Başbakan Davutoğlu’ndan anif sözler

Milliyet’te düzlük düzlük habere bakarak Davutoğlu’nun açıklamasından satırbaşları şöyle:

-Türkiye, Suriye krizini bir tane başına göğüsleyecek sıklet altında değildir. Yegâne başına gelişigüzel türlü fedakarlığı yapmıştır, yapmaya  da bitmeme edecektir. Ama esbak sahillerimize vuran 36 cesedin vebali, bu trajedi  karşısında sessiz artan Mürekkep Milel Asayiş Konseyi ilkin oluşmak amacıyla  arsıulusal toplumdur. Bunun vebali ilkin Rusya koyulmak üzere Suriye konusundaki  değme kararı veto fail anlayıştır, zihniyettir.

RUSYA DE ZULMÜN ORTAĞI OLDU

-Bilcümle dünyaya, vicdan sahibi herhangi bir insana hitap  ederek söylüyorum; Suriye’de masum sivillerin üzerine gaddarca, barbarca bomba  yağdıran Suriye rejimi ve yandaşları, olur, Rusya de bu zulümlerin daha çok tıpkısı  ortağı olmuştur. Azzaz’üstelik, Türkmen Dağı’nda, Bayırbucak’ta, bilcümle bu bölgelerde  Suriye rejimi ve yandaşlarının bombalarından kaçan kardeşlerimizin ızdırabına  çıktı sessiz kalınmamalıdır. DEAŞ teröründen kaçan kardeşlerimizin ızdırabına  imdi ağızsız kalınmamalıdır.”

ÇIKMIŞLAR, MUHTARIYET DIYE NITELEYEREK…

-Çıkmışlar ‘özerklik, öz yönetim’ kadar sonuç paye illegal bazı yapılardan bahsediyorlar. Soruyoruz demincek, ‘özerklik’ diyorsun, bunun bölgeyi geliştireceğini tez ediyorsun amma sana ‘vatandaşa harca’ diye emanet edilen paraları yatırımdan apayrı seçme şeye harcıyorsun. Vatandaş bakım  bekliyor, bu beyefendiler ise çukurlar kazıyorlar, barikatlar kuruyorlar, bazı imkanları sadece bunlara harcıyorlar

-Bunların derdi imar etmek, şehirlerimizi bayındır  gelmek değil. Bunların derdi nahiye insanımızı bahtiyar, huzurlu, müreffeh keyiflendirmek üstelik  değil. Bunların derdi bir çivi çakozlamak, eskimemiş bir işaret göstermek dahi değil.  Varsa yoksa ideoloji, polemik, yalan, karaca yaymaca ve yıldırı. Milletin emaneti  mali kaynakları tekrar ulus amacıyla girmek hesabına, izini sürmekte zorlanılan  bed mecralara harcıyorlar. Teröristin kazması, greyderi, kamyonu, hisse senedi  makinesi bunlardan. Bazıları yıldırı örgütünün geri hizmet merkezi kabil müteharrik bu  belediyelerin yöneticileri bittabi ki hep bu ihanetlerin, kavisli uygulamaların  hesabını verecekler.

BU PERSONEL HANGI HİZMETİ YAPIYOR KI…

-Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin mecmu giderinin yüzde 62,6’sı personele harcanıyor. Oysa Türkiye ortalamasında bu, yüzdelik 11,7. Bu  personel hangi yapıyor, hangi hizmeti hesabına getiriyor ki personel giderleri yüzdelik 60’ın üzerinde? Bu personel giderlerinin nereye gittiğini tek biricik araştıracak ve  hesaplarını soracağız.

Bir Cevap Yazın