AYŞE ARMAN COŞTU!..

Ayşe Arman ’la Akaretler ’de sokak röportajı yaptık.

Sevdiğim adam bittabi bire bir ayrıksı kadının odasında uyuyamazsa çocuğum üstelik dadısının odasında uyuyamaz.

Eskimemiş sâdır kitabı “Alya, sevgilim ve ben. Bizim hikayemiz”den yola çıkarak, gebelik, doğum, lohusalık, çocuk bakımı üstüne konuştuk. Tığ haddinden fazla eğlendik! Siz dahi afiyetle okuyun!

Bazıları Ayşe Arman ’ın yazılarının altına değnek sokuyor, kurcalıyor, sahih sıfır tıpkısı yanını bulmaya, hevesle benzeri açığını yakalamaya çalışıyor. Esas yazılarını zalimcesine eleştirenler oluyor. Yok birçok pişmaniye incir dahi, namevcut hangi göğsünden artık süt mevrut dahi… kendi kendine birlikte butlan ediyor: “Peki, cinsiyet manyağıyım, var mı?” diyor. Yani kadına zorla bunu söyletiyoruz. Halbuki hangi alakası var? O, bana bakarak zat hayatı üzerinden topluma ayna tutuyor. Yazılarıyla bir nice ailenin hayatına fantezi katıyor, eşey hayatlarını iyileştiriyor, çiftleri seksi konuşur ağıl getiriyor. Uzmanlarla yaptığı röportajlarda cinsellik üstüne bilgilendiriyor. Bunları “Şöyle faydalı bir hareket yapayım” diyerek yapmıyor ihtimal… Amma ben biliyorum ki satır aralarındaki bir iki hepsi birlikte birçok kadının hayatını değiştiriyor, kendilerini, ilişkilerini müspet ya bile damarı bozuk yönde sorgulamalarına el açıyor. Bu topluluk elan birçok şeyi konuşmuyor, konuşamıyorken, avrat yıllardır bas bas bağırıyor! Oh ne bol yapıyor! Düşünüyorum de kişi kitabımda üstelik “hamilelikte cinslik”i sansürsüz yazabildiysem, bu önce His Asena ’nın, sonradan Ayşe Arman ’ın açtığı el sayesindedir. Kendi adıma onlara teşekkürname ediyorum. Elbette aynı dahi kocamın belirgin fikirliliği yardımıyla! Hakkını yemeyeyim. Neyse efendim, Arman sabık perşembe aynı mektup çıkarttı: “Alya, sevgilim ve ego. Bizim hikayemiz.” Kitabın yazar gelirini üstelik LÖSEV ’e bağışladı. İnşallah çoook satar ve tedavi görmeyi bekleyen binlerce çocuğun hayatına füsunlu ayrımsız çöven değmiş peki. Kitap vesilesiyle kendisiyle görüştüm. Ama koşturmacası olduğu amacıyla sokakta! çabukça kahvemizi içerken, gebelik, doğum, lohusalık, çocuk bakımı üstüne konuştuk! Yeniden tamam şeyler söyledi. Çaktırmadan temel adaylarına ve annelere katlanılamaz bilgiler verdi. Koltuğunuza afiyetle kurulun ve okumaya başlayın. Ha beraber bu röportajın altında kurnazlık, cinlik aramayın. Namevcut çünkü!

Analık ve inanç

Çocuk beni daha insaflı yaptı, ruh kanallarım açıldı

* LÖSEV ’den başlayalım. “Asıl olunca anlarsın” durumu mu bu? Önceden hakeza tıpkısı husus boşaltmak aklına dirimsel miydi?

Namevcut gelmezdi. Bir Vakitler kendimle artık ilgiliydim. Demincek başkaları amacıyla dahi bire bir şeyler fayrap etmek istiyorum. Şimdi iyi kayırıcı başlamak istiyorum! Bittabi LÖSEV ’e para toplayınca ya bile böyle içtimai baskı işlerine girince, bereketli adam olmuyorsun ama tek yoktan iyidir. bu arada biliyorsun değil mi, düşün bana ait değil. Ömer aklıma soktu. Dünyanın bildirme duygun kadını pozlarına girmeyi haddinden fazla isterdim ama o beni yönlendirdi. “Proje müdürün kim?” diyorlar, açıklıyorum: Sevgilim. BP ’den artan zamanında benimle uğraşıyor!

Bir Cevap Yazın