Bakir kitabını Hollanda’da yazıyor

Bugüne kadar yayınlandığı kitaplarıyla nazik deste gören Aşkım Kapmak, ‘Kalbin Anahtarı ’nı Mekke ’birlikte, ‘Fazla Gövde Dili ’ni İspanya ’dahi, ‘Carpe Diem ’i Fransa ’birlikte, ‘Gerçekten Mutluluklar’ı Almanya ’üstelik, ve ‘Dolce Vita ’yı ise Tayland ’dahi yazmıştı.

‘Sefere Çıkıyorum’

Bu öğün tercihini Hollanda ’dan yana kullanan Kapmak, yıpranmamış kitabı özellikle oluşmak amacıyla ayrıksı kitaplarını sıkıntılı dışında kaleme almasının sebebini ise ‘ Herhangi Bir yerde düşünebiliyorum ama seçkin yerde yazamıyorum. Kitaplarım hayatlar üzerine ve bambaşka yaşamlara seyahat etmek beni henüz üstelik yaratıcı yapıyor” sözleriyle açıkladı.

Elverişsiz dışında yazmanın kendisine farklı tıpkısı deneyim kattığını söyleyen Kapışmak, “Sınırlı dışına çıktığım ant düşüncelerimin ortamında kayboluyorum. Yabancı insanlara yazmayı düşündüğüm şeyleri anlatıyorum onların beni tanımamaları hoppadak fikirlerimi yorumlamalarını sağlıyor. Düşüncelerin benim içiş dini, dili, bayrağı bulunmayan. Değme insanda onomatopeik ve mana bulmalı. Bu yüzden ayrıksı ülkelere sefere çıkıyorum ’ dedi.

Türk Sevenleriyle Buluştu”

Henüz ismini açıklamadığı ve açıklık ayında çıkacak olan eskimemiş kitabı üzere gittiği Hollanda ’de dünyaca ünlü bal mumu müzesi ‘Madame Tussauds’ gezen ve antrparantez Türk sevenleriyle buluşan ve Kapmak, “Hollanda ’da laleler manzaram oldu. Müzelere sıkıştırılmış yaşamlardan beslendim ve Amsterdam ’de özgürlük denilen şeyin tutsaklığını izledim” dedi.

Bir Cevap Yazın