Bakir Show TV iddialı geliyor!..

Işte Tekdağ’ın kullanılmamış Show TV’yi anlattığı o açıklamaları…

Show TV’yi mübayaa kararı pekâlâ ortaya daha çok?
Genel muhtevalı tıpkısı eğlence kanalı, mufassal süredir gündemimizdeydi. Daha geçmiş MediaCat’e verdiğim söyleşide hatırlarsanız aynı coşku kanalı arayışı içerisinde olduğumuzu belirtmiştim.

Show’un satışı etraflı süredir gündemdeydi. TMSF’ye geçmeden önceki görüştünüz mü Çukurova Grubu’yla?
Faydalı, hakeza benzeri görüşmemiz olmadı elan önceki. Ancak elan esbak söyleşimde üstelik söylediğim kadar ayrımsız canlılık kanalı arayışımız vardı. Show TV’yi almadan önceki düşüncemiz frekans ihalesinin sonuçlarına vabeste kendisine Habertürk’ü umumi içerikli kanal haline getirmekti. Hakeza tıpkı fırsat çıkınca değerlendirdik. Show yaşayan benzeri ayraç. Hakeza tıpkı olanak doğunca bunu tercih ettik.

Show Türkiye’nin arz sakat özel kanallarından. Ant ortamında tıpkı işaret kimliği düz yazı etmiş durumda. Kanalın Ciner Grubu’na geçmesi bu kimlikte ne kabilinden değişiklikler yaratacak? Sizin aklınızda bittabi bir Show TV algısı var?
Tıpkısı posta yeni logomuz ‘Demonstrasyon başlıyor!’ söylemini içerecek. Basit canlı benzeri ayraç ve izleyicilerin işaret sadakati çok efdal. İnsanlar kesinkes Show TV’ye bakıyor. Amma herkesin bildiği prangalar zımnında bu algıda ağır tıpkı aşınma yaşanmış. Resmen antlaşma doğrulama olmadan geçmiş de yaptığımız gâh tercihlerle, bu aşınma durdu ve reytingler esasen yükselişe geçti. Bu henüz mebde. Tıpkısı kere yapımcılar, proje sahipleri gözetiminde imdi çok dinamik tıpkı Show TV muhataplığı var. Türkiye’nin sunu iyi yapımcılarıyla görüşüyoruz.

Kısa sürede eş işlemleri gerçekleşti ve kanalı ayağa kaldırmaya başladık. Bu işin gelişmemiş sürede bitmesinin sebebi, cemaat olduğumuz know-how. Tecrübemiz var, muhataplarımız bizi tanıyor, reklamverenler bizi tanıyor, yapımcılar bizi tanıyor, çalışanlar bizi tanıyor. ATV’dahi 2006’birlikte dört segmentin dördünde de birinciydik. Show TV’deki hedefimiz aynı.

Bugün ortaya sâdır kök, reklamverenler amacıyla ortadan kalkmakta olan tıpkısı mecranın hayat dolu bir şekilde yeniden yarışa girmesi. Böylece rakiplik tekrar çoğulculaştı. Ego inanıyorum kim bugünden başlayarak hem yapımcılar hem reklamverenler Show TV’yi reytinglerde durduğu yere göre değil, duracağı muhakkak olan yere göre değerlendirmeye başlamışlardır. Tığ girdiğimiz seçme sektörde bunu söylüyoruz, iddialıyız.

Çokça donuk ayrımsız süreç yaşadı kanal size geçmeden önceki. Bazen ekran yüzlerini ve iddialı yapımlarını kaybetti. Siz bununla ilişkin hangi kabilinden konkre adımlar atıyorsunuz?
‘Demo başlıyor’ diyoruz. Bunun altyapısını oluşturuyoruz. Yaklaşık tıpkısı kamer içerisinde sürprizlerimiz peş peşe ati. Ağır Sıklet ayrımsız şekilde görüşüyoruz. Dengeler yine olması gereken yere gelecek.
 
Show TV bağırsak yapımlarda başarılı benzeri kanaldı. Muhteva temininde ağırlık hangi yönde olacak?
Show TV’yi bünyemize kattığımız ilk günden beri haddinden fazla vahim tıpkısı baştan kodifikasyon çalışması bitmeme ediyor. İşe arz enerjik yönetim modeli ve kodifikasyon yapısını inşa etmek açısından bakıyoruz. C Imal isimli tıpkı şirketimiz var. Bu şirketimiz çıktı aynı şekilde üretimde vadi algı. Ama tığ iyi projesi olan, mebzul formatı olan, yapımcılıkta kendini kanıtlamış, yarışta yer alabilecek iddiaya eş bilcümle yapımcılara yıldız tanıyacağız. Hiçbir seçeneği dışarıda bırakmayacağız. İşbirlikleri ve ortak yapımlara ciddiyet vereceğiz.

Show TV’nin başına Habertürk Umumi Müdürü Selek Kayaç getirildi. Dalavere anlamındaki kombinezon tamamlandı mı? Başka neler yapacaksınız?
Grubumuza bir bilcümle yerine bakıyoruz. Bu bir zamanda aynı entegrasyon süreci olacak. Habertürk ve Show TV entegrasyonunu, ekran önü ve görüntülük arkası bile karışma tevessül etmek üzere yeryüzü etkin şekilde planlıyoruz.

Show TV’deki ilk değişikliklerden biri, anchorman yerine Büyük Kırca’nın namına Erhan Çelik’in getirilmesi oldu. Bu değişikliğe bozukluk ihtiyaç duyuldu?
İşin hakikatı, Şanlı Kırca şu an izinde. Şu anki bütün atamalarımız vekaleten. Ihtimal bu görüşme yayınlandığında bu genişlik değişmiş cins, kendimi angaje etmek istemiyorum. Ama halihazırda bir görevden alma yok. Hem kişi hisse senedi kültürümüzle bağdaşacak nitelikte kâin arkadaşların bire bir analizini fora etmek hem dahi müterakim izinlerini kullandırarak arkadaşların rahatlamasını temin etmek ve yasakçı tercihleri henüz rahat yapabilmek üzere hakeza akıllıca gördük. Bu konularda sonuncu sözü söylemiş değiliz. Görüşmelerimiz devam ediyor.

Habertürk’ün işlek tıpkı haber kadrosu var. Bu Show TV’ye yansıyacak mı, Show TV’da habercilik anlamında elbet tıpkısı siyasa izleyeceksiniz?
Show TV ayrımsız cümbüş kanalı. Bizim siyasi tandansı efdal, gündeme çok hakim, anchorman ya dahi anchorwomanlarımızla grubun açık oturum nitelikteki haberleri doğal yerine Habertürk’te devam edecek. Show TV eğlence kanalı fonksiyonuna akla yatkın ayrımsız şekilde yapılandırılacak.

 

Bir Cevap Yazın