Ayşe Arman’a ‘mastürbasyon’yazısının arkası sıra mail yağdı!..

Bir bunu yazmadığın kalmıştı!

Ayrımsız yazı yazdım, hayatım değişti! Binlerce andıran derk etmek zorunda kaldım. Zinhar zannetmeyin kim şekva ediyorum. Hayır, aksine bayılıyorum. Takkadak hepsini bu sayfaya alamıyorum, düzlük namevcut zira.

Bu kez, destekleyenler çoğunluktaydı. Bu son beni birlikte şaşırttı. Rahatsız olmaya lüzumlu yokmuş meğer…

Ne tedirginliği!

Rical, bas bas bağırıp istimna sayılarıyla de övünmeye çalışırken, bizimki, hele seninki ne tedirginliği? Benim bile bunu keşfetmem ortaokul zamanlarımdı muhtemelen. Harika tıpkısı ailem olduğu için bana cinselliği ve vücutlarımızı anlatan ayrımsız mektup almışlardı bile, oradan öğrendim. Bizimki de, erkeklerinki kadar amiyane görülmeli. İnsanın bedenini tanıması ve dokunarak afiyet alması dayanılmaz. Antrparantez partnerden saklamayı dahi nerden çıkardın? Bilakis, izlemekten hoşlanıyorlar.
(Acı Pelin.)

Şahanesin. Cebin benden bile o büyüklüğünde. Ağız Ağıza senin gibi düşünüyorum. Serin sular serptin yüzüme. Öpüyorum.

Ne annemden ne arkadaşımdan

24 yaşındayım. Bu yaşıma büyüklüğünde, mail çevremden, ne annemden, ne kız arkadaşlarımdan, senin yazdıklarınıza eş tıpkısı husus duymadım. Ego mastürbasyonu ilk defa ortaokulda aynı koca arkadaşımdan duydum. Sınıfta şakalaşırken. Sonraları keşfettim. Iyi kim da etmişim. Seksle ilişkin temel bilgileri sebep ailemizden alamıyoruz? (Banu K.)

Sana katılıyorum Banu, bence birlikte zamanı geldiğinde, temel yerine annelerimizle konuşabilmeliyiz. Ne bizim amacıyla hangi annelerimiz üzere utanılacak tıpkı husus namevcut. Bu hayatımızın sorunsuz ve mutlu devam edebilmesi amacıyla gereken temel şartlardan biri. Ve ne eyvah ki bizim kabil toplumlarda, kadınların mutsuzluğunun asıl sebeplerinden biri bu, konuşamamak, belirtik olamamak…

OHA YANİ

Oha yani. Bir mastürbasyonunu yazmadığın kalmıştı. Iğrenç, kokmuş karı!
Teşekkürname ederim. Şurası bile biliniz, yazmadığım eksantrik şeyler bile var, ego maraton koşucusuyum, onları dahi yazacağım. 30 sene elan cezanız olacağım!

Cinsellik üstüne annemle konuşabiliyorum

22 yaşındayım. İstanbulluyum. Yaşıtlarımın sağlıklı ve hareketli seks hayatları, sayı farkı 17 yaşında başlıyor. Benim çevremde tümce iyi kötü sevişiyor, tığ düşkün kızlar dahi değiliz. Allah ’tan bundan sonra, “Rical sevişir, kızların turşusu kurulur” ikiyüzlülüğünün kip olmadığı tıpkısı ortamda yaşıyoruz. Ben seçme şeyimi, tamam cinsel hayatımı dahi, geçmiş sevişmemden akıbet sevişmeme kadar annemle çokça ayan paylaşabiliyorum. Bu konuda birlikte kendimi haddinden fazla ak yazılı görüyorum. (Buket S.)

Sıradan bile şanslısın. Ego değme şeyi paylaşamadım, annem Alman ’dı, münhal fikirliydi amma tıpkı yere büyüklüğünde. Aynı güruh şeyi gizledim, umum yordamıyla kendim keşfettim. Kızımla ayrıksı tür aynı ilişki kurabilmek isterim. Ancak benim üstelik tabularım var. Benim üzere birlikte, seksin yaşanabilmesi üzere ilişik olması gerekiyor. Aşksız aynı seksi katıksız bulamıyorum. “Yaşarız, tabiat alırız ama sonradan bile hayata devam ederiz” kabil bakamıyorum. Kafam henüz anlaşılmaz o meselelerde.

Gelişigüzel molekül eksiklik seçme molekül hata

Bu toplumda, gelişigüzel madde ayıp, temas molekül hata! Hele birlikte biz kadınlara. Sonradan de cinsellikten gusto almamızı bekliyorlar, dolgunca da pekâlâ? Temas husus yasaksa, temas etmek birlikte ayıpsa, seksin nesinden, elbet gusto alacaksın? O yüzden bu kök yazılar cesim, lütfen bitmeme edin. Bana gelince, 30 yaşında evli bir kadın kendisine diyebilirim kim, benim seks isteğim eşiminkinden haddinden fazla çok çok. Ego, bu anlamda fantezilere, cinsiyet hayatımızı hareketlendirecek rastgele tür aktiviteye açıkken, kocamın tutucu yaklaşımı beni bezdiriyor. Yemeden Içmeden bu sebeple ayrılmayı düşündüğüm oldu. Bu toplumda zinde benzeri eş yerine esasen benim gibi bire bir kadına topluluk olduğu amacıyla çokça ak yazılı olduğunu dahi söylüyorum amma bu de işe yaramıyor. Bu tarz yazıları elan birlikte cesurca yazmaya bitmeme etmeniz dileğiyle. (Melike T.)
? Sizi tebrik ediyorum, çokça açık sözlüsünüz. Cinsellik üstüne bu büyüklüğünde yürekli düşünebilmek ve davranabilmek, bu ülkede aynı meziyet. Hakikaten kocanız bile ak yazılı. Kim bilir o elbet yetiştirildi ki, bu konuda kendini abat bırakamıyor. Kayıtlara geçsin, cinsellikten korkan takkadak kadınlar değil, tıpkısı zamanda erkekler dahi…

Cinselliğin mastırı

Bizler öyle tıpkısı ortamda yetiştik kim, mastürbasyon yaptıktan bilahare tanrıdan 31 öğün tövbe istiğfar ederdik. Alelhusus kızlarımız! Lanetlendiklerine da inanırlardı. Üç-ilkokul kere boy abdesti abdestiyle birlikte temizlenemeyeceklerini sanırlardı. Mastürbasyonun cinsellik konularında mastır yapmak anlamına geldiğini haddinden fazla geç fark ettik.
(Emekli Imam Mehmet O. / Mösyö İmamın yazarı)

Size özellikle teşekkürname ederim. Zira “dinsellik” ve “cinsellik” birbirine karıştırıldığı antlaşma, genellikle kadınlar amacıyla korkutucu sonuçlar çıkıyor. Bu konuda sponsor olmanız çok büyük.

KADIN BAĞIMSIZSA

Şimdiye arbede Özgürlük ’te okuduğum yeryüzü pir yazılarınızdan biri. Ben eş değilim ama karı koca eşitliğinin, erkeğe hangi mertebe nitelik getirdiğinin yararlarını gören biriyim. Karı ne aşama bağımsızsa -bedensel ve beyinsel- erkeğine, o büyüklüğünde değer verir. Önceki beyninize esenlik, sonraları dilinize ve yeryüzü sonra bile kaleminize. (Şinasi D.)

Olur haklısınız, elbette genişlik tabii hakkıysa erkeklerin istimna, kadınların dahi olmalı. Duygu Asena bunları senelerce yazdı ve haddinden fazla faydalı oldu. Benim de tıpkısı katkım oluyorsa hangi bahtiyar bana.

Söylemek 51 ha!

Bugünkü yazınıza bayıldım. Haddinden Fazla de güldüm. Eylemek 51 ha! Galiba tıpkısı sayının peşine çatmak beni eğlendirdi. Ülkenin her bir köşesinde kadınların bunu denemeye başladığını oranlamak hem gır gır, hem da çokça memnun edici. E zira günlerini haleldar, askın surat  hayatiyetli adam sayısında azalma olurdu. Umarım denerler. Sırf denemelerinin bile bir nice şeyi değiştirebileceğine inanıyorum. (Ayten.)

Temenniniz üzere salim olun. Sizin üzere ego de cinsellik üzerine gürlük sağladıkça insanların daha mutlu olacaklarına inanıyorum.

Mastürbasyon terapinin ev ödevi

Hars adına kadınlara anca tıpkısı misyon yüklüyoruz ki; bu misyonun içindeki görevler silsilesi, “dinleyerek kulağa” anlatılagelirken, avrat elan sıradan yaşlarda öz bedeninden utanmaya, korkmaya başlıyor. Mesleğim gereği bu sıkılgan, korkak kadınlarımızla haddinden fazla yoğun karşılaşıyorum. Elan önceki geldikleri andan itibaren, “Eşim elinden geleni yapıyor amma sevgili kul” diyerek cinsellikteki bütün yükü üstleniyorlar. Evlenmelerine rağmen aylarca, senelerce tekmil tıpkı seksüel birleşme gerçekleştiremedikleri için, ailelerine sebep çocuklarının olmadığını açıklayamayan, evet de “Eş tevellüt uzmanlarından yardım alıyoruz” diye “minimini parafin süprüntüler” söyleyen kadınlarımıza ve eşlerine tanık oluyorum. Tensel organına “vajina” diyemeyecek kadar korkan, cesaret edip, bırakın dokunmayı, benzeri el dahi vajinasına bakmayan kadınlarımız var. “Geçmiş zat bedeninizi tanıyın” cümlesinin altında verdiğim ödevlerde, zat vajinasına aynayla baktığında evvel hissettiği şeyin “ürkmek” olduğunu söyleyen çok sayıda kadınımız var. Bu kadınlar, terapilerinin ilerleyici seanslarında, mastürbasyon sayesinde tahammülfersa bire bir duyguyu yaşadıktan sonradan bile kendilerini sorgulamaya başlıyorlar. Ve anne sav, cinsellikte, bedenlerinin ne noktalarına dokunulması gerektiğini, elbette zevk alacaklarını eşlerinden ya birlikte partnerlerinden öğreniyorlar. Oysaki bunu kendilerinin keşfetmesi gerekiyor, bunu sağlayıcı araçlarından biri üstelik istimna. Ayşe Karı, bırakan konuşulmasını, üzerinde düşünülmesinin bile genellikle cins olmadığı aynı konuyu yazarak milyonlara sunduğunuz amacıyla zevalsiz teşekkürname ederim.
(Ruh Bilimci Sav A.A.) Sorun Kadın, şahanesiz. Ego domates ve yumurta yağmuruna tutulmuşken, konunun uzmanı namına bana bindi çıkıyorsunuz evet, ki miktar çıktı beni. Anne ben teşekkür ederim.

Ayşe ARMAN

 

Bir Cevap Yazın