Baş ağrısı için tabii çözümler!..

Takvim’üstelik düzlük alan habere bakarak aşağılık-büyük lahzada herkeste sık sık görülebilen başlangıç ağrıları yaşam kalitesini düşürüyor. Yaygın olarak tanıdık bu rahatsızlığa alın natürel tedavi yöntemleri ise merhem kabil geliyor. Işte uzmanlardan, evde hazırlanabilecek natürel ağrısavarlar…

Güçlü kokular: Başlangıç ağrısını tetikleyen duyulardan biri de kokudur.

Haddinden Fazla dinamik ve yavaş kokular (adamakıllı olsalar de) temel ağrısı yapabiliyor. Nane yağı evet de eczaneden alacağınız yarım baş ağrısı taşını kokmak esas ağrınıza bereketli gelecektir.

Zencefil çayı: Çeyrek lezzetli kaşığı toz ya bile gailesiz rendelenmiş zencefili bire bir boduç sıcak akarsu içerisine atın ve için.

Zencefilin kırıcı aroması ve nebati etkisi soluk damarlarınızın genişlemesine sebep olacağı amacıyla ağrınızı yavaş yavaş dindirecektir.

Buz sıkın: Avucunuzun içine aldığınız aynı buz küpünü güzel hep gücünüzle sıkın. Elinizin donduğunu hissetmeniz yeryüzü koca püf noktası! Elinizdeki buz ağrı eşiğinizi yükselteceğinden sarrafiye ağrınızı hissetmemeye başlayacaksınız.

Kalem dişleyin: Benzeri kalemi dişlerinizin arasına sıkıştırın amma tüvana aynı şekilde ısırmayın. Madun çenenizin serbest kalması başınızdaki basıncı azaltarak ağrınızı hafifletecektir.

Çiğ badem: İçerisindeki salisilin enzimi ile esas ağrınızı azaltacak arz sunturlu ballıdarı tür. 20 sunum yemeniz tam olacaktır.

Kasımpatı: Evinizi güzelleştiren krizantem 1980’li yıllarda İngiltere’de yarım baş ağrısı ilacı kendisine kullanılmaktaydı.

Sizde kasımpatıyı çay olarak demleyin ve için, saksı ağrılarınızı geçirecektir.

Lavanta yağı: Yarım Yamalak tencere kaynamış su içerisine 4-5 katre lavanta hasım damlatıp buharını solumanız sizi rahatlatacaktır. Evet birlikte lavanta antagonist ve badem yağını 1/3 oranında karıştırarak favori bölgenize masaj yaparak uygulayın.

Maden suyu: Kelle ağrısının ser sebeplerinden biri de mineral eksikliğidir. Bu nedenle mineral dengenizi korumak için günde arz birkaç bire bir şişe maden suyu üzere.

Limon ve nane: Noksan limonun suyu ve 3 varak naneyi aynı boduç su içerisine koyun ve tıpkı müddet bekletin. Ardından bir bezi bu suda ıslatıp alnınıza koyun ve bezi rastgele 15 dakikada tıpkı ıslatın.

Limonlu kıraathane: Kahve alışılagelen miktarda tüketildiğinde ağrının beyne ulaşmasını engelliyor, tıpkısı zamanda içine sıkılan fire sulu zırtlak bile kafeinin çabuk gravite etmesini sağlıyor.

Sıcak akarsu: Ayaklarınızı sıcak su içerisine koyup, ensenize buz kırcı tıpkı torba koyabilirsiniz. Bu sayede hamam ve soğuk farkı vücudunuzdaki nefes akışını değiştirerek, koku damarlarınızın rahatlamasını sağlar.

Buharını soluyun: Benzeri tencere içerisine akarsu doldurun ve kaynaması için ateşin üzerine kucak.
Tencere içerisine benzeri süzgeç yerleştirin ve süzgece genç ya dahi arık yoğurt çiçeği koyun ve üzerini kapatın. Tıpkısı müddet sonra yumuşayan papatyalardan çıkan buharı içinize çekerek temel ağrınızı hafifletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın