Aziz Sancar Türkiye’ye geldi

CİHAN’da kayran kayran habere göre Muazzez Sancar ve eşi Gwen Sancar, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi namına Stockholm’den İstanbul’a geldi.

Güçsüz olduğunu söyleyerek fon vermeyeceğini ileten Sancar, rahat etmek için Atatürk Havalimanı VIP salonuna geçti.

Burada bir süre dinlenen Sancar, kendisini muntazır matbuat mensuplarının yanına geldi.

Ankara uçağına gitmeden önceki kameralara ahali salladı. Gazetecilerin, “Hocam iyi geldiniz memlekete” sözü üstüne Sancar, “Sağolun, kalburüstü bulduk” dedi. Sancar saat 18.00’da Ankara’ya gitti.

Madalyasını Atatürk’e hediye edecek

Milliyet’te kayran alan habere bakarak Sancar, Nobel bağış töreninin arkası sıra yaşadığı ABD’ye gitmeyerek Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti konusunda Türkiye’ye geldi.

Sancar, bu sabahleyin Erkânıharbiyeiumumiye Karargahına ziyarette bulundu. Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşen Sancar, Cumhur Reisi Erdoğan marifetiyle saat 11.00’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde akseptans edildi. Musahabe kısaca 1.5 saat sürdü.

Sancar, Genelkurmay karargahı ziyareti sırasında Nobel madalyası ile sertifikasını Genelkurmay’ın emanetine bıraktı. Sancar, 19 Mayıs Atatürk’ü Yâd Toyluk ve Spor Bayramı’nda Anıtkabir’e her an madalyasını Atatürk’e hediye edecek.

19 Mayıs 2016 tarihine büyüklüğünde Nobel madalyası Erkânıharbiyeiumumiye emanetinde kalacak.

Madalyanın, 19 Mayıs’ta Anıtkabir’e ihsan edilmesiyle ait izlence ve törenin biçimi üstelik Genelkurmay vasıtasıyla belirlenecek.

Bir Cevap Yazın