BAŞBAKANIN KONUŞMASINI TULUAT SANMIŞ!..

Başvekil ’ın beyaz perde sanatçılarına verdiği kahvaltıdaki konuşmasını emprovizasyon yaptığını sanıyor.

Rüya Avşar gaflarına kaldığı yerden devam ediyor. Afşar, Başvekil ’ın beyaz perde sanatçılarına verdiği kahvaltıdaki konuşmasını doğmaca yaptığını sanıyor. Toplantı biteli günler oldu, Başbakan ’ın o konuşmayı prompter cihazına bakarak yaptığı yazıldı, çizildi, gazetelere kolluk oldu. Fakat, Afşar bibi o konuşmanın doğaçlama olduğunu sanıyor!

Görüntü Afşar, Habertürk ekranlarındaki programının açılışını Başbakan Erdoğan ’ın sinema sanatçılarıyla biraraya geldiği toplantıya ayırdı. Avşar toplantından anektodlar aktardı, gözlemlerini paylaştı.

Afşar, Başbakan ’ın sinema sanatçılarına hitaben yaptığı konuşmaya hayran kalmış. Amma konuşmanın içeriğine ve Başbakan ’ın tabir biçimine olan hayranlığını vurgulayan Afşar tekrar çuvalladı. Başvekil ’ın tek teklemeden konuştuğunu ve beyaz perde tarihine akıbet etap bilgili olduğunu belirten Afşar ’ın olan bitenden haberi bulunmayan belli. Çünkü Başbakan ’ın sinema sanatçılarına yaptığı konuşmayı emprovizasyon yapmadığı, müstahzar bire bir metni prompter ’dan okuduğu medyaya fazlasıyla yansımıştı. Yani Avşar, Başvekil ’ın açılım toplantısında yaptığı konuşmayı prompter ’dan okuduğunu daha anlamış değil. Konunun medyada kere açtığı tartışmadan ise dayanıklı bilge değil muhtemelen.

RÜYA AFŞAR BAŞBAKAN ’A NE SORDU?

Avşar toplantıda Başbakan ’a ne sorduğunu üstelik söyledi programda. Hükümetin ardı ardına yaptığı açılımlar içinde sanatçıların hangi tam düzlük aldığını zaaf eden Afşar, Başbakan Erdoğan ’a ’Biz sanatçılar bu açılımlar ortamında hangi büyüklüğünde öncelikliyiz? ’ diye sormuş. Afşar, haddinden fazla kesin tıpkısı yanıt alamamış ama Başbakan ’ın tavrından ve Ekin Bakanı ’na o anda verdiği talimatlardan sanatçı açılımının hükümet için öncelikli tıpkı bahis olduğu sonucunu çıkartmış.

*Prompter nedir?

Spikerin karsisinda yazilarin akip gitmesini saglayan görüntülük bicimindeki alete prompter denmektedir. Prompter konferans, bilgilendirme ve sunumlarda bile kullanılmaktadır.

gazeteciler.com

İşte Hayal Afşar ’ın izleyicileri güldüren bombası!..

Bağlı Olmak için haberin videosuna tıklayınız..

Bir Cevap Yazın