BANA ÇAKMANIN PÜF NOKTALARI

Özyılmazel, kendisine konu sokmaya bayılan arkadaşlarına kendisine kuşkusuz çakacaklarına dayalı tüyolar verdi. Işte Özyılmazel ’in yazısı…

Hadi başkaları havaya! Mademki iki satır de olsa bana bahis sokmaya bayılıyor bazı arkadaşlar; ego bile bugün itibariyle kendilerini büyük bir zahmetten kurtarıyorum. Kendi ellerimle husus yön bana nereden vurabileceklerini yazıyorum.

KONU 1: Bittabi ki üstelik Neco ’nun kızı olma durumu. Kendimi bildim bileli bu konudan o kadar laf yedim kim… Okulda sınavdan ’A ’ alırdım, fısıldaşırlardı; “Neco ’nun kızı bile ondan!” Okulun yakışıklısıyla çıkardım; “Neco ’nun kızı dahi ondan!” Gazetede çalışmaya başladım diplomam gözardı edildi; “Neco ’nun kızı da ondan…” Altı yıldır nahiye yazıyorum, e elbette kim o bile Neco ’nun kızlığından…. Bu ne Neco ’ymuş be! Esasen dahi belen tepe kullanın; eskimez.

IHTIŞAM+HINCAL= BOMBA

YÖN 2: Görkem ’cilt süper çakabilirsiniz. Hassaten hızınızı alamayıp Debdebe ’i birlikte benimle bozmaya çalışabilirsiniz… (Kaymaklı savuşturmak kadayıfı kadar maşallah!) Ayrıntı vereyim da keşke işinize yarasın: Haşmet ’le aramızda 24 gözyaşı vardı ve 3.5 yıl beraber olduk. Bak! Üstüne Üstlük elan haddinden fazla mümasil dostuz, seçkin dönem konuşuyoruz… (Soysuz bunlar reziiil!) Bizimki anca tıpkısı veriş, siz anlamazsınız amma anlamasanız da abes verin, eli sıkı malzemedir ayol! beraber Debdebe ’in Salomanje hadisesini dahi pişirip pişirip önümüze koyabilirsiniz. Diyelim, ben bir kavgaya itiraz eden abece yazdım, hop! Mecmu zamanı! Çıkarın Salomanje dosyasını, kontekst şenlensin.

HUSUS 3:Hıncal Uluç ’a ’Hıncalım ’ diyorum ya; cebin size bire bir bomba elan! ’Hıncalım Hıncalım ’ dedim, köşelere yerleştim yahu! Hangi zeki, ne sinsi kadınım ben. Birkaç değilim valla. Kaydırın şu zillinin ayağını!

AKILLICASINA OUT, SEZMEK MAĞARA!

BAP 4: Tam demin ’evli ve baba bozuk canan ’ vaziyeti var. Ordular ileriii!!! Okan (Bayülgen) ile ilişkimi tıpkı tarafınızdan değerlendirip, beni tecezzi edilmiş, aldatılmış, kağıt misali buruşturulup aynı kenara fırlatılmış, ’acıların kadını Bergen ’ durumuna sokabilirsiniz. ’Okan ’ın acısını daha unutamadı, hangi darbe yedi be! Vah vah ’ buyurabilirsiniz. Yalandır, yanlıştır amma olsun, doğruyu kim kaybetmiş ki siz bulasınız canım. Akillica out! Fark Etmek mağara! Heyyooo!!!

YÖN 5: Adlı arkadaşlarım da ferah maldır haaa! Ayırt şu! Ben gazeteci olduktan sonra ’adlı ’ anlatım ettiğiniz arkadaşlar edinmedim; ego filhakika onlarla arkadaştım… Amma siz evire çevire niyetlerinizi bunu düşünerek perdelemeyin, kıyamam ego size. Yazdığım temas yazının arkasında ’Arkadaşını kolluyor ’ mantığı arayın. Beni gazeteciden saymayın, benim babasını de eleştiren tıpkı köşeci olduğumu unutun! Siz işinize gelmedi mi beni gazeteciden saymayın, objektifliğimi sorgulayın e mi? Hanimiş benim şimşekli fener çakmaz çakan çakmaklarım…

BAP 6: Annemin 58 yaşında taş gibi olmasını, bu yaz Bodrum ’de teknede mayolu ışık vermesini falan kullanabilirsiniz. Diyelim bire bir kıyafetime evet bile kiloma takasınız var. Yaşa annem: ’Annesi fıstık kadar kızının tipine bak! ’, ’Herif annesinden az buçuk ibret alır ’ diyebilirsiniz. Ben de karalar bağlarım.

ÖZELLIK 7: Ezgi söylememe sarabilirsiniz. Gacıya bak sen! Köşecilik yetmedi bire bir da mikrofonu eline alıp çığırıyor. “Bu eş şöhret meraklısının teki” çekebilirsiniz. Müzikle büyümemin, kişi şarkılarımı yazmamın hangi önemi olacak canım. Ağzıma çığlık biber sürün birlikte derakap nağme söylemeyi keseyim.

HUSUS 8: Mülakat ya bile bilgi için görüştüğüm rastgele cebin cinsle kırıştırıyor diyerek yazabilirsiniz. Katlanılamaz olur bence! Cengiz ’i, Saygınlık ’u, Sanem ’i aksiyon için görüşebilir amma ego; aslaaa!!!! Hangi işi? Benim işle işim evet mu on paralık?

PSİKİYATRIMA SIĞINAYIM

KONU 9: Beni namevcut sayabilirsiniz… Temsil benden hoppadak ’Neco ’nun kızı ’ diye niteleyerek bahsedeceksiniz. Asla adımı geçirmeyeceksiniz. bu arada ’Görkem ’in sakat sevgilisi ’ birlikte hareket yapabilir. Aman gözünüzü seveyim bu dokuz maddeyi unutmayın. O kadar oturdum, çiziktirdim. Beni utangaç etmeyin, tamam mı kuzucuklarım. Size hezel, seçkin defasında eve gidip yorganın altına saklanıp, hıçkıra hıçkıra ağlayacağım. Oradan üstelik akillicasina psikiyatrıma koşup sığınacağım. ’Geceler, katran karası geceler ’ olacak bana. Fon müziğimde Kayahan çalacak. Hadi çarpık çurpuk gelsin!

ensonhaber

Bir Cevap Yazın