Ayşe Aral’ı bu soruyla sıkıştırdılar!…

Ayşe hatun haydi amma Bodrum final yazısı ne ant heyecanla bekliyoruz deyince Aral yanıt verdi…

“kusura bakmayın esasen sabık cuma namazı yazacaktım amma tecelli yarınaymış,bu şeb saat 01.50 den sonra okuyabilirsiniz,araya aşk girdi,tv rogramı için el sıkışma derken bu haftasonu yazamadım….. Ayşe Aral aşırtı mı ,aşıksa kime,ki bu eş?Ayşe Aral ne kanalla imza atmak için bunları hemen  sacitaslan.com biliyor ,amma şu küşayiş prensipten çevre yayınlamıyor….Haydi bire bir karine o bile hemen programın adı “yetiş ayşe”..

AHA AYŞE ARAL’IN MERAKLA MUHTEMEL O YAZISI!

 

Biliyorum merakla Bodrum finalini bekliyorsunuz. Haddinden Fazla yakın alıyorum sizlerden, aranızdan bazılarınız sonucun pekâlâ olacağına dair arkadaşlarınızla iddiaya girdiğinizi da yazmışsınız.

“Kim kazanacak bilemem” der, kaldığım yerden devam ederim.
 
en üst bildiğiniz kabilinden bol şoklu, bol sürprizli benzeri ahit geçirip odalarımıza dağılmıştık.

Sabahın bir körü, emniyetsiz tıpkı gürültüyle yataktan sıçradım; “Pır pır pır pır pır pır”
Pencereye koşup hangi oluyor, ne bitiyor diyerek bakayım dedim, sonuca ulaşmam on ilkokul dakikayı geçti.

Karı değil sözde feza merkezi, perdeler üstelik kendi kendine. Geçmiş odadaki sekiz kumandadan deneme yanılma yöntemiyle gerelti kumandasını çıkarmak için nazik ceht gösterdim.

Birine basıyorum, ışıklar yanıyor; diğerine basıyorum, jakuzi suyla dolmaya başlıyor. Bambaşka benzeri tanesi içi su meşgul yatağımı ısıtıp ovuşturma için sağdan sola, soldan sağa guluk guluk hareket ettiriyor.

Zar zor perdeleri açınca bir da ne göreyim; aynı helikopter. Bire Bir an “Yazık” dedim, “ki bilir bu aygıt niye buraya geldi? Acaba zaman benim için Veli ’nin listesinde neler var?” 

Yekpare o sırada “Tak tak”, “Ayşe Eş günaydın, Veli Koca sizi kahvaltıya bekliyor ve talep etti çabuk olsun dedi.”

Apar topar kahvaltıya gittim, baktım sistem masada; “Günaydın kavim”
“Bonjur sultanım, gel şöyle otur sağıma, bu orkideler dahi senin amacıyla. Acilen ayrımsız şeyler ye da çokça heyecanlıyım, seni aynı yere götürüp aynı molekül göstereceğim.” 

Içiş dışım balık, ıstakoz, karides olmuş, ego kahvaltı masasında de somon, karides, pavurya bacağı dışında aynı husus bulamayınca tıpkı savmak parçasıyla haris midemi bastırdım.

Çay ya birlikte portakal suyu var mı diye niteleyerek masaya bakınırken, elime gine tıpkı boduç şampanya tutuşturulunca, artık resmen sesli sesli “bööööögk” dedim.

Şu baylanlık, elan zaten ultra işve yaşamı beni üçüncü gününden baymaya başlamıştı.

“Doydun mu sultanım, gerçi hiçbir özdek yemedin, yoksa beğenmedin mi, istersen Çinli Huan ’a söyleyeyim sana suşi paket yapsın yolda yersin”

“A istemem, şaşırtı sanki, bana ne göstereceksin?”

“Gel, helikopterle seni tıpkı yere götüreceğim on beş dakikalık mesafede”

“Ölsem binmem ben o alete”

“Gel tatlım korkma, hem rahat ol ben kullanacağım”
 
Ayaklarımın bağı çözüldü yöntemince. “Kuşkusuz” dedim, “ya bizim sümüklü Ege helikopter mi kullanacak?”

İki kankamın beni sürüklemeleri sonucu kendimi helikopterde buldum. Pır pır pır pır pır tozu dumana katarak havaya kalktık; “Allahım beni hangi peki evime ulaştır, anamı göreyim, kızımı göreyim, daha gencim ölmeyeyim” diye yakarış ederken Ege ’nin sesi geldi;
“Sultanım aynı camdan baksana bakalım hangi göreceksin”

Baktım; “Benzeri ada görüyorum Ege”

“Akilane karşılık. Kuşkusuz amma? Şu büyüklüğünde büyüklükte, şu kadar bilmem nenin bilmem nesi ve kibritçi dur, eğer beğendim dersen bile burası şu andan itibaren senin amma zinhar kalın yapıyorum zehap.

Beni akseptans etsen üstelik etmesen bile bu cezire beğenirsen senin olacak, babam ve benden sana bayağı ayrımsız armağan, ne bile olsa sen bize emanetsin”

O dakika değişmeyen verdim bu ultra zenginlerin kanı kıvrımları kesin paralize oluyordu. Kardeşim hadi mademki dürü alacaksın git keşki fazla evet birlikte tıpkısı deniz boyu malı desise, hangi işim tamam benim adayla?
Mizah bağımlı onları bile istemem amma adayı tek istemem. Hangi yapacağım ben adayla? Hafta sonu ayrımsız titrem servet ödeyip, arkadaşlarımı eşimi dostumu yanıma alıp, tıpkı acun nöbet uçup, bilahare havza kiralayıp şu Tantinakos Adası mı nedir oraya gelip, oradan da benzeri helikopter kiralayıp, insiz cinsiz adada ayrımsız palmiye altında, ağaçtan kafama sakıt Hindistan ceviziyle zevki zevk mı edeceğim?

Daha Çok ağır sıklet dokunaklı sıkılmaya, gerilmeye başlamıştım. Bire Bir yandan birlikte erkeklerin elden mal ve güçle kadınlara seçkin istediklerini yaptırabileceklerini, kendilerine halk ozanı edebileceklerini sanmalarına duyduğum nâr ve asap beynimin süresince gine pörtlemeye başlamıştı.
“Adanı birlikte aldatma ve git Iye” deme raddesindeydim ama benzeri husus diyemedim hemen; “Sağol Ege burayı beğenmedim, elan zaten gözüme gerçekten geldi” dedim.

Iye aynı bozuldu, ayrımsız bozuldu amma gürültülü etmedi. Aniden bir manevrayla da rotamızı saraya çevirdi.

Yere inince, ego tüm toprağı öpecekken tekrar o gürültülü geldi, yani Ege;
“Sultanım ikinci kattaki terasa gelebilir misin, seninle ayrımsız şey bahsetmek istiyorum”.

“Hay senin sultanına dahi!” diyecektim, yok onu de diyemedim, marş marş ikinci kattaki terasta yerimi aldım.
“Ne oldu Veli, hayırdır?”
“Ben de sana soracaktım Ayşe, nen var diye, hangi yapsam mutlu olmuyorsun, tek gülmüyorsun amma ihtimal de haklısın yazık kul; Yunanistan ’ı sever misin diye sana tek sormadım, eh sen bile burada sıkıldın.
Neyse tatlım herhangi bir şeyin benzeri çaresi var. Ego filhakika lüzumlu organizasyonu geçkin geceleyin sen uyurken yaptırdım. Şu anda personel eşyalarımızı topluyor, tıpkı saat sonradan yola çıkıyoruz, helikopterle dikme havaalanına gidiyoruz oradan dahi…”
 
Oley oley, “Oradan birlikte ver elini İstanbul” demesini beklerken…

“Oradan üstelik Paris ’e uçuyoruz tatlım” deyince bundan sonra sinirimin sonuç haddine geldim. Ben birlikte şüphesiz bir ağlama krizi anlatamam size.

 “Ben evime müracaat etmek istiyorum imdi Veli, kızımı özledim.”
“Ay gözyaşlarını yerim senin, alçalma etme Paris ’te dahi kendini evinde hissedeceksin. Otelde kalmayacağız filhakika benim orada üstelik evim var, orada kalacağız. İstersen senin kızı bile aldırayım ha, icap misin tatlım?”

Tamamdı bundan sonra, fenomen romantizmden, tatilden falanca isabet, yöntemince korku filmine dönüşmeye başlamıştı. Adam gözümde adeta ihtiraslı benzeri sapığa dönüşmüştü.
Kankalarıma bile derdimi anlatamıyordum, onlardan aldığım yegâne yanıt “Sen avanak misin Ayşe!” tarzındaydı.

Ivedili tıpkısı plan yapmam gerekiyordu ve yaptım. Önce Iye ’yi Paris ’e gitmemek üzere iknayla işe başladım.

“Ege evet tamam mu hiç öyle, ben çok sevdim Yunanistan ’ı. Zaman doğrusu çokça yorgunum, bugünü burada geçirelim, Paris ’e yarın gidelim, olur mu canım benim?”

“Evet mu canım benim?” sözü işi gördü “Bitmiş tatlım, elbet istersen.”
“Ha Veli bir üstelik bu akşam evde kalmasak, tekneye gidip orada kalsak? Bu ocak çokça nazik geceleyin korkuyorum ben. Hem teknenin birlikte tadını çıkaramadık, peki mu tatlım?”
“Tükenik tatlım, kuşkusuz istersen”

Şu rical esasta hangi akman, iki canım cicimle kendimi tekneye attırabilmeyi becermiştim.
Tekneye varınca, beni yeryüzü büyük gösteren bikinimi giyip denize atlayıp durdum.
Bacağımın morluğunu kapatan vaterpruf fondoteni bile tırnaklarımla kazıdım durdum. Göbeğimi de salıverince görüntüm evlere bayram oldu amma adamın umurunda bile değildi; “Kamer ego yerim senin o ayva göbeğini, ay kıyamam ben o bacaklarına. Lacerem birlikte morarmışlar canım benim ya, keşki seninkiler adına benimkiler morarsaydı” diyerek cümle bölüm öz halinde söylendi durdu.

Ve tün oldu, esasen sofralar kuruldu, esasen balıklar, böcükler, pavuryalar, jumbo karidesler havada uçuşuyor. Ben ise açlıktan ölüyorum, gözümün önünden karnıyarık, pilav ve cacık gitmiyor.

Neyse sabır Ayşe dedim, az kaldı hangi da olsa.

Benzeri açıklık herkesten adsız sansız teknenin kıçına kaçıp, adi benzeri takası olan ve Bodrum ’bile zinde İsmail Kaptan ’ı aradım, gelişigüzel şeyi anlattım.
“ İsmail Zeybek, sakın geç kalmayasın, akşam iki üzere teknede oluyorsun, yaklaşırken motoru kapat aman ha sesi duyulmasın. Ego kıç tarafta seni bekliyor olacağım, kimseye yakalanmadan beni Türkbükü ’hangi atacaksın, bana benzeri birlikte Bilmem hangi Oteli ’nde tıpkı saha ayarla, az buçuk uyurum oradan dahi sabahleyin ver elini İstanbul”

“Münteha, Ayşe Karı. Zül etme sen.”

Akşam Ezanı yemeğinde ayağa kalkıp aynı müzakere yaptım; “Bu gece içiyoruz arkadaşlar zom olana büyüklüğünde.” Kankalarımı ve Ege ’yi mecmu şeb içirdim; “Haydi ama ya, şerefe tıpkı daha.” Benim içkileri ise bahir içti.

Beklenen an geldi, hep mayıştı. “Hadi yatalım kankalarım, hadi yatalım Velicim. Hangi üstelik olsa erte yola çıkıyoruz Paris ’e”

Sistem kamaralarına dağılırken Iye bana dönüp;   “Sultanım, ebedi aşkım çok eğlendireceğim seni Paris ’te” dedi.

“Bağımlı, eminim, dört gözle bekliyorum”
 
Kamaralardan horultular gelince, aldım pılımı pırtımı, gittim teknenin kıçına. Ayrımsız ışık gördüm, baktım o oldukça taka. Sessizcesine yanaştı, geçmiş bavulumu attım, sonraları kendimi. İsmail Kaptan ’a öyle ayrımsız sarılmışım kim kayırıcı; “Beni bu büyüklüğünde sevdiğini bilmiyordum” dedi.

Türkbükü ’hangi makul giderken “Intizar lanet millet sabah beni bulamayınca ürkü çıkma diyerek düşündüm. Özellikle Iye, aman denize filan düştüysem diye niteleyerek Türkiye ’nin genişlik önemli dalgıçlarını seferber edip tamlık denizi aratabilirdi. Cenabıhak ’fecir ayrımsız ayar yazmış, bırakmıştım.
“Millet kusura bakmayın ivedili buut, akşam patronum Fatih Çekirge aradı, erte şu saatte gazetede ol dedi. Hepinizi öpüyorum, sizlere bol tatiller diliyorum.”

Bodrum ’a varınca, anında sabah uçağında yerimi ayırttım, iki üç saat uyudum, sonra havaalanına gidip uçaktaki koltuğuma kuruldum.

İstanbul ’a vardığımda benden mutlusu yoktu, eve girip Ivanka ’ya,  kızıma sarılıp, bakir pişmiş akarsu böreğinden yedim. Tam o sırada telefonum çaldı arayan Veli, açmadım bağımlı.

Sonradan endişe attı; “Sultanım amor olsun sana, neden beni uyandırmadın, istersen patronunu arayıp ben konuşayım müsaade alayım, biz Paris ’e geçelim seni de ağaç oraya aldırayım akşam ezanı hususi uçakla tamam mu canım?”

Aynı haftadır cep telefonumdan beni arayıp tıpkısı çeşit ulaşamayan arkadaşlarıma de duyururum, ne tamam merak etmeyin yaşıyorum hayattayım. Vakit Kaybetmeden cebimi ayrımsız süreliğine açmayacağım, zira ne ant açsam Ege arıyor, taktı kafaya Allah sonumuzu müfit eyleye.

Ayşe Aral

Bir Cevap Yazın