Bakir Şafak yazarından can alıcı iddialar!

Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Doğru Tümen’yi yeniden dizayn etme yönünde attığı adımları ve Kasır perspektifini çözümleme fail Kullanılmamış Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Servi çarpıcı notlar paylaştı.

BAKIR BAŞBAKAN 3 DÖNME KURALINA TAKILMAYAN BİRİSİ!

Erdoğan’ın partisinin yer başkanları toplantısındaki açıklamalarını kritik fail Selvi, Başvekil’ın partisini ‘Lideriniz adına ben buradayım. Siz başınıza yeni benzeri lider aramayacaksınız. Eskimemiş tıpkısı şef seçmeyeceksiniz’ diye niteleyerek uyardığını yazdı. Erdoğan’dan sonra partinin başına geçeek kişinin bir zamanda Başvekil olacağını kaydeden Servi, bu ismin üç devir kuralına takılmayan kişilerden biri olacağını tez etti.

Işte Servi’nin yazısındaki ilgili çağ:

“BEN ÖLMÜYORUM ÇANKAYA’YA ÇIKIYORUM” MESAJI!

Başvekil’ın konuşmasında haddinden fazla heybetli benzeri ayırtı farkı vardı.

‘Aramızdan birini ölüme değil çabucak ve hoppadak Cumhurbaşkanlığı makamına uğurlayacağız’ dedi. Bunun bittabi ki farklı okumaları mümkün. Ama net namına, ‘Ben ölmüyorum. Yemeden Içmeden Çankaya’evet çıkıyorum’ dedi.

Bu sözün az buçuk daha açılması gerekiyor.

REIS BENİM ESKIMEMIŞ BIRE BIR REIS SEÇMEYECEKSİNİZ!

Erdoğan, ‘Lideriniz kendisine ben buradayım. Siz başınıza bakir bire bir reis aramayacaksınız. Yıpranmamış ayrımsız şef seçmeyeceksiniz’ diye uyarıda bulundu.

YANLIŞSIZ Parti’de güya Erdoğan Çankaya’ya çıkacak bize eskimemiş benzeri Erdoğan geçişsiz kabil düşünenler ya da anca düşünülmesini isteyenler var. Erdoğan tıpkısı süredir bu asıl düşüncelere saf çekmeye çalışıyor.

Erdoğan sonrası DOĞRU Tümen’ye tıpkısı önder seçilmeyecek.

SELIM Fırka’nin lideri muhtemelen, Recep Tayyip Erdoğan.

UYUMLU, ETKILI AMA EMANETÇİ SIFIR BIR BAŞVEKIL

DÜRÜST Fırka ne seçecek?

DÜRÜST Fırka’nin başına Çankaya’evet sâdır Erdoğan’la tınlamalı çalışacak ancak emanetçi olamaz, toplumda kasırga uyandıracak birini seçecek.

Ayrıca ateş parçasi benzeri kadrosu olacak.

DOĞRU Öğür, Erdoğan sonrasını ekip hareketi ile dolduracak.

Böylelikle, zihayat Reisicumhur, güçlü Başbakan ve ateş parçasi kadro formülü hayata geçirilecek.

YANLIŞSIZ ÖĞÜR BAŞKANI İLE BAŞBAKAN AYNI CAN Mİ OLACAK?

Tamam DOĞRU Tümen Umumi başkanı ve Başbakan ayrı eşhas mı olacak?

Bu istifham AK Öğür mezun kurullarında tartışıldı. en son adına 23 Haziran günlü MYK toplantısında Başbakan Erdoğan’a soruldu.

Başvekil, ‘DÜRÜST Parti Umumi Başkanı ve Başbakan bir zat olacak’ dedi.

YIPRANMAMIŞ BAŞBAKAN’I 3 DÖNEMLİK OLMAYANLARDAN ARAYIN

Bu tanıtmalık fakat mebus olanlar giriyor. Mahsus ki Başvekil, partisinde iki başlılığın yaşanmasını istemiyor. Bu tarife üç dönemlikler girer mi, girer. Fakat 2015’te namzet olamayacak, seçimlerde partisine oy isteyemeyecek benzeri Başbakan düşünülmüyor.

O nedenle eskimemiş başbakan adayını, milletvekilleri arasından ve üç dönemlik olmayanlardan aramak gerekiyor.

Bir Cevap Yazın