Ayşe Özyılmazel yazdı: ’’Yemezler Görüntü bayan!’’

Bire Bir rüşvet boyu insanlıktan nasibimizi almayı beceremeyeceksek ne koku alıyoruz?
Kıskançlıklarımızı, nefretimizi, kırıcı duygularımızı törpüleyemeyeceksek, maddiyatla şöhretle imtihanımızı veremeyeceksek biz kendimizi şüphesiz adamdan sayabiliyoruz?
Annemin demlediği Bergamut kokulu çaydan ayrımsız yudum henüz alıyorum. Sonradan kafamı kaldırıp anneme bakıyorum…
Benzeri şeyler okuyor… O zaten bilcümle okuyor, yazıyor, çiziyor… hangi büyüklüğünde falsosuz aynı ruhu olduğunu düşünüyorum.
Annem aklımdan geçeni bilmiyor, birkaç sonra yazacaklarımı bilmiyor. Esasen ben bu sabahleyin benzeri abimin telefonuna uyandım.
Sinirden çıldırmış, nara avaz bağırıyordu; “Bu sana yapılır mı, bu eş kendini ne zannediyor, ki bunlar!!!” Cuma Namazı gecesi olanlar reşit, ekranda aynı rezilliktir almış başını gitmiş meğer…
Imge Avşar gine tezahürat programı yapıyor ya, konuklardan biri Gaye Yalın Kılıç ’mış. Programda gazeteci kimliği altında mütehammil da adını duymadığımız birileri çıkıp sorular soruyormuş.
Bunlardan biri kalkıp Erek ’a hani benim “Bire Bir erkekle birlikte aldatıldım” demecinin suyuna banmak istercesine tıpı tıpına şu soruyu sormuş; “Ayşe Özyılmazel ’mağara benzeri erkekle yakaladığı sevgilisi kız mıydı?”
Bravo! Murat kemküm ediyor.
Imge Afşar birlikte istemem canip cebime koy edasıyla sözde hoşuna gitmemiş kabilinden; “Aaaa çokça pahal bire bir istifham oldu” diyor.
Evet bırak Görüntü Afşar! Cenabıhak rızası amacıyla ayrımsız aynaya dön da bak ve bırak bu işleri.
Bire Bir defa yemezler!
O leş, düzeysiz ve hadsiz soruyu sordurduğun can senin tetikçin, evinden çıkmıyor, kardeşin Helin ’in matbuat danışmanlığını, menajerliğini filan yapıyor.
Bunu bilmeyen yok!
Kalkıp adamı hiç tanımıyormuş ayaklarına yatman birlikte komik.
Aynı daha yemezler Hayal Avşar! Senin programında senden bihaber kuş uçurulamaz. Sen seçkin şeyi planlarsın. Sen stratejistlerin kraliçesisin.
Ama yanlışsın ve bile global yanmışsın!
Zira bu haleldar numaraların, faullü ya üstelik ofsaytlı olsun olmasın yeter kim doksana gol çakıp, basına haber olmaların devri geçti.
Bunlar çook eskilerde kaldı. Prim yapmıyor.
Otur! Muvaffakiyetsiz!
Konuğunun kafasına pabuç fırlatacağına, pisik köpek çıkartıp işeteceğine, onun bunun poposunu elleyeceğine, basın danışmanın üzerinden bana “Lezbiyen” dedirteceğine eş kabilinden izlence yap.
Mesela çağı yakala, oku, gençleri strateji deri, vizyonunu geliştir, kendini değiştir.
Bendeki dahi salaklık, daha iki aktarılma geçmiş cansiperane şekilde seni ve kızını korudum köşelerde.
Annesindir evet… canın yanmıştır evet…
Çayım tamam… Kafamı kaldırıp öz anneme bakıyorum bir daha. Demini almış avrat, demini almış kayırıcı lacerem evet diye hatırlamaya…
Sen belki dolgunca bire bir anne olabilirsin ama mebzul aynı herif değilsin Görüntü Afşar!
Senin etin, kemiğin, kanın, bedenin unvan reşit, reyting ergin, canavar ergin.
Zat ayakları üstünde duran, kayırıcı-canan parası yemeyen, kapik kabilinden etkin, okuyan, çıktı öğrenmeye çalışan, hayata tırnaklarıyla tutunan, ara sıra sakıt, kimi zaman sağlıklı devam eden tüvana ayrımsız kadını bir saniye üstelik irtical harcarsın işte.
Senin temas yanın pas tutmuş.
Üstelik tıpkısı kız annesi olacaksın. Peh!
Senin reytinglerden gözüne gerelti inmiş.
Şimdi ego sana kalkıp sorsam (ego aygıt etmem soracağımı kendim sorarım bacı); “Saadettin ’in seni şutlama sebebi onu bir kadınla aldatman mıydı?” diye niteleyerek ne yapardın?
Bırak bu işleri Hülya Afşar.
Ve nisyan bu dünyada yapılan, bu dünyada ödenir. Dünyanın kanunu böyledir. Senin bile kızın var. Senin çoook parlak aynı geçmişin var.
Allah hangi yapacağını haddinden fazla mebzul bilir.
Çabucak aynaya bak kuzum! Çabucak!

Ayşe ÖZYILMAZEL

SACİT ASLAN YORUMLUYOR

Ayşe Özyılmazel,

Yazdığın yazından de anlaşıldığı kadar haddinden fazla ama çok üzüldüğün galiba…

Fakat, inan ki bunların tamamına çıngı kadar üzülmene değmez.

Çünkü, bu tutum biçimi, Hayal Afşar ’ın kronikleşmiş bozuk bir hastalığıdır!..

Hayal Avşar ’dan cembiye yemek istemiyorsan asla ona selamet yapmayacaksın!..

Ki ki, kendisine esenlik yapar…

Kim kim, genişlik dağ durumda birlikte evet…

Palazlandığı an, bil ki hançeri sırtından geçmiş o kayran!..

Yıllar ilk B.Maksim gazinosundan şüphesiz kovulduğunu benden bol kimse bilmez, hemde ne kovulma!..

Bir bir tane Şenay Düdek dolgunca bilir..

O zamanlar, tıpkısı Artistin bu şekilde haysiyeti ayaklar altına alınarak kovulmasına karşı durmuş Hülya Afşar ’ın arkasından kendisini sonuna kadar savunan ego, yıllar sonraları hangi şişman tıpkı hata yaptığımı anladım…

Bu yaşanan şiddetli olaydan gelişmemiş tıpkısı müddet sonraları Stardust gazinosu ile anlaşmıştı..

Bende eşim yasemin ile birlikte, akıbet mertebe tezyifkâr düşürülerek Maksimden kovulan Hülya Afşar ’ın Stardus ’taki önce gecesine gittim, hemde kimleri karşıma alarak!…

Gel gör ki, o Imge Avşar, yıllar sonradan, genişlik kırılan olduğum konuda beni sırtımdan hançerledi!..

Dolayısıyla, Hanımefendinin! tarzı bu!…

Gelelim senin konuna…

O çokça muhterem gazeteci!, Rüya Afşar ’ın bilgisi olmadan, Maksat Dalkılıç ’a senin amacıyla o çirkin ve sonuç rütbe kıytırık soruyu sorabilir mi?…

Katiyen soramaz…

Beni en çok güldüren nitelik ise; Hülya Avşar ’ın, o çok saygıdeğer!! gazeteciyi on paralık tanımıyormuş kadar vakfe sergilemesi!..

Bi ’dahi demez mi \”lütfen kendinizi tanıtın!..\” diye niteleyerek

Evet hanımefendi, o nüfus-ı muhteremi siz tanıtsanız daha bol olmaz mı?…

Mecbur kapılar ardında gayet ongun tanıdığınız ve sizin ayrımsız dediğinizi iki etmeyen bu muhterem şahsiyeti! hüveyda tanımazlıktan gelip namına taşlama etmiş olmuyormusunuz?..

Siz ve kardeşiniz Helin eş gayet ferah tanıyorsunuz kendisini…

Ayşe Özyılmazel ’i yazdıklarını, şarkısını, sesini, suret-kıyafetini, ezcümle aynı çok şeyini eleştirebilirsin, fakat dinç bir kadına \”sevici\” imajı fotoğraflamak için kayırıcı kullanamazsın ve sanı altında bırakacak gurur sergileyemezsin…

Nisyan ki sende canlı tıpkısı kız annesisin…

Kız kardeşin Helin Afşar ’a, Mikenos ve Tuvalet mecaralarını sorduğumuz ant çokça müteessir ve araya o saygıdeğer gazeteci! başta olmak amacıyla bire bir çok ricacı koymuştunuz ve köle sizi daha aşkın üzülmemeniz üzere haberi kaldırmıştım hatırlarsanız..

Ancak görüyorum kim, 50 yaşında olmana rağmen, 30 sene ilk eline geçirdiğin \”keseri\” ağyar için hala zalimcesine kullanıyorsun…

Zamanında kızın hakkında sorulan tıpkısı istifham üzere nerdeyse muhabiri dövüyordun..

Özlük için sorulan bazı sorulara güya \”kendini aşmış\” insan imajına bürünürken, az buçuk olsun başkalarının birlikte şerefini ve haysiyetini rencide edecek ortamları yaratmaktan vazgeç..

Vazgeçmende çok nazik fayda var…

Zaman sağlık sana anca şeyleri sorarlar ki, cevapsız kalır, çok üzülürsün!…

Sacit Arslan

 

Bir Cevap Yazın