Bahçeli ve Türkeş’ten 5 ay sonra bire bir önceki!..

Milliyet’te düz alan habere bakarak Başvekil Yardımcısı Çakırdoğan Türkeş, arızi hükümetin kurulması sürecinde gerginlik yaşadığı MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli ile TBMM ’de tokalaştı.

Sedir ’mağara açılışıyla gelişigüzel yaşanan ilkler ortada MHP ’den Selim Parti ’ye geçerek mebus ve Başbakan Yardımcısı olan Türkeş ’mağara Bahçeli ile tokalaşması ve ilk kez AK Fırka Takım toplantısına katılması de meydan aldı.

Türkeş ile Bahçeli ’nin tokalaşma hatıra Genel Asamble ’bile gerçekleşmesine rağmen objektiflerine yansımadı.

Bahçeli ile tokalaşması konusunun ise müdrike bir gelişme olduğunu belirten Türkeş, fikir kullandıktan sonra sırasında oturan MHP liderinin yanına anbean hatırını sorduğunu kaydetti.

İLELEBET SÜRMEZ

TBMM ’da tafsilatlı sürecek aynı çalışma olacağını dile getiren Türkeş, “Bu durumun sürgit sürecek verimsiz yoktu” yorumunu yaptı.

Tuğrul Türkeş, DOĞRU Tümen Kol toplantısına ilk kez katılmasından dolayı ne hissettiğine ilgili sorulara ise “Ben gelişigüzel ant devlete bakım üzere politika yaptım. Burada bile devlete bakım ediyorum. O yüzden bir farkı namevcut. Devlete hizmet etmek istemeyenler, kuvvet tutmak istemeyenler düşünsün” şeklinde karşılık verdi. 

Bir Cevap Yazın