Balçiçek pamir ile pakize Suda kapıştı!..

Habertürk yazarı Balçiçek Pamir, geri Pakize Suda’nın köşesinde yazdığı yazıya tatlı anif bire bir yanıt yazdı. Pamir, tıpkısı yandan “Ucu bana dokunmdasaydı” yanıt yazmazdım derken; farklı yandan da “menus değilim polemiklere, bırakın benzeri gazetede olanını” diyor.

Işte Balçiçek Pamir’in “Pakize’ye yalınlık kitap!” başlıklı yazısı

Oldu mu? Öylesine özentili ayrımsız zekâ…

Öylesine aceleci aynı çeşit… Gazeteci asıllı olmamasına rağmen seçme köşe yazarlarına taş çıkartacak bire bir takat sınırı…

Sen tut toy yazıyı yaz… Esasta, “40 sene tıpkısı köşeyi kuşkusuz obstrüksiyon edersiniz?” kabilinden tıpkı alfabe… Niçin böyle yazılara gerekseme duyarlar tek anlamam. Herkesin bir alıcısı vardır meğerse. Neyse, amatör alfabe vakit kaybetmeden bu forma devam etseydi, ucu bana dokunmasaydı bu cümleler yazılmayacaktı elbette.

Diyor ki Canan Pakize: “Hangi yapsın gazete yönetimi, okurun aklından geçeni söyleyene bravo diyor, basıyor anonsu esas sayfaya. Yeryüzü tendürüst örneğini Baykal olayında gördük. Nesrin Karı’a çok kusur oldu; alkııışşş. Olcay Hanım’a dahi çokça kusur oldu. Şanlı alkııışşş! Gördünüz mü? Haddinden Fazla kolay olduğunu söyledim size. Olcay ile Nesrin Karı elhak eş oldukları için ‘hükmen ezikler’ toplumun gözünde. Siz dahi gidersiniz bunun üzerine, alırsınız rüzgârı arkanıza… Bin yıldır söylenenleri söylemeye bitmeme edeceksiniz. Okuyucu mutlu, ceride memnun. E, yazınızın anonsu kelle sayfada, siz de mutlu. Allah kolay versin demiyorum, doğrusu işiniz yalınç.”

Pakize’nin bahsettiği yazar benim anlaşılan. Nesrin Baytok’u savunan benim.
Gazetem yazımı bir numara sayfadan lütfedip anonslamış, rakip gazetenin yazarının hemencek arkasına fotoğrafımı üstelik koymuş.

Zımnında sanırım, “Gazetesi marifetiyle bir numara sayfaya çıkarılmış edip” göndermesi da bana ilişkin. Yani dediği kabil, “Herkes kıvançlı, aynı biricik Pakize değil”.

Ego ki menus değilim polemiklere, bırakın bire bir gazetede olanını… Bünyem kaldırmaz. Birlikte öyle benzetemem, cevabını da veremem kimselere… Ama kırılırım. Içim acır. “Eh insaf!” der tıpkı yerlere yazarım.

bu arada Sevgili Pakize, sen nasıl bir toplumda yaşıyorsun bilemiyorum amma benim yaşadığım toplumda Nesrin Baytok’a erbap geçmek, alkış falan getirmiyor. Bilcümle tersine, seni dahi tıpkısı pozisyona koyup “O avrat” diyerek bahsediyorlar. Televizyonda bunun programını yaptım, kadınlarla konuştum diye niteleyerek en çokça eleştiriyi hemcinslerimden aldım bile. “Neresi mağdur bu Nesrin Baytok’un” diye başlayan cümlelerle olayı çok basite indirgediler.

Neyse, ince lafın kısası Canan Pakize’ciğim, bire bir apaz karı yazarız şu medyada. Varsa ayrımsız çevirme, laf sokma, asap muattal, tıpkısı telefona bakar, beklerim. Ha, şayet fikir tartışması diyorsan, sonuna kadar açığım, gel sevinçli dörtköşe tartışalım.

Sesli Duyuru manons işini karıştırmadan, “Elbette köşe yazarı peki?” dersleri vermeden. Zira “Fıkracı Olma Rehberi”ni yüklemek ne senin, ne dahi benim haddim değil, kanımca.

Bir Cevap Yazın