçınızı başınızı yolucam! Zaten aynı tanenizi elimden kaçırdım, kal geldi yolamadım… Eksiksiz hırsımı sizlerden alıcam!

Erkekleri geçtiniz. Adamlar sizlerin birlikte sütten  eski selim kaşık kaldılar.

Kadınların gururunu onurunu dumura uğrattınız! Yemediğiniz halt kalmadı. Yatağa yatınca kuşkusuz uyuyorsunuz, lacerem bir yır duyuyorsunuz? Sevgili olmaktan, yuva yıkmaktan, bir anda üç ilkokul adamın koynuna girmekten hangi anlıyorsunuz?

İşiniz gücünüz av sizin. Çıban koparma, yuva yıkma, çıyanlık, kalleşlik!

Sizin gibilere paçoz eylemek nevaziş olur. Tek değilse hayat kadını, bu ismi kabulleniyor. “Benim seçimim paramı böyle kazanıyorum.” diyor.. (Mecburi yapanı birlikte Tanrı acele zamanda kurtarsın.)

Ayrımsız bile sizler hüveyda doğruluk abidesi üzere dolaşıp, çevirdiğiniz dolapları bile eşe dosta kıvrak kıvrak anlatmaz mısınız!… Valla cümle dayaklıksınız…

Pahal laflar ediyorum olur. Gazetede yayınlanacak olmasa henüz neler derdim ben sizlere bile… Diyemiyorum işte!

İnşallah bu yediğiniz haltlara etken genleriniz değildir. Ailenizde bu konuda sizler geçmiş ve sonsunuzdur.

Ben yeryüzü çokça sizi doğuran anaya, karnınızı amonyaklamak amacıyla binbir zorluklarla etkin babalarınıza ve da karnınızdaki çocuklara acıyorum.

Demin bu yazıyı okuyun, benden tiksinti edin, bana kızın, küfredin, beni elinize geçirseniz zahir saçımı başımı yolarsınız onları fon edin.

Sonraları kalkın Allah ’a elinizi açıp, eğer bildiğiniz dualar varsa onları üstelik okuyun, af dileyip tövbe edin.

Allah sizleri de affeder düşkünlük etmeyin. Ayrıca artık yuva yıkmayacağınızdan, galiba alma ihtimali olduğunuz bedduaların üstelik altında ezilmekten vareste olursunuz…

Paye-1: Bu makule hatunlar, zinhar bana şu şekillerde e postalar yollamayın:

“Kamer ama kayırıcı elhak mutsuzdu evinde. Ayrılacakmış karısından. Aşkı buldu köle… Vs. Vs.”

Cevabım mahsus:

“Hadi len! Sana mı kaldı adamı armağan etmek?!..”

 Kerte-2: Canan dostlar, daha ilk yazmıştım, “Sizlere bir şaşırtı hazırlığı içindeyim” diye niteleyerek. Ama yapmayı istediğim husus öyle üç ilkokul günde hallolacak kadar basit değilmiş. Bu nedenle az buçuk henüz zamana ihtiyacımız var. Şayet başarabilirsek çokça aldatıcı olacak.

Ayşe Aral / Hürriyet

Bir Cevap Yazın