Bacaklar aklı başında olmalı!…

Basamak kadem konusunda atmayın

Kadem bacak konusunda atmanın, hücre her ne kadar güzel görünse birlikte keyif açısından stabil müfit olduğunu tercüman olmak pres. Çünkü bu ‘bedii ’ debi, çağ dolaşımını düzensizleştiriyor ve metabolizmanın yavaşlamasına hastalık oluyor. Hele masa başında çalışıyorsanız, ayak kadem konusunda kovmak namına, bacaklarınızı gibi olduğunca uzatın ve gerin.

Düzenli peeling ve ovuşturma

Cildinizdeki ölmüş hücreleri koparmak amacıyla harcadığınız ceht ve enerjiyi, vücudunuz için dahi harcamalısınız. Temizleyici ve yenileyici olan peelingin canlandırıcı etkisi vücut amacıyla birlikte geçerlidir.

Özellikle cildin kalınlaştığı diz ve dirseklerinizi, peeling ile yumuşatabilirsiniz.

Banyodan bilahare, yunak suyun etkisiyle kuruyan cildinizi rutubetlendirmek amacıyla gövde sütü kullanmalısınız. Bacaklarınızı kremlerken, ürünü topuklarınıza büyüklüğünde sürmeye dikkat gösterin. Böylelikle kuruyan, çatlayan ve kalınlaşan topuklarınızı yumuşatabilirsiniz.

Özellikle sıcak yaz günlerinde, dem dolaşımınız yavaşlar. Bu nedenle, bacaklarınızı sonsuz antipatik suyla yıkayın. Efdal topuklar üzerinde şişen ve yorulan bacaklardaki gerginliği başlamak amacıyla; duş dahi akıbet 3 dakikayı bacaklarınıza ayırın ve soğuk suyu direkt bacaklarınıza tutun. Bacaklarınızın henüz zinde ayrımsız görünüm kazandığını göreceksiniz.

Önerim

Değme öğünde karbonhidrat bakımından varlıklı hububat ürünleri, savsaklamak, makarna, pilav ve meyve kabilinden gıdaları tüketin. Bu gıdalar, hazım sisteminizi düzene sokarak, metabolizmanızı harekete geçirecektir.

Evire Çevire aylamak sanattır.

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın