Balık hafızasına sonuç!..

Takvim’de kayran kayran habere göre ateş parçası tıpkısı hafıza dosdoğru aynı akıl ve ruh sağlığıyla mümkün oluyor. Uzmanlar tagaddi düzenine özen ederek unutkanlığa karşı korunmanın mümkün olduğunu ifade ederek, akıl sağlığını koruyacak besinleri şöyle anlatıyor:

Balık: Haftada sunu beş altı 2 kez, özellikle Omega-3 bakımından oldukça varlıklı olan titrem, somon kabil semirtilmiş deniz balıklarını tüketmek beyninizin ihtiyaç duyduğu omega-2 yağ asitlerini almanız amacıyla ehliyetli olacaktır.

Kuşkonmaz: K vitamini zengini brokoli, kuşkonmaz ve ıspanak kabil sebzeler us gücünü arttırarak hafıza ve konsantrasyon üzere fonksiyonlarını geliştirir.

Kuruyemişler: Yağ asitleri ve yaşla gelişigüzel görülen bilişsel gerilemeyi yavaşlatan E vitamini zengini kabuklu yemiş ve tohumlar unutkanlıkla savaşım mesabe. Koz, fındık, kaju, badem, saha fıstığı, kamer çekirdeği kadar yemişlerden birini her bölüm 1 avuç tüketin.

Fasulye: Ayrımsız B vitamini olan folat, vücudun kullanılmamış hücreler üretmesine ve hücrelerin yapısının korunmasına apotr tamam. Folat zengini fasulye karın sağlığı amacıyla müfit ayrımsız besindir. Hafızayı güçlendirir, unutkanlığı yener.

Zeytinyağı: Zeytinyağı zarfında kâin tabii fenolik bileşik Alzheimer hastalığının önlenmesi sonuç basamak etkilidir.

Bir Cevap Yazın