Ayşe Aral’dan ‘Yetiş(me) Ayşe’ye cevap..

Polemiklere kazanmak, evet üstelik sayfam üzerinden doğruluk adisyon araştırmak mütehammil tarzım olmasada bu seferlik bu bayanın yazısına sayfamdan cevap vereceğim….

Şimdi, sayın Hacer Parafin sizi tanımam etmem, elan geçmiş hiçbir yazınızı okumadım adınızı dahi duymadım. Ama bağımlı bu benim ayıbım kabil, siz ayrıntılı süredir pir yazılarıyla okurlarıyla buluşan, balaban haberlere imza atmış bire bir gazeteci olabilirsiniz, amma dedim evet ben sizi tek duymadım.. Neyse gelelim zaman bana ithafen yazdığınız “yetişme ayşe” başlıklı yazınıza…..

Yazınızdaki yorumlarınıza karşılık vermeden ilk ilgimi calip ayrıksı benzeri durumdan bahsedeceğim, o da şu…. Bana “ayşe abla” ”alımlı vardar olmaya özenen abla” kabil tabirlerle hitap etmişsinizki, doğruyu bildirmek icabında bu tavrınızı hem berbat hem bile bayağ buldum, bunuda belirtmeden geçmeyeyim….

Gelelim bana yaptığınız yorumlara…. Ben tecavüzcü öğretmeni sebep savcılığa şikayet etmemişim, neden adamı sadece uyarmakla kalmışım, ya bu kayırıcı bana bile tecavüz ederseymiş, ve da ben aman aman kimselere yetişmeyeyimmiş vs.vs….

Şimdi yazacaklarımdan sonra bakalım hangi düşüneceksiniz? bu mail bana F.K isimli ayrımsız şahıstan gecenin bir körü geldi. Haliyle tüylerim diken diken oldu, saat sabahın 3ü maili yollayan F.K ’yı aradım…..

Kendisinden bazı blgileri aldım, ama bu bilgiler haliyle beni kesmedi…. Ertesi çevrim F.K ’yla esasen konuştum, bakın dedim benim bu yazıyı yayınlayabilmem amacıyla konudan güvenli olmam, elimde deliller olması lazım, mizah değil tecavüzden bahsediyorsunuz…. Bu şahısta bana mağdurun babasının telefonunu verdi ve babayı aradım yaklaşık 3 saat telefonda konuştuk. Ha tabi telefonda konuşmakla bile bitmedi, ego tıpkısı yandan kişi usullerimce olayı araştırdım, şahısları araştırdım….

Neyse babayla etraflı süren konşmalarımız sırasında, bazı başka gerçekler ortaya artık….. Onları da buradan yazabilmem malesef tür değil…. Böylelikle babayla geldiğimiz dideban şu oldu ”ayşe karı bu yazıyı yayınlarsanız kızımın hayatı biter. Tığ bu şahsa sorun açarız, o bize şalter, ismimiz gazetelerden inmez, ne tamam yayınlamayın yazıyı…..

Ego birlikte babaya şu cevabı verdim, ” ben bu yazıyı yayınlamak zorundayım, size alay ölümlü vermeyeceğim, o okulda bire bir güruh gailesiz kız var ve bana sakıt bu adamı birilerinin bundan malumatlı olduğuna dair anımsatmak, öyle üstelik yaptım babayı kandırma yazar yazıyı yayınladım… Evet kişi cisim sıfır benzeri yazıydı bu, ee o ahit ben bu adama bu yazıdakinin kendisi olduğunu bittabi anlatacaktım, evet da yazıyı okumasını pekâlâ sağlayacaktım. Onun birlikte çaresi vardı adamın cep telefonunu buldum, bilinmeyen numaradan tema attım ”zaman hürriyet.com.tr birlikte kim ayşe aralın yetiş ayşe yazısını okuuuuuuuuu”…..

Böylelikle amacıma kazanmış oldum, aileyi rencide etmeden, onlara verdiğim sözleri yiyip yutmadan, adamın yekpare hayatını yerle ayrımsız ettim… Biraz evvel gelen tıpkı bilgiye göre bu adamın eşi şu dakika evi terkediyor…. Ha bu arada hoca okulundan da ayrılıyor…
Bazen ayrımsız şeyleri sonuça erdirmenin yolu üstü vabeste olarakta yapılabiliyor…..
Gelelim yazınıda bana yazdığınız son paragrafa, aynıyla yayınlıyorum buradan,
Ne eylemek bu Ayşe Abla?

Yani tıpkı tecavüz yetmez birine henüz saldırı deri anca bakarız mı demeye getiriyorsun?

Namevcut bacım yok…

Aman sen YETIŞME!

Çünkü bu lafı edenin yetişince hangi yapacağı tek mahsus olmaz…
Yukarıda yadıklarımdan sonraları  filhakika sizin yazdıklarınızın hiçbir anlamı kalmıyor, ama gelelim “sen gelme ayşe”kısmına…

Yetiş ayşede neler yapıyoruz  haberdarmısınız? yapıyoruz diyorum çünkü daha çok kari dostlarla imece usulu çalışıyoruz….

Gelinlk giyme ihtimali sıfır tıpkı dinç karı tüllü perdeli kadın oluyor.

Okulunun müsamersine giysi bire bir elbisesi sıfır ve “annne mor giysi isterim”diyerek ağlayan

7 yaşındaki aynı kız çocuğu mor elbisesine kavuşuyor.

Çocuklarını imkansızlıklar nedenyle bir sefer olsun havuza sokamamış olan bire bir ana birlik haftasonunu evlatlarının havuzda attığı kahkahalara tanık kendisine geçiriyor.

Benzeri kari aynı okurun bebeğine özlük bebeğininn küçülmüşlerini yolluyor….

Vaginusmus belasından muzdarip 3 kari şu an evliliklerinin tadını çıkartmakta.

Çalıştığı için evladını yuvaya götürmek zorunda olan ama parasızlıktan yuvaya yollayamayan annenin oğlu bu yıl yuvada bedava okuyacak..

Doğuştan rahatsız olan süt kuzusu üzere birkaç dahi olsa servet topladık…

Sökel bebeklere abla yolladık, deminden de kısmetse aynı tanesine kulaklık alacağız…

aha hakeza elan neler neler. Bu nedenle ben yetişmeye devam etmeliyim, bilmem anlatabildim mi sayın Alkan*

Ayşe ARAL/ÖZGÜRLÜK

 

Bir Cevap Yazın