Balçiçek İlter’den ‘özür’ yazısı!..

Olayı yaşadığı argüman edilen Zehra D. İle mülaki ve “gayret gördüğüne kandırma oldum” diyen, gazeteci, Balçiçek İlter Kabataş görüntülerinin ortaya çıkmasının peşi sıra twitter hesabından “Kabataş görüntülerini izledim. Eksiklik bana ilişkin değil, “Kadının beyanı esastır” diye dinlediğim Zehra Hanım’a aittir, açıklama boşaltmak zorundadır! Kabataş’ı, pekâlâ yanıltıldığımı, özürümü ferda Türkiye’birlikte yazacağım, hiç iptila etmeyin.Şimdi küfür ve hakaretlerinizi alıp dağılabilirsiniz!” mesajını paylaşmıştı.

Balçiçek İlter, zaman ise Türkiye gazetesindeki yazısında konuyu değerlendirdi.

İlter yazısında sonuç yaşananların arkası sıra daha çok değme şeye şüpheyle yaklaşır olduğunu belirterek, “Kendimden, gördüğümden ve yaşadığımdan şüpheye düşer oldum” ifadelerin kullandı.

Zehra D. İle görüşmesine yazısında saha veren İlter olayı yaşadığı iddia edilen Zehra D. ’nin kameralar karşısına çıkarak rastgele şeyi anlatması gerektiğini belirtti.

Balçiçek İlter ayrıca şunları vurguladı:
“Öncelikle şurası söyleyeyim; kimseden gazetecilik dersi algı değilim. Oturduğu yerden sallayanlara, zılgıt edenlere ayakkabı bırakmam, tek ant de bırakmadım. İşin içine kadınlığımı, çocuklarımı sokan terbiyesizleri ise Allah ’a devretme ediyorum.
Eğer bu görüntüler bundan ibaretse… Nazik tıpkı yanlışa düşmüşüm demektir… Ama avukatının açıklamasından anlıyorum ki, söylediklerinin arkasında. Yanlışlık duyurusunda ne söylüyorsa o…

23 yıllık gazeteciliğimde bir nice yanlışa imza atmışımdır. Kavisli yapmamak benzer değil. Ama okuyucuma da, işleyicime üstelik “dolma söylemedim”. Hangi gördüysem, hangi duyduysam, ne biliyorsam onu yazdım.”

Balçiçek İlter, Zehra D. İle yaptığı görüşmenin zahir geliştiğine ve sonrasında yaşananlara yazısında değindikten sonraları ise şu ifadeleri kullandı:
“Şayet bu görüntüler doğruysa ve adi tek çarpma, taciz olmadıysa…

Ego öz adıma ayrımsız zihayat kadının hezeyanlarını sizlerle paylaştığım amacıyla kusur dilerim.

“Yanıltıldım… Olur yanıltıldım” diye düşünüyorum o görüntüleri izleyince…

Amma Zehra D. anlattıklarının arkasında… “Yaşadım” diyor. “Adli Tababet raporum, yanlışlık duyurum var” diyor…

Eee! Onun söylediklerine ne diyeceğiz? Kasette yaşadığı de gözükmüyor, yaşamadığı bile…

Ha, siz beni linç edin, ona de eyvallah!

Amma servis edilen kaset durumu deyince orada az buçuk duracaksınız…

Deniz Baykal ve MHP ’li vekillerle başlayan süreçten, hangi demek istediğimi çokça elan gani algılayacaksınız.”

Bir Cevap Yazın