‘Balkonda bundan sonra kadınlar var’

BALKONDA ARTIK KADINLAR VAR

31 ILK TEŞRIN  KAYDA GEÇSİN

Meclisimizin dünkü toplantısının ecnebi basında kuşkusuz algılanacağını zaten zül ettim, şu asıl kadar okuduklrımdan kip  metanetli umursamadıklarını kökeninden batının akseptans etmediği kendi ibret kitaplarımızla merbut ‘gündüz açıp, mantinota ’ lardan birini yaşıyoruz kabil geldi bana.

Ekranlarda tür edepsizliğin branş gezdiği  zamandayız .

Edebe davetin bile terbiyesizce yapıldığı , edebe davet  eden edepsizlerin pervasızca  fan olup  nüfuz ampulünün etrafında dönüp durduğu tıpkısı dönem .

Ampul onları yakamıyor ve konusunda yapışanlardan artık az daha ışığını kaybetmiş halde.

İktidarın işi pres.

TBMM 31 Teşrinievvel ’bile  Sayın Meral Akşenerin yönettiği oturumda kadınların konuşmalarıyla olduğu büyüklüğünde kadınlardan , özgürlüklerden yana  büyüklenme koyan CHP Mebus Sayın Muharrem Detaylı ’nin konuşmasıyla  tarihi benzeri periyot yaşadı.

MHP Mebus Sayın Ruhsar Demirel ’in  mahremimize girmeyin  , özgürlük adı altında yapılan mobbing uyarısı,

BDP Milletvekili sayın Ülker Buldan ’ın sabık yıl Sayın Altan Tan ’ın verdiği yasa teklifinin AKP ’li vükela marifetiyle reddedilmesini hatırlatan, ‘ özgürlükler sadece türban meselesinde olmamalıdır … ’ ve sözlerinin devamı , erkeklerin   kadınların hangi giyeceği, hangi yapacakları, ne düşünecekleri hususunda karışmamaları uyarısı  ve kadınları bu ilkeler etrafında birleşmeye çağırısı ,

Sayın Şafak Pavey ’in his iki canlı amma aynı o kadarda gerçekleri dile getiren  konuşması bizlere unutamayacağımız  aynı çevrim yaşattı.

Ve Şafak Pavey ‘olmayan kadem ’ , ‘sıfır dal ’ la tıpkısı kadının isterse binlerce kalpgâh ve  dimdik ayakta olabileceğini gösterdi.
Bu güzeller güzeli eş ;  Şafak Pavey ,  Yazar Cansever ’mağara
‘faydalı on paralık yadırgamıyorum yokluğunu!
sarılıp gövdesine sıkı sıkıya, aynı avrat kendini doğurabilir isterse..! ’
mısralarının  ta kendisi  oldu ,  ve  mütekellim  değişik  saylav kadınlarımız mecliste koşuk gibiydiler.  ‘aa bayılacam şimdi 15 dakika vuzuh veriyorum ’ diyen Sedir başkanı Meral Akşener dahil.
Esbak mecliste kadınların içre saklı duran herkesin eşiti insanlar  ortaya daha çok.

MHP sakat Antalya Saylav Dr. Nesrin Ünal ’ın   sedir dışından televizyonda sorulara cevabı ise divan fihrist büyüklüğünde önemliydi.
Illa kıygınlık kırıp sarmaya müteharrik geçmişteki zorluklarla ilgili ısrarlı soruları yararsız çıkardı.
Ve onulmaz sunucunun  ‘ demin olsa meclise başörtülü girer miydiniz ? ‘ sorusuna verdiği cevap anca tıpkı cevaptı kim, santimantalite, dürüstlük, siyasette yerini almak talip başı kapalı, kilitsiz küreksiz hep kadınlar hesabına bir başka uyartı oladuğu büyüklüğünde sarp bire bir duruştu.
Dr. Nesrin Ünal müfit girmezdim,  seçimlerde başörtülü kendisine meclise girmeye müştehi olduğumda meclise  başörtülü girerim cevabı meclise türbanla girdikleri için Pirüs Zaferi kazandırılanlara belki ibret tamam.

Sedir konuşmalarla, fikirlerle çiçek açtı.

Siyasette retorik tabiatıyla önemlidir. Sayın Başbakan ’ın ünlü ‘Ayazlık Konuşması ’ nı hatırlayın.

O ayazlık insanların kalbiydi. İçimiz titremişti…..

Deminden balkonda kadınlar var .

Atlaya Zıplaya mi bilmiyorum, Başvekil balkondan indi yerine meclisin kadınları geçti.

Duygusal konuşmalarıyla ara sıra balkon konuşmasına taş çıkartan Sayın Bülent Arınç ’ın konuşması ise aslında haddinden fazla ferdî, ve bir vakitler mürettep kıygınlık  potburisi halindeydi.

Keşki AKP hesabına konuşmama hakkını kullansaydı siyaseten daha akilane olurdu.

Erkeklerin müzekker sosyete güvencesiyle kadınlar üzerinden terbiye dersleri vermeleri ve siyasa yapmalarına ser kaldırının başladığı gündür 31 Ekim , hümayun olsun.

Ağızlarından çıkanı imdi duymalılar her konuda.

Dover ile Calais ’i bağlayan  deniz altından güzeşte 50.5 km. (31.4 çamur) tünel  malumunuzdur, tarihçesi  ilginçtir, Fransız – İngiliz eş yapımı  , kopça namına başlatmışlar  ve lazer yönlendirmesiyle arasında birleşmişler. 1802 da ayrımsız Fransız mühendis marifetiyle önceki teklif yapılıyor  , 1994 ’bile  nihayet  aradaki süreç içre hesap, betik , yüzlerce kat vaz  geçmelerden sonradan açılıyor . 
Bizim Marmaray ’ın denizaltından sabık bölümü 1.387 kilometre ,  yetiştiremezsek diye köprüden atlamayı planlayan mühendisler, kanlarını akıtıp ant etmeler biraz yadırganan olmuyor mu ?

Eğer anlattıkları gerçekse bu adamların can kuşu sağlığına baktırmak hakeza bir projeyi dirilik etmeden evvel yerinde olurdu. Mühendislikle  ant kardeşi girmek, intiharı demek it canlı bağdaşmıyor.
Bittabi projeyi küçümsemiyorum , amma Londra ’yı Pekin ’e bağladık sözlerinin ipe sapa mevrut ayrımsız yanı var mı ?

CNN TÜRK ’de  Sayın Aslı Aydıntaşbaş ’ın  , o birlikte medyamızda gençlerden  zeki bire bir eş, Akif Beki ’ye  emanet tıpkısı hınzırlık haiz bakışlarıyla sorduğu  Somali Reisicumhur ’nın hangi taalluk olduğunu anlayamadığı sorusuna Sayın Beki ’nin verdiği karşılık  zekasına  olmasa birlikte , Erk Medya Korosuna sağlam yakıştı .
Sayın Beki her zamanki cevap yetiştirmeye ateşli çocuksu  telaşıyla  kip haddinden fazla Cumhurbaşkanının çağrılı olduğunu  Somali ve Romanya Başvekil ’larının davete icabet ettiği mealinde konuşunca Doğru Tümen ’nin bütün dünyada itibarları  olduğu hususundaki karizmasını  tığ bayağı insanlara daima çizmiş oldu.
Ak Partinin sorunu çokça mütekellim taraftarları, keşke o üstelik aslı Aydıntaşbaş karşısında susma hakkını kullansaydı.

Demin medyamızda ki ölçülü yolcular meclisteki bu yaman kadınlara ‘Aferin ’ diye niteleyerek gene eril hükümlerini sürdürmeye çalışıyorlar. Sen kimsin de kime aferin diyorsun diye saparta yemeleri yakındır. Ölçüm ayrı, aferin çalmak ayrı şeyler.
Kadınlar sakat kadınlar değil ümera, muhalafette bozuk tehalüf değil .

Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli , Sayın Başvekil ’ın balkonunu ;
düşünen, ülkesini bütünleştirmek isteyen bulutsuz, açık fikirlerini ortaya koyan ve fikirleri, özgürlükleri ile olmak isteyen  sömürülmeye, kullanılmaya baş kaldıran kadınlarla , kendilerini civar planda sergileme derdinden uzak serencam derece demokratik biçimde  doldurdular.

Sayın Kılıçdaroğlu ’nu hafife alanlara ders oldu 31 Ekim.

Sayın Bahçeli ’nin kesin retoriğinde avrat içindeki insanla  yerini aldı 31 Ekim ’da.

BDP ’bile benzeri şekilde, şu dakika ki reis, kim değil bilemiyorum , bakir kurulan parti, insan rüesa, İmralı, Sırrı Süreyya Bey,  müntehip açısından yoz tuhaf benzeri buut ama geri  Pervin Karı  liderliği ele aldı, iyi de etti.

Artık ‘Balkon ’ da kadınlar var ve liderleri arkalarında onları yüreklendiriyor belli.

Mesudum, şu kimsesiz  köşemde erilleşme rezaletine karşı yazdığım yazılar kayıtlarda.
Beni çokça yaralayan dışlanmalar, sıkıntılar ve ilavesi şekilsiz, şaibe işlemler ise yüreğimde gizli.
Eril işbirlikçisi siyasetin bibi devam ettiğini biliyorum .

Bibi yüklü kadınlara sokağı men etmek isteyen  zihniyeti ‘amma o konuktu, istediğini irat özgürlüğü var ’ diyerek özgürlükle açıklama etmeye çalışan ve konuk statüsünün yayıncılıkta hangi olduğunu bilmemesi imkansız Sayın Tutku Topal Aysever ’in programında beni şaşırttı.
Biçare tıpkı savunmaydı bilindik şahsı, ismini vermiyorum hasis kıpırdak bire bir benlik rehavet uyguluyor yazılara, arzu huyu çokça kaslı , yer hafifinden ….
B ir Hocaefendi karşısında benim kabilinden benzeri kadının durumu hala ve daha tafsilatlı yıllar zordur ….eh hakkını verelim değme Hocaefendi Sayın Gülen büyüklüğünde izanlı olmuyor !

Cemaatten değilim, korumaları altında değilim , beyhude döşenmeyin amma nesep bu onun üzere centilmenler kulübü niteliklerini bibi müdafaa ediyorlar.

Yanlışsız Parti İstanbul Eş Kolları Başkanı Sayın Özlem Topal savunmayın müzekker toplumcu  adamları, korkmayın ‘Sizi Yedirmez ’ meclisteki bu yürekli kadınlar, kaldı ki siyasete soyunan zatıaliniz ‘yerlerse yesinler ’  diyebilecek cesarette olmalısınız anca olduğunuzu dahi düşünüyorum .

31 Ilk Teşrin anca tıpkısı gündü kim metin çokça şey tafsilat kaldı, özü haddinden fazla büyüktü.
Başörtüsü, pantalon, üste  meclise bayağı promosyonla başörtülü bukanak basan 4 eş milletvekillerimiz  incelik kaldılar.

Bu başlangıç ülkenin başı çıplak merbut bütün kadınlarına hoş olsun.
Aynı dönem linç edilenlere öldükten sonradan armağan değil linç edenlerin adalete tasdik edilmesini savunan kadınların olacağı günlerin özlemi ve umuduyla .

Kayda geçiriyoruz.

sevgiyle efendim

Kademe : Skytürk 360 de başlayan ‘Kayda Geçsin ’ programıyla ilgim yok, yıllardır yazdığım köşenin ismini almışlar , yapabileceğim fazla tıpkısı husus bulunmayan aşina taklit serbesttir ülkemizde , ikidir olmakta alıştık imdi. Bolywood ’a başvurma etsem mi acaba diye niteleyerek düşünmedim değil, ama değmez muhayyele yoksunluğu diyelim geçelim.

NECEF UĞURLU / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın