Başbakan Davutoğlu teftiş sayısını açıkladı

Hürriyet’te düz alan habere göre Davutoğlu, Ankara saldırısıyla münasebetli şu esas kadar 11 gözaltı yapıldığını belirterek, “Bütün ayrımsız network, hep aynı ağ ortaya çıkartılıyor. Şu anda elimizde olan bilgileri paylaşırken akıbet kademe teenniyle davranıyoruz. Üstünde çalıştığımız ve ortaya çıkartılması gereken tıpkı kıya şebekesi var, ayrımsız terör şebekesi var” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve DÜRÜST Parti Umumi Başkan Yardımcısı Ömer Polat ile Ankara’daki yıldırı saldırısında yaralanan ve Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesinde tedavi gören yaralıları ziyaret etti.

Başbakan Davutoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Esbak ve bugün yapılan icraat neticesinde, bu namert saldırının kaynağı çıplak bir şekilde belirleme edilmiştir. Şu anda DNA çalışmaları sürüyor. Yeryüzü güdük sürede çok kesin bire bir şekilde fail ve arkasındaki güçler ortaya konulacak, tespit edilecektir” dedi.

“BU TERÖR SALDIRILARININ HEDEFİ HEP MİLLETİMİZDİR”

“Bu terör saldırılarının hedefi bütün milletimizdir” ifadesini kullanan Başvekil Davutoğlu, “Terör saldırılarını gerçekleştirenler ise dünyanın genişlik barbar, genişlik güç, adi odaklarıdır. Evine gezmek için otobüs durağında bekleyen ya dahi tutum halinde otobüs süresince sevdiklerine kavuşmak amacıyla yola sâdır insanlara karşı böyle tıpkı saldırış gerçekleştirenler, eş olamazlar. Barbarlığın genişlik alçakçasını yapmışlardır. Bu barbarca ve milletimizi kasıt düz saldırılar, kesinlikle amacına ulaşmayacaktır” şeklinde konuştu.

Başvekil Davutoğlu, bu yıldırı saldırısının Türkiye’nin 23 Temmuz’dan bu yana, özellikle de bölen terör örgütüne cebin, DEAŞ’a karşı, DHKP-C’ye alın sürdürdüğü akıbet aşama rast ve kalburüstü faaliyete, mücadeleye alın yapılan ayrımsız adım olduğunu dile getirdi.

“ATILMASI MÜSTELZIM ADIMLARI ATMAKTA BIRE BIR ZAMAN BILE ÇEKINTI ETMEYECEĞİZ”

Başvekil Davutoğlu, “On Paralık kaygılanmayın, hainler ve alçaklar ne kadar barbarcasına saldırılar yaparlarsa yapsınlar, onun karşısında en dallı güllü iradeyle duracak tıpkı devletimiz, milletiniz, ülkeniz var. Bu ülkenin bekası ati nesillerin başı yalçın ve hür bir ülkede pervasız yaşayabilmeleri üzere atılması müstelzim adımlar ne olursa olsun atmakta ayrımsız an de duraksama etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Güzeşte ilişkin düzenlilik birimlerimizle, Erkânıharbiyeiumumiye Başkanımızla, ayrıksı güvenlik birimlerimizle yaptığımız toplantıda üstelik kemiksiz tıpkısı şekilde talimatımız yenilenmiştir. Türkiye’nin her bir karış toprağı, her ilçesi, seçkin şehri, seçkin dağı, herhangi bir ovası temizleninceye kadar ve bu yoğun odaklara hadleri ve dersleri bildirilinceye büyüklüğünde bu uğraş sürecektir.”

“BİZİM İRADEMİZİ KIRAMAYACAKSINIZ”

Başbakan Davutoğlu, “Bu yıldırı odaklarına ve arkasındaki sahiplerine da sesleniyorum; bizim irademizi kıramayacaksınız. Aha dün gece bu olaya müteakip, olayın terör örgütü anlamında tespitini müteakip Silahlı Kuvvetlerimiz Kuzey Irak’ta çokça kapsamlı benzeri harekat gerçekleştirdi. Benzeri şekilde Nusaybin’de, Yüksekova’bile bu terör odaklarına cebin mücadelemiz arz azimli şekilde sürüyor” dedi.

“BÖLEN YILDIRI ÖRGÜTÜNÜ BEL EDEN ÇOK AĞIR BULGULAR VAR”

Hele yarıcı terör örgütünü meni eden, çok çetin, az daha kesinleşmiş bulgular olduğunu belirten Başbakan Davutoğlu, “Amma hep tetkikat bitince çok henüz net anlatım edebileceğiz bu hususu” dedi.

“BUGÜNLER SİYASİLER IÇIN DAHI SINAV GÜNLERİDİR”

“Sayın Bahçeli ’ye teşekkür ettim çünkü temenni kendisinden geldi. Terörle mücadelede hükümetin yanı sıra olduğunu ifade etti.” ifadesini kullanan Başbakan Davutoğlu, “Bugünler siyasiler için dahi imtihan günleridir. Ki bu acıları politik hesaba çevirmek söylemek isterse, kim bu teessürat üzerinden politik benzeri hesap temizlemek isterse ulus karşısında adisyon yüklemek zorunda kalır. Bu bire bir siyasal parti meselesi değildir. Bu tıpkısı ideoloji, şu yahut bu siyasi düşün meselesi birlikte değildir. Bu rastgele şeyden geçmiş ayrımsız adamlık meselesidir” şeklinde konuştu.

“11 GÖZALTI YAPILDI”

Başbakan Davutoğlu, şu ana kadar 11 bakı yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Hep bire bir network, bilcümle benzeri ağ ortaya çıkartılıyor. Şu anda elimizde olan bilgileri paylaşırken son rütbe teenniyle davranıyoruz. Üzerinde çalıştığımız ve ortaya çıkartılması gereken bir cinayet şebekesi var, tıpkısı yıldırı şebekesi var.”

Bir Cevap Yazın