BAK ŞU KONUŞANA

Halkı düşünüyor filan sanmayın. Alelhusus Fox TV’nin Bizden Kaçmaz programı süper gazetecilik yapıyor. Iri gazetelerin magazin servislerini devamlı atlatıyor. Sayfalarını Bizden Kaçmaz’dan aldıkları haberler ile doldurunca kıskanıp, “Kalksın” emreylemek süssüz. Magazincilerden büyük aksülamel alınca ‘çevir kazı yanmasın’ yaptı amma esbak olsun. Durumunu gani görmüyorum. Eski defterleri karıştırılmaya başlandı. İnşallah şeytana hiç mugayir. Bakir evli ama olsun. Erkeklerin ne antlaşma hangi yapacağı mahsus imkânsız. Özellikle bu alemde… Bu eş daha iki yıl geçmiş Cine 5’te magazin programları hazırlardı. Hem birlikte herhangi bir türlüsünü… İki Kişinin Bildiği Giz Olmaz diye aynı programında ben bile görev almıştım. Şayet biraz bitirmiş olmasam, reyting alacağız diyerek çoluk çocukla dövüşürdüm. Yönetmenin dediklerine uysam yani… Ha barların kapısında zorla fotoğraf çekmişsin, ha TV’bile tahrik fail istifham sormuşsun. Yahut Esra Ceyhan kabilinden haricen telefon ettirmişsin… Bunların kâffesi tıpkısı kapıya yarar.

Bire Bir gazeteye edip olunca geçmiş unutuluyor. Alelhusus emrinde bire bir dediğini iki etmeyen muhabirleri var ise TV’lerde çalışanın canı cehenneme…

Tamam, namına paparazzi denilen gençler yok olsun kim, Beyoğlu ile Cihangir sokakları temizlensin. Entel-dantel TV’ciler ve gazeteciler, gay ve lezbiyen barlarına abat abat gidebilsin. Polis Güçleri korkusu on paralık olmasın. İçtikleri sentetik haplar işe yarasın(!) o güzelim romantik sokaklarda sabahın dördünde duvarlara işeyebilsin. Kafan kameraya çarpmasın. Alkollü veya haplı iken düşe kalka yürümenin birlikte ayrı zevki var. Kendini uçman sanıyorsun. Yanındaki kızı ihtimal on paralık fark etmek istemiyorsun. Devrisi sabah gazetede zorla tanıtıyorlar kiminle uçtuğunu… Gençleri eşcinsel olmaya adeta kahir, yönetmenler-yazarlar ve neymiş hatırlı aktörler hayatlarını yaşa.

Lütfen düşünün. Dünyanın neresinde ünlü sanatçılar sokaklarda bu halde onlarca metre yürür? Madem Taksim civarındaki barlara göçüm haddinden fazla ırak eksantrik yere gidin. O başı dumanlı halde azarlamak zorunda mısınız? Kapıdan çık taksiye bin kaybol ortadan.

Madalyonun bir da ters yüz var. Eğer paparazziler kalkarsa; medya yöneticileri beğendiği oyuncu veya manken kızla bittabi tanışacak? Muhabire “Şu kızı getir, ona bire bir programda takdimcilik bulacağım” diyen, kıza bile “Yemekte konuşalım” diyenler kim? Ayrıca “Seni veri spikeri yapacağım” diyerek çağıranlar. Hakeza evlenenler olduğu kabilinden bulunmayan olanlar dahi var. Ruh Dikmenoğlu nerede, bilici var mı? Geçen dönem Aysu Baceoğlu, benzeri gazete umumi nişane müdürünün ikram ettiği al şarabı anlata anlata bitiremedi.

Çokluk Özer Allah’ını seversen sen sus. Iblis diyor ki aç çarkıt defterleri çatlak ile oku. Antalya’birlikte paparazzileri ihtarname edeceğine şöyle mukaddema yaptıklarını ayrımsız fikir. en üst konuşacak kişi sensin. Adamakıllı eşine albeni mı atıyorsun yani? Bak sabık bölüm Kenan Erçetingöz hakkında çokça enteresan bir tez ortaya attı. Evet magazinciler o adı güzeşte canlı kızın peşine düşerse evet ünlü annesini konuşturursa ne yaparsın sonraları? Antalya’dahi eşinin beraberinde o bembeyaz ceketlerle dolaşabilir misin?

Yiğidi öldür hakkını yiyecek. Bu konuda sunma doğrusunu Hürriyet’te Ahmet Melik yazdı. Bakın ne dedi: “Gazetelerde iki gündür şu türden istihbarat var; ‘Magazin terörü… Magazinciler sorgulanıyor… Magazinciler nereye gidiyor…’ Bu başlığı atanlar kimler? Ki olacak? O sorgulanan, terörist diye suçlanan magazincileri sahaya yollayanlar… Onların getirdiği haberleri sayfalara yerleştirenler… Yani magazincilerin yöneticileri… Siz tek gazetede ‘Ekonomi muhabirleri yoldan çıktı’ evet bile ‘Parlamento muhabirleri terörü’ filan diyerek antet atıldığını gördünüz mü? hasılı şudur: Asıl suçlu, Timuçin Esen’e ‘Ne ahit âdem oldun lan’ filan diye hücumcu magazin muhabirleri değildir… temas kalite kontrolü falanca yapmadan onları sahada görevlendirenlerdir…”

Aykut Işıklar /Zaman

Bir Cevap Yazın