Bakir Şafak yıpranmamış başbakanı açıkladı!

Milliyet’te meydan alan habere bakarak Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklamasından bu yana yerine kimin geçeceği tartışması sürüyor.

Yıpranmamış Şafak gazetesi, DÜRÜST Partililerin umumi riyaset üzere Ahmet Davutoğlu ismini önerdiğini yazdı.

TEKLİFLERİNİ SUNDULAR

DOĞRU Parti’de Genişletilmiş Diyar Başkanları toplantısına katılan memleket başkanları ve belediye başkanları umumi komutan ve başvekâlet amacıyla tekliflerini kapalı zarfla Başbakan Erdoğan’a sundu.

Yıpranmamış Şafak’a mütekellim iklim başkanları ve belediye başkanları, DÜRÜST Parti’ye bir şef seçmediklerini umumi başbuğ seçtiklerini söyledi. Erdoğan’ın cumhur reisi olmasının balaban tıpkı haysiyet olduğunu anlatım fail düzenleme mensupları, ‘Ancak bu boyut Erdoğan’ın liderimiz olmasının önünde bir bariyer değil’ değerlendirmesini yaptı.

3 GÜN ŞARTINA TAKILMAMALI

Genel başkanlık ve başvekâlet amacıyla önerecekleri isimlere ilişik sorularımıza ise mülk başkanları ‘Liderimiz elhak kriterleri belirlemişti. Sayın Başbakanımızın belirlediği kriterlere bakarak hareket edeceğiz. Bu çerçevede ‘Güçlü tıpkısı umumi başbuğ, emanetçi sıfır bire bir başvekil ve üç gün şartına takılmayan benzeri ismi belirleyeceğiz’ şeklinde yanıt verdi. Il başkanlarından bazıları gereksiz zarf vereceğini belirtirken, çoğu ise Erdoğan’ın belen edeceği adaya destek vereceklerini vurgulayarak ‘Reis hangi derse, birtakım işaret ederse o olacak. Partimizin kararına ve istişareye uyarak, politik ahlakımıza yakışanı yapacağız’ şeklinde konuştu.

DAVUTOĞLU İSMİ DOLAY PLANDA

Bakir Şafak’ın ‘Adayınız kim?’ sorusuna DOĞRU Parti’nin il ve şehremaneti başkanlarının verdiği yanıt kamuoyunun üstelik yakından bildiği tıpkısı kişi üstünde yoğunlaşıyor. Teşkilatta ağırlıklı olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ismi telaffuz ediliyor. Teşkilatın benzeri kısmı ise Başbakan Erdoğan’ın belirlediği kriterlerden olan ‘Emanetçi istemiyorum’ vurgusunun Davutoğlu’nun şansını elan bile artırdığını dile getiriyor.

Bir Cevap Yazın