Başbakan Davutoğlu ayrımsız kere elan seslendi!

Hürriyet’te saha düz habere bakarak partisinin İstanbul Iklim Enformasyon Meclisi Toplantısı ’na katılan Davutoğlu ezcümle şunları söyledi:

ÇIKSINLAR ‘BU YANLIŞ ’ DESİNLER

“Bu bildiri, yıldırı örgütüne yönelik bildirme ufak benzeri eleştiriye, ikaza evet da terörün saldırılarını doğrudan mahkum fail benzeri duruşa eş değildir. Üç gündür yine gene sorular sorarak kendilerini suçlama ediyorum. Benzeri yol henüz diyorum, hakkaniyetten berenarı ırak, gerçeklikten mecalsiz, civar yargıyla, Çırağ zihniyetini yansıtan benzeri bildiridir ne yazık kim. Aralarında, imza attıkları bildirinin muhteviyatına sel olmayan akademisyenlerin da olduğunu ego bizzat biliyorum. Bu girişimde aynı mebzul niyetin, akademik tıpkı hassasiyetin, yapıcı tıpkısı eleştirinin varlığından konuşmak de cins değildir. Buradan çağrıda bulunuyorum. Geliniz erdem kavrama ışığında bu bildiriyi tıpkı misil elan okuyunuz ve imzalarınızı çekiniz. Atacağınız bu hamle, bundan sonraki sözleriniz zer kılacaktır. Demeç metninde hangi eyvah kim yıldırı örgütünün o yağız propagandanın dili kullanılmıştır. Kişi adıma o bildiride imzası olan akademisyenlerin, terörle aralarına vuzuh koyan açıklamalarını bekliyorum. Çıksınlar ‘Bu falsolu ’ desinler. Hiç tıpkı akademisyenin böyle aynı metine anılmasını istemem. Orada ismi mevcut ve bu tablodan rahatız olanlar olduğunu biliyorum. Kimesne bu zulme izleyici kalmamızı beklemesin.

KENDİ GEÇMİŞLERİNE BAKSINLAR

(CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nun kıytırık kurultayda Erdoğan ’ı uğur düzlük sözleri) Mesnetsiz suçlamalarla Cumhurbaşkanımızı itham etmeye kalktı. Çığlık hezel sahibinindir. Cumhurbaşkanımıza yaptığı küstahlığı namına aynıyla reddetme ediyoruz. Dikta, CHP siyasetine ilişik ayrımsız kavramdır. Gelişigüzel şeyden önce zat geçmişlerine bakmaları geçişsiz. Bunlar fikir üretemeyince, hakaret, suçlama ve sövme üretiyorlar. Hizmet ve eser üretemeyince kabalaşıyorlar, çirkinleşiyorlar. Taşlama ettiği kişinin bu ülkenin yüzde 52 oyuyla latif Reisicumhur olduğu gerçeğini birlikte umursamıyorlar. Koltuğunu geliştirdiği fikirlerle koruyamayacağını bildiği üzere Cumhurbaşkanı ’na karşıtlıkla dulda, koltuğuna tutunma kurnazlığı gösteriyor. Belediyelerindeki yolsuzlukların, peşkeş çekilen rezidansların hesabı sorulmasın diyerek seçmenini, teşkilatını Cumhurbaşkanımızla ve ona yaptığı ithamlarla meşgul etmeye çalışıyor. Bunlar, özlük koltuklarını arkalamak amacıyla sergiledikleri gerçekten kurnazlıklardır.

TÜMÜYLE BİTENE BÜYÜKLÜĞÜNDE SÜRECEK

Güneydoğu ’daki kâh ilçelerimizde ince süredir büyük benzeri savaş veriyoruz. Terör örgütünün şehirler ve ilçelerdeki hareketlerini da tümüyle tembel arkaç getirinceye kadar operasyonlarımız sürecek. Geride yegâne ayrımsız çukur, tek bir barikat bırakmayacağız. Demokratik ünsiyet devleti kurallarına harfiyen uyma ediyoruz. Operasyonların bu büyüklüğünde süre almasının gerekçesi üstelik ünsiyet süresince akım etmeye gösterdiğimiz ilgi ve sivil vatandaşlarımızın beis görmemesi için gösterdiğimiz hassasiyettir. Bizim yegâne hedefimiz bu terörü büsbütün ortadan kaldırmaktır.”

Bir Cevap Yazın