Ayşegül Ekinci’den koşa dilde bilgelik yayını!..

Aralarında Leonardo Di Caprio, Naomi Campbell, Rihanna, Julian Assange, Daniel Craig, George Clooney , Angelina Jolie, Anthony Hopkins gibi isimlerin bulunduğu dünyanın şöhretli yüzleri ile yaptığı özel röportajlarla bilinen gazeteci Ayşegül Rençper, gene iddialı bire bir projeye imza attı.

Aralarında Hollywood Yıldızları, siyasa, müzakere, spor ve fen dünyasından şeş yüzden fazla  ismin bulunduğu dünya ünlüleri ile röportajlar yapan gazeteci-televizyoncu Ayşegül Fellah, hususi haberleri ve röportajlarından oluşan özlük adını haiz www.aysegulekinci.com fen sitesi ile işaret hayatına girdi. İngiltere ’ye MBA düzenlemek üzere giden ve devrin İngiltere Başbakanı Tony Blair ’le yaptığı görüşme ile kariyer değiştiren Ayşegül Rençper, koskocaman matbuat kuruluşlarının Londra Temsilciliği ’ni yürüttü. Hürriyet Gazetesi Londra Editörlüğü ve CNNTÜRK Londra Temsilciliği arkası sıra para aktarımı olduğu Kanal D Veri ’ in halen Londra Temsilciliği ’ni yürütmekte olan Fellah, dünyanın değişik bölgelerinde yaptığı haberleri  sitesinde topladı.

Bu vukuf sitesinde namevcut namevcut

Pakistan, Afganistan, Küba ’üstelik mevcut Guantanamo Askeri Üssü kabil dünyanın sıcak bölgelerinde birlikte yaptığı çarpışma muhabirliği sırasında ölümden dönen, Afganistan ’birlikte 11 Ilkgüz ’den bu yana hiç bir mağribî gazetecinin girmeye atılganlık edemediği Akotta Khatta Medresesi ’hangi girerek TGC ’den monitör dalında bağış düz gazeteci-televizyoncu Ayşegül Dikici, sitesinde Londra, Paris, New York ve İstanbul ’un da nabzını tutuyor. Sitesinde hususi veri, röportaj ve blog yazılarına kayran veren gazeteci şimdiye kadar zaman ışığına çıkmamış fotoğraf arşiviyle üstelik özen çekiyor.

Takipçiler istedi proje öyle ortaya çıktı

Londra ve İstanbul merkezli fariza fail gazeteci Ayşegül Ekinci, iki dilde kitap eden ilginç projesi ile ilişik şunları söyledi : ‘ Ben aut haberciyim. Malumat düzenlemek üzere dünyanın çok türlü hamam bölgelerinde bulundum. Özel istihbarat, dünya gündemindeki başlıklar, Türkiye ’nin bu başlıklardaki yeri benim ilişki sahamı oluşturuyor. Söz Gelişi, sabık Ilk Teşrin ayında Wikileaks ’in kurucusu Julian Assange ile Türk basınına verdiği biricik röportajı gerçekleştirmiştim. O röportajda, Wikileaks ve Türkiye ile ait belgelerden bahsetmiştik. Sonraları, biliyorsunuz, Türkiye belgeleri gündeme oturdu. Hususi haberlerin dışında alelhusus Hollywood Yıldızları ile yaptığım  röportajlar, Türkiye ’de olduğu kadar İngiltere ’da birlikte çokça konuşuluyor. Yaptığım fen ve röportajlar Ingiliz Ingilizcesi kendisine değişik İngiliz gazete, yıllık ve televizyonlarında de yayınlanıyor. Uluslararası magazin basınına oldukça malzeme üreten tıpkısı habercilik da yapıyorum. Haberlerimi, gazetede okuyan evet bile televizyonda izleyen kemikleşmiş benzeri takipçi kitlem var. Onlardan de gelen ciddi ikbal üstüne cemi haberlerimi, Avrupa ’da aktif tıpkı Türk karı gazeteci olarak izlenimlerimi, edimsel hayatı, ünlülerin hayatını www.aysegulekinci.com ’ de aktarıyorum. Dünyanın rastgele yerinden hem Türk hem üstelik ecnebi takipçilerim var. Onlarla, bu yolla karşılaşmak az çok dörtköşe oldu.

Kasıt Müstacel ’den, Ayşegül Rençper ’ye hususi beste

Ünlü artist Hedef Acil da, andıran arkadaşı Ayşegül Ekinci ’nin özel haberlerinden oluşan koşa dilde iz işleyen veri sitesi www.aysegulekinci.com amacıyla özel bir beste çalışması yaptı. Yaptığı film ve dizi film müzikleri ile Avrupa ’üstelik , sunma az Türkiye ’deki büyüklüğünde tanınan ve yüzü sıcak sanatçı, Ayşegül Çiftçi ile kuma çalışması üzere şunları dedi: “Canan arkadaşım Ayşegül Maraba ’nin web sitesinin müziğini bestelerken aklımda bayrak yerine hep yurtdışında bizi başarıyla katakulli eden ayrımsız Türk kadını vardı. Bu eserde ağır sıklet olarak mağribî aynı enfrastrüktür üstünde hasreti genişlik ferah anlatan ney ve atası bağlama olan buzuki enstrümanlarını kullandım. Alışılmış gitar, bendir, kilise orgu ve elektronik sesler de atmosferi yaymak için kullandığım gayrı enstrümanlar. Ayşegül benzeri yandan acun yıldızlarının karşısına çıkıyor, onlarla kişi lisanlarında röportajlar yapıyor, ayrımsız yandan üstelik talimli ve modern Türk kadınını dubara ediyordu, enstrüman üstelik havas yerine bunları anlatmalıydı. Umarım beğeniyle dinlenir”

Aha Maksat Müstacel’mağara bestesi..

Dinlemek için haberin videosuna TIKLATINIZ!..

Bir Cevap Yazın