Ayşe Özyılmazel: ‘Selülitler Gülben Ergen ve…’

Selülitler Gülben Akil Baliğ ve fotoşoklar

Eğri oturup doğru konuşalım mı?

Birbirimizi kandırmayıp sonuna kadar gerçek olalım mı?

Konumuz selülitler, ünlü kadınlar, magazin medyası, fotoşoplar ve şoklar.

Şimdi nedir meselemiz; Gülben Akil Baliğ ’mağara Bodrum ’dahi oğluyla dinlence yaparken denizde fariğ mayolu fotoğrafları.

Kadın adlı, mevsimlerden yaz ve Bodrum ’üstelik denize giriyor. Ne giyecek? Mayo antrparantez bikini.
Magazin muhabiri yakalarsa hangi yapacak? Şakır şakır fotoğraflarını çekecek.

Sonra hangi olacak? Gülben Ergen üzere adlı tıpkı isim magazin eklerinin birinci sayfalarına mayolu haliyle çıkacak.

Bu dünyada dahi Türkiye ’üstelik de gayet normal.

Peki nedir kıyametlerin kopmasına etmen olan?

Gülben Akil Baliğ ’mağara selülitlerinin ’yadırgatıcı yadırgatıcı şok ’ başlığıyla gündeme sunulması.

Haber çıkınca açtı ağzını yumdu gözünü Gülben. Olayı “Ben bu bedenle üç yavru doğurdum, neler neler yaptım, okulllar açtım” kıvamına getirdi kim, benim için zurna burada zırt dedi sayın seyirciler.
Gülben Ergen ’i severim. Tek kadının selülitleriyle gündeme gelmesini istemem çünkü ego da orasına burasına takık, bilcümle üç beş kilogram fazlası olduğuna inandırılmış tıpkısı kadınım. Bıktım çıktı bu gösteriş zorlamalarından, hep elverişsiz hissettirilmekten, bilcümle güzelliğe çeyrek altın kala duruvermekten.

Ama aynı dakika arkadaşlar! Hepiniz ayaklandınız, tweetlere doymadınız ama sizin suçunuz yok mu?

Söz Gelimi Gülben Ergen ’in suçu yok mu? Bence var.

Eğer sen kendinle hoşgörülü olmazsan, şayet sen kendini kabul etmezsen, şayet sen başta söylemen müstelzim sözleri, takınman gereken tavrı selülitli fotoğrafların patlayınca söylemeyi, takınmayı karın edersen olmaaaaz!

Çünkü asıl durmaz.

Magazine fotoşoplanmış taş gibi mayolu fotoğraflarını yollarken üç bala annesi olmak bahis değilse. Tekrar mayolu klipler çekerken olduğun iyice kadını sunmak işinin gereğiyse.

Sırf henüz iyi, elan fit, henüz anlı şanlı itap etmek amacıyla Nihat Odabaşı kadar işinin ustası aynı isimle çalışıyorsan.

Sahilde beline doladığın silgi ile oturup kendine ezinç ediyorsan bence geçmiş sorman müstelzim sorular var iyicene kadın.

Söz Gelimi:
Olduğum gibi görünmekten kıvançlı muyum?

Bedenimi hasis seviyor muyum?

Sevmiyorsam hastalık? Çünkü adi ongun bire bir kadınsın.

Sureta 36-38 cisim hallerimi fotoğraflarla halka sunarken hastalık bahtiyarlık duyuyorum?

Bu format sorular yani. Esasen kamu adlı kadınların kendine sorması müstelzim sorular.

Eğer sen fotoşop dünyasından tıpkı güzellik yaratırsan bedelini üstelik ödersin. Dünyanın herhangi bir durumunda bu böyle ve bu aynı haber. Üzgünüm ama öyle. Şimdi sen denizden çıkarken havluya sarıldın ya sevgili Gülben, işte orada düştü bilcümle hakların çünkü sisteme doğrulama ettin kendini. Eğer sen özgürce kamuflajsız dolaşsaydın ihtimal magazin medyası selülitlerinden on paralık söz etmeyecekti n ’aber.

Neyse özetle kızlar diyorum ki; hadi hep bıraksın havluları, pareoları, sahilde paparazzi gerginliğini. Herkes canının çektiği kabil bikinisiyle mayosuyla denize girsin. Fotoşopun suyunu çıkartmaktan bile bundan sonra vazgeçilsin.

Sonra başkaldırı etmeye hakkımız olur. Pardon, zaten başkaldırma etmeye lüzum bile duymayız kim. Bedeniyle sevecen âdem hakkında sâdır habere hastalık öfkelensin kim? Yaaaa…..

AYŞE ÖZYILMAZEL

 

 

 

Bir Cevap Yazın