Bakanlık Sevgili Karatay’ı sızıltı etti

Hürriyet’ten Mesude Erşan’ın haberine göre Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı buğdayın genetiğinin değiştirildiği ve atlatmak yemenin yavaş olduğu iddiaları üzerine Prof. Dr. Sevgili Karatay ’ı İstanbul Doktor Odası ’na şikâyet etti.

Karatay ’a daha önce üstelik Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği ’nin başvurusu üstüne, İstanbul Otacı Odası Onur Kurulu tarafından 15 ahit meslekten men ve 647.50 liralık para cezası verilmişti. Prof. Dr. Karatay yazdığı kitaplar ve verdiği röportajlarda, genetiği çeşitli buğdaylardan hazırlandığını öne sürdüğü parçalanmamış ekmeklerin haddinden fazla zararlı olduğunu ve adam sağlığını tehdit ettiğini söylüyor. Çekmece bilirkişilerden konuyla ait bilgelik istedi.

ŞEKER TESTİ KRİZi

Türk Kadın Hastalıkları ve Obstetrik Derneği birlikte Prof. Dr. Karatay ’ı, tıbben meri bir yöntem olarak uygulanan gebelikte şeker hastalığı haşiv testinin hastaları zehirlediğini söyleyerek hastaları kaosa sürüklediği ve hekimleri gerçekten düşürdüğü gerekçesiyle şekva etmişti.

İstanbul Tabip Odası ’nın konuyla ilgilendiren kararı Türk Tabipleri Birliği Faziletkâr Onur Kurulu ’nda görüşülmeyi bekliyor.

Bir Cevap Yazın