Baba yüreği şehit acısına dayanamadı!

Kullanılmamış Asır’bile meydan düz habere bakarak Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde, zırhlı araca planlı bombalı saldırıda martir olan 3 polisten 4’üncü Sınıf Güven Müdürü ve Hususi Akım Yazıhane Müdürü Ahmet Kabukçu’nun şehadet haberi baba bucağı Denizli’yi kanun boğdu. Eşi ve 3 çocuğu Ankara’da durma eden şehit Kabukçu’nun haberini tutkun yatağında alan 83 yaşındaki babası Kamil Kabukçu fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.

Diyarbakır Silvan Karayolunda zırhlı polis güçleri aracının geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının patlatılmasıyla martir olan 3 yavru babası Özel akım Bölüm Müdürü Ahmet Kabukçu’nun Ankara’bile görev yaptığı ve bir süre ilk arızi görevlendirmeyle Diyarbakır’a gittiği öğrenildi. 4’üncü Sınıf Inanma Müdürü olan Ahmet Kabukçu’nun martir haberi olduğu Serinhisar’ın Pınarcık Mahallesi Istiklal Caddesi’ndeki cet evini ulaştı. Martir Emniyet Müdürü’nün annesi Mebrure Kabukçu’nun bire bir yıl evvel son ettiği öğrenildi.

Kabukçu’nun martir olduğu haberini astım hastası babası Kamil Kabukçu ve kız kardeşi Hatice Dokumacı’ya, Serinhisar Kaymakamı Melik Alkan, Şehremini Mehmet Kobaş, Kaza Güven Amir Vekili Ömer Tevazulu, Ilçe Müftüsü Ramazan Coşkun ile Denizli Itimat Müdür Muavini Erdinç Zaman alay malay verdi. Şehit ailesinin evine mevrut ilçe protokol üyeleri ile ambulansla geldikleri evde hasta ata Kamil Kabukçu’ya tanıklık haberini verdi. Beş çocuğundan biri olan Ahmet Kabukçu’nun martir haberini kayran ağababa Kamil Kabukçu fenalaştı. Ambulansta önceki engelleme yapılan ata Kabukcu elan sonraları Serinhisar Izzet Hastanesi’ne kaldırıldı.

3 ÇOCUĞU VAR

Martir haberini alan mahalleli güvenlik müdürünün babasının evine akın etti. Serinhisar Belediyesi itfaiye aracı ekipleri eve ve sokağa Türk Bayrağı asarken, komşuları birlikte ailenin acısını paylaştı. Serinhisar Belediye Reisi Ak Partili Mehmet Kobaş, çokça kalbi kırık olduklarını belirterek, “Maalesef 1984’ten beri bitmeme eden hâller artarak sürüyor. Çok üzgünüz. Sözün bittiği kayran kadar duruyor ama değil. Bundan Sonra zaman Serinhisar yerine bizim gurur günümüz, kıvanma günümüz. Haddinden Fazla şükür tıpkı şehidimiz elan var. Amma tabi tahakküm benzeri görüngü. Şayet şehitliği hücre alamazsak bağımsızlık hakkımız olanaksız. Maalesef şehitlikte mutlak yaşamanın, özgür kalmanın bedeli. Şehidimizin 3 çocuğu var. Babası nemli, annesi son etmiş durumda. Babası haberi duyunca fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Imdi martir istemiyoruz. Bu ahval bitsin istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Martir Itimat Müdürü’nün iki koca kardeşinden birinin tekaüt önder olduğu, diğerinin Bursa’dahi öğretmen olduğu öğrenildi. Şehit müdürün cenazesinin nereye defnedileceğine Ankara’birlikte oturan eşi değişmeyen verecek.

Bir Cevap Yazın