‘Başbakanım müsterih olsun, ego geldim’

Tüyü bitmemiş betonu yedirtmeyiz!

19 yaşında gazeteciliğe girmiş biri yerine, Özgürlük ’te yer sahibi olmaktan duyduğum heyecanı göstermek isterim.

Biraz de gerginim açıkçası. “Elbette yazacağım” diye niteleyerek değil. Bitişik yazarlarla kuşkusuz anlaşacağım diyerek.

On Paralık benim tarzım insanlar değil bunlar ya. Kâffesi kalkınma düşmanı, inşaat düşmanı!

Ay bir başlı çakılmasın memlekete kardeşim! Başvekil ’a içki aldırmıyorlar, içerliyorum.

Model Yılmaz Özdil! Güya kendisi, gazetenin yer baş arazisini, üçüncü sayfayı parsellememiş kabil, üçüncü köprünün arazisine kafayı takmış! Orada inşaat alanı dönem be çağ gizlice genişletilip, göller hafriyatla dolduruluyor, köylüler köylerden
kışkışlanıp camız çiftlikleri kaldırılıyor diye niteleyerek afet kopuyor ya. “Manda sütü, manda kaymağı devri bitti” falanca ayrımsız ah vah aynı şekva. Camız kaymağı iyi tıpkı molekül mi? Birçok
ısın, haberleri var mı acaba? Masraf direkt basene yapışır! Az Buçuk bilinçlenin ya!

BENCE ÇEVRECİLERİN HEMPA ÇEVRESİ YOK!

Mehmet Yılmayan ayrı aynı çeşit. Urla ’daki villalara sinir oluyor. Oysa o binalar 35 yıllık değilmiş, iki sene önce o arsa boşmuş. Bu, müteahhidin becerisini ve proje kat
hızını gösterir beyefendi! Sanırım öz villası bulunmayan, zıddiyet yapıyor.
Angıç Atkaya ve Ayşe Arman dahi ikide bir tutturuyorlar, ağaçtı, “Aman ormancııı, aman ormancıı”ydı! Bence günümüzde ağaçlara haddinden fazla önem atfediliyor. Söz Gelişi,
burnumun dibinde Maçka Parkı var, tıpkısı yol kışın gidiyor muyum? Tek. Orası AVM olsa, hangi güzel hamam hamam gezerdim. Antrparantez bu kuvvet on iki yılda iki buçuk milyar dikme dikti haberiniz var mı? Benzeri 12 yılda, ülkede 164 bin hektar orman alanı de kaybedildi!
Amma ne kaybedildi benzeri sor? Bence saf sebeplerden! Ağaçların eceli geldiyse büyüklük ne yapsın? Bak güzeşte aktarılma salondaki devetabanı üstelik yalnız başına kurudu.
Bunlar bütün felek.
Yetmedi, ayrımsız Melis Alphan var! Kamer o kız takmış çevreye. Bence çevresi bulunmayan, ondan. Insan dost eksikliğinden bu konulara sardırmış. Üçüncü havaalanına cebin. Halbuki bence
elleri değmişken dört, ilkokul ve altıncısı dahi yapılsın. Bayramda falanca hareketli oluyor, sıkılıyorum. Başkaca kanımca, rastgele ilçeye benzeri havaalanı yapılsın! Yeşilyurt uzak, on
dakikada evimize varalım. Anne o devir gör sen Almanya ’nın kıskançlığınıı! O Angela ’nın gıdısı sinirden evire çevire şişer, pelikan üzere tamam imdi!

BAŞBAKANIM MÜSTERİH OLSUN, BEN GELDİM!

Ahmet Melik ikide bir “Boş buldukları yere, hop AVM” falan diye eleştiriyor caanım hükümeti. Bence bu çocuğun maddesel durumu bol değil. AVM ’lerden aksata yapamıyor, hırsını hakeza çıkarıyor, galiba.

Zaten ihtiyacı olmasa haftada iki bölüm program yapıp, altı
bölüm yazı yazar mı? Bana söz misali “Bir dönem daha yaz” dediler, bittabi yalvar yakar kabul ettiim! Çünkü Allaha şükür durumum var.
İnanın şu an dakikasında ayrımsız AVM ’ye abiye elbisenin altına Ugg botlar giyerek gidip, objektiflere erim veresim geldi! Bir anda hem Ahmet Melik ’ı hem Melis Alphan ’ı gıcık etmiş olurum!

Nedir bu duman böcek merakı canım? Tallahi sabık gece eve ayrımsız sivrisinek girdi, sabahı mahdut ettim. Hangi gereği var? Yapı iyidir, bünye iyidir. Hangi kötülüğünü gördüler acaba betonun?
Daim “Sokaklar şöyleymiş, ağaçlar böyleymiş”. Amma iktidarın dengesini bozmayınız!
Sayın Başbakanım, imdi bu gazetede ben varım! Bak göğsüme vura vura söylüyorum!
Tüyü natamam kumun, çimentonun hakkını ben koruyacağım! Özgürlük ’e beton kabil tıpkısı tahakküm indiriyorum!
Ahahayt, kız ne güldüm kendime…
Ayağı yere basan aynı İstanbul projem!
KANAL İstanbul ’a laf edenler “El yalıda oturmasın” diyen elitler bence! Ama korkarım bir tane çizgi, kıyı alma açısından esasen bütçeyi zorlayacak. Haddizatında yegâne kanallı dönem eskide kaldı, bari yedi-sekiz modül yapılsa, fiyatlar inse. Gerçi benim şu projemle bilcümle Geçit tıpkısı yalı mahallesi haline gelecek:
Avrupa-Asya arasına beniz metrede bir kazıklı kez yapalım! Ortası çift şeritli şöyle, iki beraberinde üstelik eskimemiş yalılar! Argıt boyunca 300 kazıklı yol! “Geçit ’ın ayağı yere bassın” projesi! Hesapladım, belgelerle konuşuyorum! Bu yollara 60 bin yaka dikilebilir!

Averaj 10 milyon dolara satsan, şeş yüz bin tane milyon dolar değer! O sayıyı elbet söyleyeceğimi bilemiyorum, ağzıma nazik geldi! (Güzeşte dolaşma birinin evinde 30 milyon avro artmış dedilerdi, onun maaş faizini hesaplarken de tıpkısı esas karışıklığı oldu, neyse. Ne gülüyonuz? Ya siz var ya siz!) Sanırım altı beniz bilyon dolar deniyor bu paraya. Türkiye ’nin aut borcu 214 milyar dolar, 2012 bütçe açığı ise 21 milyar dolar.
Yani projemin geliriyle bilcümle borçlarımızı ödeyip, mütezayit parayla 3650 adet şıkır şıkır AVM yapabiliriz! Bence dâhice!
Amma yaptırırlar mı? Boğaz ’ın akıntısı kesilir bile, çevreydi de, balıktı birlikte. Özgürlük ’çiler vır vır konuşur en başta! Ay sırtımızda bire bir çıkma bu gazeteciler Başbakanım! Yoldaş,
bire bir kez balık dokunaklı kokan tıpkı öz! Konservesini yiyin temiz akman! Antrparantez, lüfer, hamsi gayrimümkün ama, kazıklı yollar arasındaki göllerde kusursuz sazan yetişir. Ki bence ülkede
şu zaman iştiyak edilen husus de, bereketli bereketli sazan!

Belki şehremaneti başkanlığına mutlak adaylığımı koyarım. Dombra şarkısı çalınca, şarkıcının sesinden mi ne tıpkısı korkup ürperiyorum! Ama madem anonim ve popüler, kampanya şarkısı olarak kullanabilirim. İsmim nakarata güdük geliyor, “Recep Tayyiip Erdooğan” kadar olmuyor. Şöyle söylenebilir: “Gülse Birsel tıpkı daahiii!”

GÜLSE BİRSEL / ÖZGÜRLÜK

Bir Cevap Yazın