Azamet Bahçeli’ye Meral Akşener çıkışı!

Eskimemiş Asır’da düzlük kayran habere bakarak Dervişoğlu, “Ulusçu ülkücü hareket ajanların, cemaatlerin zarfında operasyon yapabilecekleri ve acilen at koşturup, cirit oyunu oynayabilecekleri yersiz ayrımsız siyasal kayran değildir” dedi.

MHP Umumi Başkanlığı’na talip olan Meral Akşener’e bindi veren MHP eski İzmir Devlet Başkanı Eşitlik Dervişoğlu, alışılmadık kurultayın amiyane bire bir irade değil, meşru tıpkı hak olduğunu, bu hakkı engellemeye gitmek yerine, kullanımını kolaylaştırmak uğrunda etap atılması gerektiğini belirtti.

Dervişoğlu, tüzük değişikliği ile yabansı kurultayda intihap yapılmasını istedi.

SOĞUK ÇARPIŞMA DÖNEMİ SİYASETÇİSİ

Dervişoğlu, MHP Genel Başkanı Ululuk Bahçeli’nin “Adaylardan biri Fethullah Gülen hareketinin politik figürü” açıklamasına şu sözlerle aksülamel gösterdi: “Anlaşılan o ki kişilikler üzerinden tıpkısı ağız dalaşı başlatarak esas amaç gölgelenmek isteniyor. Bu tekebbür, soğuk harp dönemi siyasetçilerine uygundur, günümüzde karşılığı yoktur. Ulusalcı ülkücü hareket, ajanların, cemaatlerin ve rakip partilerin süresince işler yapabilecekleri ve çabukça atlama beygiri koşturup, cirit oyunu oynayabilecekleri yersiz aynı siyasi düzlük değildir. Tığ epey tecrübeyi gözümüzden sapanla tutulmak için yaşamadık. Makamı ve sıfatı hangi olursa olsun, hiç kimse ülkücülerin zekâsıyla küçümseme etmemeli. Herkesi ferdî hesaplaşmaları bir tarafa bırakarak, sorumluluklarının gereğini hesabına getirmeye ve partinin dümen kademelerinde yenileşmeyi kabil kılacak nizamname değişikliğini yapmak için, toplanması arzulanan alışılmamış kurultay talebine bindi vermeye nida ediyorum.”

Bir Cevap Yazın