Başkent’ten 450 dirilik DAEŞ’e katıldı!

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine bakarak Kızılay ve Sakarya ’bile mevcut coşku merkezleri ile TBMM, Bahir Kuvvetleri Komutanlığı Lojmanları, Harbiye, Etimesgut Zırhlı Birlikler ve Caferilere ilişik aynı camiye yönelik keşif yaparken tayin edilen iki teröristin yılbaşı kutlamalarını maksat kayran aynı çevik planladığı belirlenmişti.

Istihbarat ve yıldırı ekiplerinin operasyonu sonucu gözaltına alınıp çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan bombacıların kaldığı göze evinde patlatılmaya amade 5 ’çeri kilogramdan 3 ayrı bomba düzeneği ele geçirilmişti.

DEMİR PARÇALARI

Bomba İmha ve Tetkik Şubesi ekiplerinin yaptığı kriminal tetkik sonucunda 1 ’i intihar yeleği 2 ’si çıplak çantasına yerleştirilecek şekilde hazırlanan bombaların amonyum nitrat, TNT patlayıcılarla hazırlandığı belirlendi.

Yapılan ayrıntılı incelemede, patlayıcıların etkisini bırakmak üzere bomba düzeneğinin etrafının inşaatlarda geçer not 6 ’lık adına bildik çıpa çubuklarla güçlendirildiği ortaya konuldu. Bombaların içine bile ‘çapa ’ yerine ifade edilen çipo parçalarının yerleştirildiği saptandı. Çıpa parçalarının, patlama sırasında bilyelerden elan efdal kesici ve delici özelliğe erbap olduğu belirtildi.

ANKARA ’DAN DAEŞ ’E KATILAN 450 DIRILIK

DAEŞ yıldırı örgütünün Ankara yapılanması de duyu raporlarında mufassal yerine yer aldı. DAEŞ ’mağara Ankara ’bile 8 ayrı kadro altında örgütlendiği ihsas raporlarına yansıdı. Bu gruplar şöyle: Samanzaparı1, Samanpazarı2, Tatlıbal1, Tatlıbal2, Sincan (Abdülkadir Ercan), Gölbaşı, Gezenler ve Finansçılar.

Belirlenen 8 gruba mensup toplanmış 450 kişinin bulunduğu öğrenildi. Bu isimlerin balaban bölümünün Suriye ’da çatışma bölgelerinde bulunduğu birlikte raporlara yansıdı. Bu kişilerden 150 ’sinin Ankara ’daki yakınları ile devir ahit temas kurdukları üstelik belirleme edildi. 8 ayrı gruptan Suriye ’bile kâin 100 ’ünün yıldırı örgütü DAEŞ ’in payitaht olarak kabul ettiği Suriye ’nin Rakka şehrinde bomba eğitimi aldığı üstelik belirlendi. Halen Ankara ’de bulunduğu ve DAEŞ ile irtibatı olduğu tamlanan bazı isimlerinse ihsas birimlerinin gümüşgöz takibinde olduğu kaydedildi.

Bu isimlere müteveccih bile giderek işler bekleniyor.

Bir Cevap Yazın