Baba-oğlu çıkmaz ortasında öldürüldüler!

CİHAN’da saha kayran habere bakarak görüngü, güzeşte saat 14.00 sıralarında Belediye Başkanı Mahallesi Günaydın Caddesi Huysuz Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, birbirlerine bitişik iki gecekondunun sahipleri Asım A. (60) ile cet Vural Iman (74) ve oğlu Kıymet Inan (50) ortada ağız dalaşı yaşandı. Tapu devri nedeniyle başladığı öne sürülen tartışma büyüyünce Asım A. üzerinden çıkardığı silahla cet-oğula kurşun yağdırdı.

Kurşunların hedefi olan ve vücutlarının çeşitli yerlerinden kırıcı yaralanan Vural Inanç, olay adına mevrut keyif ekipleri marifetiyle Haseki Eğitim ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı. Göğsünden yaralanan Paha Inan ’a ise 112 ivedi ekipleri eliyle görüngü yerinde müdahale edildi. Afiyet ekipleri kalbi duran Valör Inan ’a sokak ortasında ruh masajı yaptı. Ancak ekiplerinin ağır müdahalesi ve his masajına karşın 50 yaşındaki Valör Iman kurtarılamadı. 74 yaşındaki cet Vural Inan dahi kaldırıldığı Haseki Terbiye ve Araştırı Hastanesinde birlik müdahalelere karşın yaşamını yitirdi.

Cinayetin arazi anlaşmazlığı yüzünden meydana geldiğini tamlayan çevre sakinleri, ata ve oğlunun sokak ortasında silahla vurularak öldürüldüğünü tabir etti. Mahalle sakinleri iki yandaki ortada henüz geçmiş de tartışmalar yaşandığı, çıkan tartışmaların arazi anlaşmazlığı zımnında olduğunu söyledi.

Cinayetin zanlısı Asım A. ise olayın bir lahzada arkası sıra kayıplara karıştı. Sokakta tetkik işleyen polis güçleri, firari zanlıyı anlamak için sormaca başlattı.

Bir Cevap Yazın